سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 49614
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » علت ترک مذاکرات توسط وزیر خارجه چین
Print This Post

یک رسانه روس از قول یک منبع آگاه گفته اینکه وزیر خارجه چین رایزنی‌های هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ را ترک کرده حاوی معانی پنهان نیست.

به گزارش سلام دلفان، یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایتارتاس درباره اینکه وزیر خارجه چین رایزنی‌های هسته‌ای در لوزان را ترک کرده گفته این امر معنای پنهان ندارد.

وزیر خارجه چین روز سه‌شنبه شهر لوزان که میزبان گفت‌وگوهای هسته‌ای است را ترک کرد. لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه هم پس از وی از لوزان راهی فرانسه شد.

یک منبع دیپلماتیک درباره سفر وزیر خارجه چین گفت: «هیچ معنای پنهانی ندارد. سفر وی از قبل برنامه‌ریزی شده بود. برنامه کاری وزیر خارجه، شلوغ است.

مذاکرات هسته‌ای که از چهارشنبه هفته گذشته با دیدار وزرای خارجه ایران و آمریکا آغاز شد در روزهای گذشته با ابهام‌هایی بر سر رسیدن به تفاهمی سیاسی که بتواند زیربنای ادامه گفت‌وگوها بر سر جزئیات باشد، دنبال شده است.

دیپلمات‌های گروه 1+5 نشانه‌های متناقضی از وضعیت مذاکرات هسته‌ای ارائه کرده و ضمن اشاره به حصول برخی پیشرفت‌ها در این گفت‌وگوها از باقی ماندن اختلافات در برخی موضوعات نظیر تحریم‌های شورای امنیت ملل خبر می‌دهد.

مذاکره‌کنندگان جمهوری اسلامی ایران از طرف دیگر می‌گویند در صورتی که طرف مقابل زیاده‌خواهی‌ها را کنار بگذارد توافق بین دو طرف امکان‌پذیر است.

این رایزنی‌ها برای حل و فصل تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای ایران انجام می‌شوند که از ۱۲ سال پیش به رهبری آمریکا با متهم کردن ایران به پیگیری اهداف نظامی در لفافه این برنامه آغاز شد و مبنای وضع تحریم‌های یکجانبه و بین‌المللی علیه ایران قرار گرفت.

ایران از کشورهای امضاکننده پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) است که به کشورها حق برخورداری از انرژی هسته‌ای برای مصارف صلح‌آمیز را می‌دهد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار