سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48722
تاریخ انتشار: ۱ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » سال ۹۴، سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» / «پیشرفت اقتصادی»، «اقتدار و عزت منطقه‌ای و بین‌المللی»، «عدالت قضایی و اقتصادی» آرزوهای هستند که برای ملت ایران داریم
Print This Post
رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی:

رهبر معظم انقلاب در پیامی بمناسبت آغاز سال 1394 با تبریک سال نو و نوروز به ملت ایران و همه ملتهایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند.

به گزارش سلام دلفان  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال 1394 هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به ملت ایران و همه ملتهایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تقارن آغاز سال جدید با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خاطرنشان کردند: ارادت ملت ما به خاندان پیغمبر و دخت گرامی پیامبر اعظم(ص) اقتضائاتی دارد که یقیناً مردم این اقتضائات را رعایت خواهند کرد و امید است سال جدید از برکات فاطمی سرشار و برخوردار باشد و یاد آن بزرگوار تأثیرات عمیق و ماندگار خود را در زندگی مردم ما بگذارد.
ایشان در نگاه اجمالی به مسائل سال 1394، همکاری‌های گسترده دولت و ملت را ضروری برشمردند و تأکید کردند: برای تحقق شعار سال 94 یعنی «دولت و ملت، همدلی و همزبانی»، باید هر دو کفه این شعار یعنی ملت عزیز، بزرگ، شجاع، بصیر، دانا و با همت ایران و همچنین دولت خدمتگزار، به یکدیگر اعتماد، و صمیمانه با هم همکاری کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به آرزوهای فراروی ملت ایران در سال جدید اشاره کردند و گفتند: «پیشرفت اقتصادی»، «اقتدار و عزت منطقه‌ای و بین‌المللی»، «جهش‌های علمی به‌معنای واقعی»، «عدالت قضایی و اقتصادی» و از همه مهمتر، «ایمان و معنویت» آرزوهای بزرگی هستند که در این سال برای ملت ایران داریم و البته همه‌ی این خواسته‌ها و آرزوها نیز دست یافتنی است و خارج از ظرفیت عظیم ملت ایران و سیاستهای نظام نیست.
رهبر انقلاب در ادامه، تحقق این آرزوهای بزرگ را مشروط به همکاری، همدلی و صمیمیت دوسویه دولت و ملت خواندند و افزودند: دولت، کارگزار ملت، و ملت کارفرمای دولت است، و هر چه همکاری دولت و ملت بیشتر باشد، کارها بهتر پیش خواهد رفت، بنابراین هم دولت باید واقعاً ملت را قبول داشته باشد و ارزش، اهمیت و تواناییهای مردم را به‌درستی بپذیرد، و هم ملت باید به معنای واقعی کلمه به دولت اعتماد کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ارزیابی کیفیت تحقق شعار سال 1393، سال قبل را همراه با چالشها و پیشرفتهایی برای کشور دانستند و گفتند: شعار «عزم ملی و مدیریت جهادی» با توجه به همین چالشها برای سال 93 انتخاب شد و ملت ما نیز همت و عزم راسخ خود را هم در تحمل برخی مشکلات و هم حضور در مناسبت‌های مهم از جمله راهپیمایی‌های 22 بهمن و روز قدس و راهپیمایی عظیم اربعین نشان دادند.
ایشان، همچنین با اشاره به تحقق مدیریت جهادی در برخی بخشها نیز خاطرنشان کردند: هر جا مدیریت جهادی بروز داشت، پیشرفتها نیز آشکار بود، ضمن اینکه عزم ملی و مدیریت جهادی مخصوص سال 93 نیست، بلکه برای امسال و همه سالهای پیش رو، مورد نیاز ملت عزیز ایران است.

 1. نویسنده دیدگاه: ﺁﻧﺸﺮﻟﻲ
  فروردین ۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۳۲

  ﻣﺎ ﻗﻂﺮﻩ اﻱ اﺯ ﺯﻻﻝ ﻣﻠﺖ ﻫﺴﺘﻴﻢ/ﻣﺎ اﻫﻞ ﺻﻔﺎ ﻭﺑﺎ ﻣﺤﺒﺖ ﻫﺴﺘﻴﻢ/
  ﺁﻗﺎﻱ ﻋﺰﻳﺰﻣﺎﻥ ﺧﻴﺎﻟﺖ ﺭاﺣﺖ/ ﻣﺎ ﻫﻤﺪﻝ و ﻫﻤﺰﺑﺎﻥ ﺩﻭﻟﺖ ﻫﺴﺘﻴﻢ….
  ﻋﻴﺪﺗﻮﻥ ﻓﺎﻃﻤﻲ….

 2. نویسنده دیدگاه: علی زاده
  فروردین ۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۴۹

  عید است ولی بدون او غم داریم / عاشق شده ایم و عشق را کم داریم
  ای کاش که این عید ظهورش برسد / اینگونه هزار عید با هم داریم
  اللهم عجل لولیک الفرج
  این عید به نور فاطمیه زیباست….روزیه تمام من با زهراست….با بردن نام فاطمه فهمیدم….سالی که نکوست از بهارش پیداست.اللهم اشفعی فاطمة الزهرا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار