سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 49318
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پیشنهاد جدید چین برای لغو تحریم‌های ایران
Print This Post

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین که امروز وارد لوزان شده، پیشنهاد جدیدی برای لغو تحریمهای ایران ارائه خواهد کرد.

به گزارش سلام دلفان، خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ روز یکشنبه به نقل از دو فرد مطلع از روند مذاکرات گزارش داد که وانگ یی، وزیر امور خارجه چین که امروز وارد لوزان شده، پیشنهاد جدیدی برای لغو تحریمهای ایران ارائه خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، این خبرگزاری نامی از افراد مطلع نبرد و اطلاعاتی در باره پیشنهاد وزیر خارجه چین منتشر نکرد.

بلومبرگ همچنین به نقل از پنج دیپلمات آمریکایی و اروپایی گزارش داد موضوع تحریم های ایران مهمترین مانع در رسیدن به توافق هسته ای با تهران است.

دیپلمات های غربی که خواستند نامشان فاش نشود، افزوده اند: شش کشور در حال مذاکره با ایران پیشنهاد لغو تدریجی تحریم های ضد ایران را طی پنج یا شش سال داده اند. بر اساس پیشنهاد آنها تهران باید دست کم تا 10 سال آینده بعضی از تحریم ها را تحمل کند.

ایران اصرار دارد که همه تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و تحریم های یکجانبه کشورها یکباره و بعد از دست یافتن به توافق هسته ای باید لغو شود.

مذاکره کنندگان ایرانی از روز چهارشنبه پنجم فروردین در لوزان سوییس به سر می برند. انتظار می رود این دور از گفت و گوها که به لوزان 2 معروف شده است طی هفته جاری به پایان برسد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و جان کری همتای آمریکایی او چند دور مذاکره فشرده را با هدف رسیدن به توافق از صبح پنجشنبه (6 فروردین) پشت سر گذاشته اند.

لوران فابیوس و فرانک والتر اشتاین مایر وزیران امور خارجه فرانسه و آلمان نیز ظهر دیروز به مذاکرات پیوستند و گفته می شود لوزان امروز میزبان وزیران خارجه روسیه، انگلیس و چین خواهد بود تا ترکیب وزیران خارجه کشورهای 1+5 در برابر ایران تکمیل شود و رایزنی ها ادامه یابد.
بازگشت به ابتدای صفحه Bookmark and Share

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار