سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 49502
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پرچم عراق بر فراز بیمارستان تکریت به اهتزاز درآمد
Print This Post

در پی هلاکت 36 تن از تروریست های داعش، نیروهای عراقی موفق شدند بیمارستان نظامی تکریت و مجتمع دولت در مرکز تکریت را آزاد کنند و پرچم عراق را بر فراز آن به اهتزاز درآورند.

به گزارش سلام دلفان، یک منبع پلیس خبر داد که نیروهای پلیس، نیروهای بسیج مردمی و نیروهای عشایر، به مناطق الهیاکل، الدیوم و الحی الصناعی در شهر تکریت حمله کردند.
این منبع که خواست نامش فاش نشود، به شبکه السومریه گفت: پس از درگیری شدید با عناصر تروریست داعش، بیمارستان تکریت و مجتمع دولت در مرکز شهر تکریت واقع در استان صلاح الدین، آزاد شدند و پرچم عراق بر فراز آن ها به اهتزاز درآمد.

وی افزود: نیروهای عراقی توانستند دستکم 40 تن از عناصر تروریست داعش را در خیابان ها و کوچه های تکریت به هلاکت برسانند که 5 تن از آنان تک تیرانداز بودند و اکنون نیروهای پلیس فدرال و بسیج مردمی، جنگ های چریکی را برای تسلط کامل بر شهر آغاز کرده اند.

نیروهای پلیس، روز دوشنبه، کوی پزشکان وابسته به بیمارستان عمومی تکریت واقع در جنوب این شهر را آزاد کرده بودند.

از سوی دیگر، پس از حذف مشارکت هوایی آمریکا در عملیات آزادسازی تکریت، نیروهای الحشد الشعبی (بسیج مردمی) بار دیگر علیه سازمان تروریستی داعش، اعلام جنگ کرد.

مردم عراق که بارها خبر حمله آمریکایی ها به نیروهای عراقی به جای حمله به داعش را دیده و شنیده بودند، از خبر حذف مشارکت آمریکا در عملیات تکریت و بازگشت نیروهای بسیج مردمی استقبال کردند. زیرا بسیج مردمی، در آزادسازی همه شهرهایی که اخیرا از چنگ داعش خارج شده است، نقشی فعال داشت.

“جاسم محمد جعفر” نماینده مجلس عراق، اخیرا فاش کرد که گروه های بسیج مردمی، با حیدر العبادی نخست وزیر این کشور دیدار کردند و درباره تعیین ساعت صفر جدیدی برای یکسره کردن عملیات آزادسازی شهر تکریت توافق کردند. در این جلسه توافق شد که آزادسازی این شهر، تنها به وسیله نیروهای عراقی شامل ارتش، بسیج مردمی و نیروهای عشایر صورت گیرد و نیروی هوایی آمریکا از شرکت در این عملیات بازداشته شود.

العبادی نیز در دیدار با بان کی مون دبیرکل سازمان ملل که به بغداد آمده بود، نوید داد که به زودی پیروزی نهایی در تکریت و پس از آن الانبار و موصل را اعلام خواهد کرد.
منبع: العالم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار