سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 49672
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » قرار نبود که در این دور توافقی داشته باشیم/ فردا تهرانیم
Print This Post

ظریف در جمع خبرنگاران گفت که راه‌حل‌هایی در دسترس است اما هنوز به پایان کار نرسیده‌ایم و قرار نبود در این دور توافقی داشته باشیم.

به گزارش سلام دلفان، ظریف در جمع خبرنگاران گفت که راه‌حل‌هایی در دسترس است اما هنوز به پایان کار نرسیده‌ایم.

وی افزود: قرار نبود که در این دور توافقی داشته باشیم، بلکه هدف رسیدن به راه حل هاست و هنوز بیانیه ای آماده نشده پس نمی توانم بگویم بیانیه شامل چیست.

ظریف در ادامه گفت: چیزی که ما امیدواریم امروز انجام شود این است که به راه‌حل‌هایی برسیم اما امیدواری خوبی برای رسیدن به راه‌حل‌های مشترک وجود دارد.

وزیر امور خارجه ایران افزود: تا حدود زیادی تمامی موضوعات کم و بیش حل شده است اما این بدان معنا نیست که تمامی موضوعاتی که باید در توافق نهایی لحاظ شود شفاف است.

ظریف افزود: قرار است اگر امروز به نقطه توافق برسیم در آینده نزدیک هیأت‌ها کار بر روی متن را آغاز کنند.

مذاکره کننده ارشد هسته‌ای ادامه داد: هنوز بیانیه آماده نشده است، لذا نمی‌توانم درباره جزئیات بیانیه‌ای که هنوز آماده نشده، صحبت کنم.

وی نسبت به حصول نتیجه در امشب ابراز امیدواری کرد و در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید آیا فردا به تهران باز می گردید؟ عنوان کرد: انشاءالله فردا در تهران خواهیم بود.

وزیر خارجه کشورمان همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا امشب نتیجه‌ای حاصل می‌شود؟ گفت: من یاد گرفتم پیش بینی نکنم. در دیپلماسی چند وجهی پیش بینی کردن امری اشتباه است.

وی خاطرنشان کرد: اما امیدوارم که اگر همه چیز خوب پیش برود، آخر امشب یک اطلاع رسانی رسمی داشته باشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز در راهروی هتل بوری واژ به خبرنگاران گفت: راه‌حل‌ها را مرور کردیم، این راه‌حل‌ها به‌صورت محورهای کلی که باید از امروز تا 10 تیرماه مورد توافق قرار بگیرد و به توافق نهایی ختم شود مورد بررسی قرار گرفته است. در حال حاضر اعضای گروه 1+5 مشغول گفت وگو هستند، باید ببینیم چه می‌کنیم.

وی تصریح کرد: بیانیه یک بیانیه مطبوعاتی خواهد بود که قرار است دوستان ما روی آن کار کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: زمان صدور بیانیه هنوز معلوم نیست. هنوز نیاز هست که بین گروه 1+5 صحبت‌هایی انجام شود و ما هنوز از آن خبر نداریم.
منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار