سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 49268
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کمک خلبان ایرباس آلمانی، عمدا هواپیما را ساقط کرده است
Print This Post

وی در این کنفرانس خبری ضمن اعلام این خبر که هنوز جعبه سیاه دوم هواپیما پیدا نشده، گفت: دو خلبان گفت‌وگوی عادی در بیست دقیقه نخست پرواز داشته‌اند. پس از آن خلبان از کمکش می‌خواهد که هدایت پرواز را به دست بگیرد. با بسته شدن در کابین خلبانان، کمک خلبان در اقدامی عمدی …

به گزارش سلام دلفان، “براس روبین” دادستان شهر مارسی فرانسه در کنفرانس خبری درباره حادثه سقوط هواپیمای ایرباس A320 به توضیحاتی پرداخت و پرده از حقایقی برداشت که بررسی سقوط این هواپیما را وارد فاز جدیدی خواهد کرد.

گفتنی است در این هواپیما، «میلاد حجت‌الاسلامی» و «حسین جوادی» دو تن از خبرنگاران ورزشی کشورمان هم حضور داشتند که جان به جان آفرین تسلیم کردند. این دو خبرنگار که همراه تیم ملی فوتبال کشورمان عازم اتریش شده بودند تا بازی دوستانه ملی پوشانمان مقابل شیلی (که اموروز، پنج شنبه ششم فروردین برگزار خواهد شد) را گزارش کنند، راهی بارسلونای اسپانیا شده بودند تا پس از پوشش دیدار ال کلاسیکو برای رسانه‌های خود، به وین بازگردند که در مسیر بازگشت هواپیمای شرکت ژرمن وینگز دچار سانحه شد. سانحه‌ای که اکنون می‌شنویم عمدی و خرابکاری بوده است!
یورونیوز در این باره نوشت: دادستان مارسی در این کنفرانس خبری گفت که کمک خلبان به صورت عمد باعث سقوط هواپیما و مرگ تمام سرنشینان شده است. وی در این کنفرانس خبری ضمن اعلام این خبر که هنوز جعبه سیاه دوم هواپیما پیدا نشده، گفت که دو خلبان گفت‌وگوی عادی در 20 دقیقه نخست پرواز داشته‌اند.

دادستان مارسی اضافه کرد که کاپیتان اندکی بعد از کمک خلبان می‌خواهد که کنترل هواپیما را به دست بگیرد و پس از آن صدای بسته شدن در کابین خلبان شنیده می‌شود. وی تاکید کرد که کمک خلبان طی اقدامی عمدی هواپیما را در حالت سقوط قرار داد.

روبین گفت که کاپیتان تا زمان سقوط و برخورد هواپیما تلاش داشته وارد کابین خلبان شود و کمک خلبان در زمان سقوط و زمانی که خلبان در کابین را می‌زده، زنده بوده است.

دادستان مارسی گفت که هیچگونه سیگنال درخواست کمکی از هواپیما ارسال نشده و صدای ضبط شده نشان می‌دهد که کاپیتان حتی تا زمان برخورد خیلی محکم تر به در کابین می‌کوبیده است.

وی اضافه کرد که کمک خلبان زمانی که در کابین تنها بوده، اقدام به دستکاری دستورات هواپیما می‌کند و صدای نفس کشیدن وی تا لحظه برخورد شنیده می‌شود. خلبان و خدمه پرواز تا زمان سقوط تلاش داشتند که در را شکسته و وارد کابین شوند.

دادستان مارسی گفت: برآوردها تا کنون نشان می‌دهد که کمک خلبان به خلبان اجازه بازگشت به کابین را نداده و پس از آن کاهش ارتفاع هواپیما را آغاز کرده است. همه اینها در حالی رخ داده که کمک خلبان تا لحظه برخورد عادی تنفس می‌کرده و از اتفاقی که در حال روی دادن بوده کاملا آگاهی داشته است.

وی افزود: با توجه به صداهای ضبط شده می‌توان فهمید که مسافران تنها لحظاتی پیش از برخورد اقدام به فریاد و جیغ کشیدن می‌کنند و تا دقیقه آخر از برخورد قریب الوقوع بی اطلاع بوده‌اند.

دادستان مارسی در ادامه با تاکید بر این نکته که عذر خلبان برای ترک کابین (به دلیل اجابت مزاج) موجه بوده، گفت: در این مرحله هنوز نمی‌توانیم تایید کنیم که این حادثه اقدامی تروریستی بوده است.

کمک خلبان ایرباس آلمانی، عمدا هواپیما را ساقط کرده است

در پی اعلام این خبر، زندگی آندریاس لوبیتز، کمک خلبان پرواز 4U9525 شرکت هواپیمایی ژرمن وینگز در کانون توجه رسانه ها قرار گرفت و در زمان کوتاهی، خبرنگاران راه خود را به شهر کوچک مونتاباور در راینلند-فالتز در آلمان یافتند تا اطلاعاتی درباره این کمک خلبان 28 ساله بیابند که چرایی ساقط کردن هواپیما با انبوهی مسافر را توضیح دهد.

آن گونه که گاردین خبر داده، نیروهای پلیس مانع از نزدیک شدن خبرنگاران به منزل لوبیتز شده‌اند و هنوز اطلاعاتی درباره انگیزه این فرد از خرابکاری در پرواز در دست نیست/ تابناک

 

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار