سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48581
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 9 نفر در پرونده داروهای غیر مجاز دستگیر شدند
Print This Post

دادستان عمومی و انقلاب تهران از دستگیری و بازداشت 9 نفر به اتهام اهمال منجر به عفونت چشم و نابینایی تعدادی از شهروندان در دو مرکز درمانی تهران خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، دادستان تهران روز سه‌شنبه (1393/12/26) در مصاحبه با خبرنگاران ضمن اعلام این مطلب افزود: این دادستانی بلافاصله پس از اطلاع از وقوع حادثه، سرپرست دادسرای جرایم پزشکی را مامور نمود تا ضمن بازدید از این مراکز درمانی، بررسی لازم را صورت دهد؛ در همین راستا، با ارجاع پرونده به بازپرس، از متهمان تحقیق به عمل آمد؛ از منازل برخی از آنان و مراکز درمانی مربوطه، بازرسی به عمل آمد، مقادیری اقلام دارویی غیرمجاز که موجب صدمه‌های فوق‌الذکر شده بود، کشف گردید.

وی هم‌چنین اعلام کرد: علاوه بر 9 نفری که در این خصوص بازداشت شده‌اند، از شش نفر دیگر متهمان تحقیق به عمل آمده است؛ و در حال حاضر متهمان با صدور قرار وثیقه و تامین آن، آزاد شدند.

حسب گزارش‌های واصله، با پیگیری‌های قضایی از یکی از بیمارستان‌های دیگر تهران که‌ چند نفر از بیماران به نحو مشابه صدمه دیده‌ بودند، مقادیری اقلام دارویی غیرمجاز کشف گردید؛ بازپرس پرونده، در حال رسیدگی به این موضوع نیز می‌باشد.

عباس جعفری دولت‌آبادی اعلام کرد: برای برخی از مسوولان مرتبط با امور بهداشت و سلامت که در این زمینه اهمال و سهل‌انگاری کرده‌اند، پرونده قضایی تشکیل شده است. وی هم‌چنین خاطرنشان کرد: دادستانی با تمامی جرایم مربوط به حوزه سلامت و بهداشت عمومی به طور قاطع برخورد خواهد نمود.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار