سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 48934
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اسرائیل: جنگ با حزب الله لبنان در جنوب سوریه حتمی است
Print This Post
به گزارش سلام دلفان، نشریه مرکز مطالعات امنیت ملی رژیم صهیونیستی «انسایت» نوشت که درسال جاری میلادی شاهد نبردی شدید میان اسراییل و حزب الله لبنان در ارتباط با تحولات ...

به گزارش سلام دلفان، نشریه مرکز مطالعات امنیت ملی رژیم صهیونیستی «انسایت» نوشت که درسال جاری میلادی شاهد نبردی شدید میان اسراییل و حزب الله لبنان در ارتباط با تحولات میدانی نبرد در جنوب سوریه خواهیم بود.

انسایت دلیل شروع این نبرد را تلاش ارتش سوریه و حزب الله لبنان برای آزادسازی مناطق مرزی سوریه در قنیطره و جولان وسیطره کامل بر انها اعلام کرده است.

این نشریه صهیونیستی افزود:آرامش موجود بین حزب الله و اسراییل دلیلی بر تغییر« نقشه کلی منافع بین دو طرف» یا « رفتن دو طرف به سوی جنگ» نیست اما تحلیل و بررسی مولفه های موثر بر مبنای شرایط راهبردی نشان می دهد که اسراییل و حزب الله به سوی یک نبرد حتمی حرکت می کنند.

انسایت اضافه کرد: اگر چه به نظر می رسد اسراییل و حزب الله قصد رویارویی ندارند اما این نبرد بسیار نزدیک است و شاید چند گام دیگر به آن بیشتر باقی نمانده باشد.

این نشریه صهیونیستی با اشاره به اهتمام های حزب الله لبنان در این مرحله و جدول برنامه های آن که اکنون بر مقابله با سه چالش متمرکز شده است ، نوشت: حزب الله تلاش می کند تا با شرکت در جنگ سوریه از تهدید فزاینده گروه های تندرو مانند داعش و جبهه النصره بکاهد و مانع رسیدن آنها به لبنان بشود.

انسایت با اشاره به اهمیت گفت وگوی کنونی بین حزب الله و حزب جریان المستقبل ، افزود: هدف حزب الله از اهتمام به این گفت وگو یافتن راهی برای شکستن بن بست در پرونده انتخاب رییس جمهوری لنبان و تثبیت جایگاه خود در لبنان است.

این نشریه صهیونیستی با تاکید به اینکه « اسراییل با نگرانی زیاد تلاش های حزب الله برای تحکیم و تثبیت زیرساخت های خود در جولان را رصد می کند»، اضافه کرد: حزب الله هم سیطره گروه هایی مانند جبهه النصره بر منطقه جنوبی سوریه از جمله مرزهای جولان و القنیطره و پیش روی آنها به سوی شمال سوریه یعنی دمشق و مرزهای لبنان را تهدیدی راهبردی می داند.

انسایت با اعتراف به تغییر اوضاع میدان نبرد با گروه های تروریستی تکفیری مانند جبهه النصره به نفع حزب الله و ارتش سوریه در منطقه مرزی با فلسطین اشغالی، نوشت که « این وضعیت ، رویارویی نظامی اسراییل و حزب الله را حتمی کرده است».

درهمین حال روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت هم به نقل از گادی آیزنکوت رییس ستاد ارتش صهیونیستی نوشت که « اسراییل برای تقویت نیروی دریایی خود به عنوان اولویتی مهم برای جنگ آینده اقدام می کند حال این جنگ درغزه با نیروهای مقاومت فلسطین و یا در جبهه شمالی با سوریه و حزب الله لبنان باشد.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار