سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48678
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » مردم دلفان چشم انتظار اجرایی شدن مصوبه سفر رئیس جمهور به لرستان
Print This Post

 طرح حداث گاوداری پنج هزار راسی در دلفان از مصوبات سفر رئیس جمهور به لرستان در روی میز سعیدی کیا مدیرعامل بنیاد مستضعفان کشوراست و مردم دلفان چشم انتظار اجرایی شدن آن هستند

به گزارش سلام دلفان، در جریان سفر ریاست جمهوری به لرستان با تلاش و مساعدت استاندار لرستان سهم شهرستان دلفان از این سفر احداث یک گاوداری 5 هزار راسی بود که خبر آن در آن زمان در رسانه ها انتشار یافت.

انتشار این خبر موجب شادمانی مردم شهرستان دلفان شد و آنان تلاش ها و حساسیت مهندس بازوند را در توجه به دیار محرومان ارج نهادند اما پس از مدتی کارشناسان اعزامی تصمیم به انتقال طرح به یکی از شهرستانهای دیگر کردند.

انشار شایعه این انتقال موجب حساسیت رسانه های منطقه شد و پایگاه خبری کاسی با انتشار یاداشتی این اقدام را نکوهش و خواستار تجدید نظر دراین زمینه شد و نوشته بود ” محروم نمودن شهرستان دلفان به بهانه های واهی قابل قبول نیست.

خوشبختانه مذاکرات و رایزنی های و پیگیری های شبانه روزی نماینده سلسله و دلفان، فرماندار دلفان و عنایت و مساعدت استاندار دلسوز لرستان نتیجه داد و مهندس بازوند در قالب یک نامه به مجری طرح (بنیاد مستضعفان ) خواستار احداث این پروژه در یکی از شهرستان های توسعه نیافته استان گردید.

جمع بندی نظرات استانی احداث طرح در مناطق توسعه نیافته لرستان است

استاندار لرستان در نامه ای خطاب به سعیدی کیا مدیر عامل بنیاد مستضعفان کشور به سفر ریاست جمهوری اسلامی به لرستان اشاره می کند و می نویسد : پیرو سفر پر برکت ریاست محترم جمهور و کاروان تدبیر و امید به لرستان و اعلام موافقت آن بنیاد مبنی بر احداث یک گاوداری 5 هزار راسی در استان و با عنایت به مذاکرات توسعه نیافته استان برای سرمایه گذاری اقتصادی و نظر به نگرش شهرستانی سند آمایش و ضرورت توسعه متوازن منطقه ای جمع بندی نظرات استانی احداث طرح در مناطق توسعه نیافته لرستان است .

خوشبختانه استاندار لرستان در آن مصاحبه گفت : حساسیتی نداریم و دوست داریم این طرح در مناطق محروم استان احداث شود و ما منتظر نظر کارشناسان هستیم که کدام نقطه را انتخاب می کنند.

پس از این مصاحبه کارشناسان شرکت مجری طرح در چندین مرحله به دلفان سفر کردند که اعلام آمادگی مسئولان محلی برای هر گونه همکاری نتیجه داد وآنان از چهار زمین پیشنهادی توسط فرماندار دلفان کارشناسان یک نقطه را انتخاب کردند .

واگذاری 52 هکتار زمین توسط مردم روستای سالیانه

نباید بزرگواری مردم روستای سالیانه را در این زمینه فراموش کنیم آنان با واگذاری52 هکتار زمین اقدام ارزشمندی را برای مردم شهرستان دلفان انجام دادند که در تاریخ دلفان ماندگار خواهد ماند.

استاندار لرستان معاون برنامه ریزی خود به همراه نماینده شرکت قیام را مامور کرد که به نورآباد سفر کنند و راه های احداث طرح را بررسی کنند .

به هر روی در آخرین سفر کارشناسان شرکت مذکور خوشبختانه آزمایش های انجام شده برای وضعیت آب منطقه رضایت بخش بوده و رضایت کارشناسان ما را امیدوار برای اجرایی شدن طرح کرده است .

حال با توجه به اقدامات مثبت مسئولان محلی برای همکاری با سرمایه گذار ، واگذاری زمین مورد نیاز ، رفع کلیه ایرادها و خواسته های شرکت مجری ، نتیجه مثبت آزمایش های آب و خاک کارشناسان ، محرومیت منطقه دلفان و شاخص های این شهرستان مردم دلفان چشم انتظار اقدام آقای سعیدی کیا مدیرعامل بنیاد مستضعفان کشور هستند و به اصطلاح توپ در زمین این بزرگوار است.

امیدواریم مهندس سعیدی کیا با توجه به محرومیت منطقه و آمار بالای بیکاری در دلفان دستور اجرایی شدن طرح گاوداری 5 هزار راسی که نقش مهمی درتو سعه دلفان و کاهش آمار بیکاری دارد صادر نمایند و شادی را بر لبان مردم این دیار جاری سازد.

مردم شهرستان دلفان با قدردانی از مهندس بازوند نماینده عالی دولت در لرستان که اولویت را به مناطق کمتر توسعه یافته و محروم داده اند این اقدام ارزشمند را در راستای سیاست های محرومیت زدایی مدنظر مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید می دانند اما انتظار آنان از وی تلاش برای به ثمر رسیدن طرح است .

مردم دلفان قدردان اقدامات انجام شده توسط استاندار لرستان ، سردار عبدالهی فرمانده قرار گاه خاتم ، فرمانداردلفان و دیگر عزیزان مسئول که در این راه سنگ تمام گذاشتند می باشند امیدواریم با پیگیری این عزیزان شاهد عملیاتی شدن طرح باشیم .

بدون شک اقدام ماندگار این عزیزان در ذهن دلفانانیان قدرشناس باقی خواهد ماند و آنان این اقدام را فراموش نمی کنند.

منبع : سایت کاسی

  1. نویسنده دیدگاه: همشهری
    فروردین ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۵۹

    متاسفانه این خبر بارها وبارها در موقعیتهای مختلف تکرار شده وبعنوان مانور وتبلیغات برای عده ای از مسئولین شهرمان تبدیل شده وهنوز نتیجه ملموسی از آن را ندیدیم انشاالله که نتیجه اش راببینیم!!!!!!!!!!!!!!

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار