سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48566
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ادعاهای گزاف کاندیدای جمهوری خواهان درباره ایران
Print This Post

سناتور آمریکایی که از گزینه‌های جمهوری‌خواهان برای انتخابات سال 2016 است، می‌گوید رئیس‌جمهور بعدی می‌تواند در برابر اروپایی‌ها ایستاده، توافق هسته‌ای با ایران را لغو کرده و تحریم‌های بیشتری وضع کند.

به گزارش سلام دلفان، در ادامه تهدید‌ها و لفاظی‌های سناتورهای آمریکایی علیه توافق هسته‌ای احتمالی ایران و گروه موسوم به 1+5، سناتور مارکو روبیو هم هشدار داد که رئیس‌جمهور بعدی آمریکا می‌تواند توافق را لغو کرده و به صورت یکجانبه تحریم‌هایی علیه ایران اعمال کند.

روبیو که با خبرگزاری آسوشیتدپرس صحبت می‌کرد، با بیان اینکه رئیس‌جمهور آینده «نباید محدود» به توافقنامه‌های امضاشده توسط باراک اوباما باشد، گفت: «هرچند چندان ایده‌آل نیست، اما ایالات متحده می‌تواند به صورت یکجانبه تحریم‌های بیشتر و شدیدتری اعمال کند.»

این نماینده آمریکایی یکی از 47 سناتوری است که هفته گذشته به ابتکار تام کاتن سناتور تازه‌کار و جوان کنگره، نامه‌ای را علیه توافق هسته‌ای و خطاب به رهبران ایران نوشتند.

روبیو که از گزینه‌های احتمالی جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 نیز به شمار می‌رود، همچنین گفت در صورتی که رئیس‌جمهور شود، توافق را لغو می‌کند. وی تصریح کرد تنها توافقی را می‌پذیرد که برنامه غنی‌سازی ایران را به طور کامل برچیند.

وی با بیان اینکه حاضر است در برابر اروپایی‌ها ایستاده و یکجانبه تحریم‌هایی علیه ایران وضع کند، گفت: «ذره‌ای شک ندارم که تا ریاست‌جمهوری بعدی، ایران برخی مفاد این توافق را نقض می‌کند. آنوقت چالش ما این خواهد بود که ببنیم آیا جامعه اروپا و متحدانمان در سرتاسر جهان می‌خواهند خود را به ندیدن بزنند و این مسئله را نادیده بگیرند یا اینکه حاضر تحریم‌ها را مجددا اعمال کنند.»

دور تازه مذاکرات هسته‌ای روز یکشنبه در شهر لوزان سوئیس آغاز شده و همچنان نیز با شرکت وزرای خارجه ایران و آمریکا ادامه دارد. در حالی که کاخ سفید می‌گوید توافق هسته‌ای با ایران الزام‌آور نیست و یک توافق اجرایی است، اما کنگره خواستار رأی دادن به این توافق است و آن را یک «پیمان» می‌‌داند.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار