سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48685
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مذاکرات هسته ای پایان یافت
Print This Post

مذاکرات هسته ای ایران در لوزان سوئیس پس از شش روز به کار خود پایان داد.

به گزارش سلام دلفان، سيد عباس عراقچي، عضو ارشد تيم مذاكره كننده هسته اي گفت: طی چند روز گذشته مذاكرات بسيار جدي و فشرده اي بين هيات هاي ايران و ١+٥ صورت گرفته است. اكنون زماني است كه نیاز به رايزني ها و هماهنگي هاي بيشتري وجود دارد و به همين منظور وزراي خارجه آمريكا و كشورهاي اروپايي فردا در برلين ديدار خواهند كرد و سپس بعد از نوروز و تحویل سال جدید مذاکرات مجددا از چهارشنبه ۵ فروردین ماه ۹۴ از سرگرفته خواهد شد.

مذاكرات در حالي پايان يافت كه پیش از این از حضور وزرای سایر کشورهای عضو ۱+۵ سخن گفته می شد و احتمال حضور آنها در لوزان تا صبح امروز مطرح بود.

اما اين احتمال پس از ديدار صبح امروز ظریف و کری منتفي شد و رسانه هاي خارجي اعلام كردند كه وزرا در لوزان حضور نخواهند يافت .

با وجود آنكه در چند روز اخير با توجه به پيشرفت در مذاكرات، نشانه هايي از دست يابي به راه حل در مورد همه موضوعات وجود داشت به نظر مي رسد برخي ناهماهنگي ها درميان اعضاي ١+٥ باعث شده كه طرف مقابل نيازمند مشورت هاي بيشتري باشد.

بر اين اساس با انجام مشورت های داخلی بین وزرای خارجه اروپایی و آمریکا در برلين، مذاكرات هسته ای با حضور هیئت ایرانی از چهارشنبه آينده ادامه خواهد یافت.

وزير امور خارجه كشومان در آخرين اظهارات خود اعلام كرد كه مذاكرات مثبتي در جريان است اما بايد در یکی دو نكته اختلافي همچنان مذاكره صورت گيرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار