سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 50371
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بسته خبری: نظر رهبری در خصوص حج عمره/ یارگیری وزیر بهداشت از برادران لاریجانی/ حمله مجدد یک اصلاح‌طلب به دولت روحانی/ ساخت پروژه همیشه ناتمام کشور به شهرداری رسید/ طرح ده + بیست اصولگرایان برای انتخابات مجلس/ اشاره رهبر انقلاب به کدام جوان بی تجربه سعودی بود؟
Print This Post
سلام دلفان ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند «دولت یازدهم یک واحد مسکونی خارج از مسکن ...

سلام دلفان ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند «دولت یازدهم یک واحد مسکونی خارج از مسکن مهر هم نساخته است»؛ «سيلي زدن شاپور علیرضا به گوش كاردار سعودي دروغ است»، «این خبرگزاری‌ها باید در قیامت پاسخگو باشند!»، «امام جمعه‌ای که از رفتن به حج انصراف داد» و…

دولت یازدهم یک واحد مسکونی خارج از مسکن مهر هم نساخته است

دولت یازدهم سکان مسکن را تحویل گرفت اما طبق آخرین بررسی‌ها هنوز حتی یک واحد مسکونی مازاد از طرح مسکن مهر نساخته است و همچنان می‌گوید برنامه‎هایی در سر دارد. به نوشته روزنامه جمهوری اسلامی با توجه به آخرین آمار اعلامی در بخش پروانه‌های صادر شده، می‌توان نتیجه گرفت که ساخت‌وساز روند نزولی به خود گرفته است، اما آیا این روند در امسال هم تکرار می‌شود؟ در این مورد فردین یزدانی، کار‌شناس مسکن بر این باور است که قطعا با کاهش ساخت ساز‌ها که در یک سال گذشته هم بیشتر شده است بر بازار مسکن تأثیر گذار خواهد بود، به گونه‌ای که می‌تواند موجب کمبود مسکن و مشکلاتی همچون عرضه و تقاضا شود.

نظر رهبری در خصوص عمره مفرده

حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در بهمن سال ۱۳۸۵ در دیدار مسئولان و دست‌اندرکاران اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ در بیانات مهمی فرموردند: «اگر از من سؤال کنند کسی ثروتی تولید کند برای اینکه بیست نفر یا صد نفر انسان را که زندگی‌شان سرشار از محرومیت است، به نوا برساند، یا مثلاً فرض بفرمایید که پنجاه نفر را که در فلان شهر زندگی می‌کنند و در آرزوی یک بار زیارت قبر مطهر علی‌بن‌موسیالرضا در حسرتند و نتوانستند بروند، این‌ها را با ثروتش به زیارت ببرد، این بهتر است یا با همین پولی که می‌خواهد با آن تولید ثروت کند، ده سال پشت سر هم عمره برود. بنده به طور قطع و یقین و بدون هیچ تردید خواهم گفت اولی مقدم است. حالا هر سال عمره نرود. تولید ثروت فی نفسه ممدوح است؛ اگر با نیت کمک باشد، آن وقت حسنهٔ الهی هم هست؛ اجر الهی و اخروی هم دارد‌».

سیلی زدن شاپور علیرضا به گوش کاردار سعودی دروغ است

در روزهای اخیر شایعه‌ای با این مضمون منتشر شده که «سال ۱۳۳۸ شرطه عرب تو همین فرودگاه جده می‌زنه توگوش یک ‌پیرمرد زایر ترک ارومیه‌ای. می‌‌آد پیش شاه شکایت، شاه بی‌درنگ سفیرعربستان رو می‌خواد، که سفیرشون ایران نبوده!‌ می‌گه سرکنسولشون بیاد، طرف میاد کاخ مرمر؛ تو سالن انتظار، شاپور علیرضا برادرشاه و پسر رضاشاه که خیلی هم قلدر بوده داشته تنیس بازی می‌کرده، شاه صداش می‌کنه، می‌گه برو بزن تو گوش سرکنسول عربستان؛ شاهپور می‌گه ولی اعلیحضرت!

می‌گه حرف نباشه و… ثانیه‌ای بعد… سرکنسول عربستان با صدای غرغر و ناراحتی کاخ مرمر رو ترک می‌کنه و بعد از ۵ روز مراتب عذرخواهی کتبی عربستان به ایران می‌رسه؛ به اون می‌گفتن، قلدری، عزت، اقتدار‌».

نکته جالب در این باره این است که علیرضا پهلوی برادر محمد رضا و فرزند رضاخان در سال ۱۳۳۳ در سانحه هوایی کشته شده و از سوی دیگر مراحل ساخت فرودگاه جده در سال ۱۹۷۴ (۱۳۵۳ شمسی) آغاز ‌و در سال ۱۹۸۱ (۱۳۶۰ شمسی) افتتاح گردیده، ضمن اینکه عربستان سعودی در تهران کنسولگری نداشته است.

بازداشت در حاشیه مراسم ختم مادر رئیس دولت اصلاحات

حسین یزدی فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان روز پنجشنبه بازداشت شد به گزارش ندای ایرانیان، نکویی رئیس شورای هماهنگی اصلاحات در گفت‌و‌گو با ندای ایرانیان مدعی شد: حسین یزدی فعال سیاسی اصلاح طلب استان اصفهان روز پنجشنبه بازداشت شده است. نکویی رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ندای ایرانیان بازداشت این فعال سیاسی و عضو شورا را در روز پنج شنبه تأیید کرد. رئیس شورای هماهنگی اصلاحات افزود: پیگیری‌های لازم برای آزادی این فعال سیاسی ادامه دارد. وی در خصوص علت بازداشت اظهار بی‌اطلاعی کرد. وی گفت: وسایل شخصی این فعال سیاسی توسط مامورین ضبط شده است.

کشته و زخمی شدن تروریست‌های آلمانی در مرزهای شرقی

یک مجله آلمانی مدعی کشته شدن یک شهروند آلمانی در شرق کشور به دلیل بی‌توجهی به دستور ایست پلیس ایران شد. به نوشته مجله اشپیگل، دو برادر آلمانی قصد داشتند از مرزهای شرقی وارد خاک ایران شوند اما در ایست بازرسی، پلیس ایران دستور ایست می‌دهد، ولی این دو برادر آلمانی به این دستور پلیس بی‌توجهی می‌کنند. در نتیجه پلیس گلوله شلیک می‌کند. به نوشته اشپیگل «یاسین» و «منیر خوکا» افراط‌گرای بوده‌اند.

حمله مجدد یک اصلاح طلب به دولت روحانی

رسول منتجب‌نیا قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی با انتقاد از عملکرد دولت در مسأله سیاست داخلی گفته: معتقد هستم که در وزارت کشور باید یک خانه‌تکانی حسابی انجام شود. استاندار‌ها جابه‌جا شوند، آنهایی که ضعیف عمل کرده‌اند، مقبول و دلبسته به مخالفان دولت بوده‌اند، در پشت صحنه با مخالفان و منتقدان دولت جلسه و نشست برگزار ‌و آن‌ها را تقویت کرده‌اند را شجاعانه تعویض کنند. چه ضرورت و الزامی وجود دارد، استانداری که نمی‌تواند سیاست‌های دولت را اجرایی کند برای آن هزینه بپردازد. همچنین در مورد فرماندار‌ها باید یک پالایش حسابی انجام شود.

طرح ده + بیست اصولگرایان برای انتخابات مجلس

گویا شخصیت‌های برخی طیف‌های جناح اصولگرا در نشست‌هایی که تا به امروز رسانه‌ای نشده به مدلی دست یافته‌اند که بتوانند اکثر طیف‌های اصولگرا را قانع کنند. به نوشته آریا این مدل که از آن به ‌۱۰+۲۰یاد می‌شود، اکنون در حال بررسی و چانه زنی است. این در حالی است که برخی از چهره‌های اصولگرا که بیشتر از طیف سنتی هستند از این طرح اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند؛ اما طیف نزدیک به رهپویان و ایثارگران گویا از این طرح اطلاع دارند.

این خبرگزاری‌ها باید در قیامت پاسخگو باشند!

حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب، در دومین جلسه از سلسله نشست‌های هفتگی فقه رسانه‌ای گفته: در فقه رسانه‌ای به خبرنگار اقتصادی اجازه نشر خبری که موجب به هم ریختگی و آشوب بازار مسلمانان شوند، داده نشده است. وی با ذکر مثال بالا رفتن قیمت ارز در زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد، گفت: متأسفانه بعضی از خبرگزاری‌ها دانسته و یا نادانسته با تولید برخی اخبار موجب کلافه شدن بازار و به هم ریختگی قیمت ارز شدند و در قیامت باید پاسخگو باشند.

حضور دو بازیگر کشورمان در تجمع مقابل سفارت عربستان

جمع زیادی از مردم تهران پیش از ظهر امروز شنبه با حضور در مقابل سفارت عربستان، نسبت به تعرض به ۲ نوجوان ایرانی توسط ۲ مأمور پلیس عربستان سعودی اعتراض کرده و خواستار مجازات عاملان این اقدام شنیع شدند. در میان تجمع کنندگان امین زندگانی و همسرش الیکا عبدالرزاقی از بازیگران سینما و تلویزیون نیز حضور داشتند.

استانداری تهران: مجوز تجمع جلوی سفارت عربستان نداده‌ایم

احمد رضا یوسفی گفت: تاکنون درخواستی نیز برای برگزاری تجمع در مقابل سفارت عربستان سعودی به استانداری تهران ارائه نشده است. او با اشاره به اینکه برگزاری هر گونه تجمع بدون داشتن مجوز، غیرقانونی است، گفت: برگزاری تجمع مستلزم صدور مجوزهای قانونی از سوی نهادهای مسوول و مراجع قانونی است. در روزهای اخیر اخباری از طریق شبکه‌های مجازی مبنی بر برگزاری تجمع اعتراض آمیز مقابل سفارت عربستان سعودی برای روز شنبه (امروز) منتشر شده است.

احتمال ورود رئیس جمهور به موضوع رد صلاحیت اصلاح طلبان

سید حسین هاشمی، استاندار تهران در گفت‌وگو با روزنامه آرمان از احتمال ورود رئیس‌جمهور به رد صلاحیت اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس گفت. در بخشی از این گفت‌وگو آمده است: «آیا دولت در رد صلاحیت‌های احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس دخالت می‌کند؟

بنده به عنوان یک کار‌شناس تنها می‌توانم پیش‌بینی کنم که احتمال توجه آقای رئیس جمهور در این زمینه وجود خواهد داشت. ایشان حتما در این زمینه با رهبر معظم انقلاب و اعضای محترم شورای نگهبان مشورت خواهد کرد. احتمالا ملاک شورای محترم نگهبان سخنرانی مقام معظم رهبری در ۲۹خرداد سال۱۳۸۸است. یعنی هر‌ که بعد از سخنرانی و فصل الخطاب مقام معظم رهبری فعالیت غیرقانونی انجام داده است ممکن است تأیید صلاحیت نشود؛ اما کسانی که تا قبل از این سخنرانی در چهارچوب قانون اساسی فعالیت می‌کرده‌اند و پس از سخنرانی رهبرمعظم انقلاب فعالیت‌های خود را متوقف کرده‌اند نباید رد صلاحیت شوند و بلکه باید فرصت خدمت به مردم به آن‌ها داده شود‌».

امام جمعه‌ای که از رفتن به حج انصراف داد

حجت‌الاسلام سیدمجتبی رسولی‌جویباری ظهر روز گذشته در خطبه‎های امروز نماز جمعه این شهرستان با اشاره به تجاوز عربستان سعودی به کشور مسلمان یمن اظهار کرد: امروز جنگی را بین عربستان و یمن شاهد هستیم که هر چند تحلیل‎های زیادی انجام شده است؛ اما همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، این جنگ خانمان‌سوز و مسلمان و شیعه‌برانداز، قبل از اینکه به ضرر مردم و کشور یمن باشد، به ضرر خود سعودی‌ها است. وی در پایان با بیان اینکه بنده در روز ۲۴ فروردین عازم حج هستم و همه کار‌ها انجام شده است اینجا اعلام می‌کنم به خاطر ابراز تنفر و محکومیت دولت سعودی و برای حمایت از مردم مظلوم ایران و نظام اسلامی و جامعه اسلامی این سفر را لغو می‌‎کنم و خواست ما از دولت این است که تا زمانی که این وضعیت اصلاح نشده عمره را لغو کند.

پزشکیان: مگر قطعنامه‌ها کاغذپاره نبود، پس حالا چرا ناراحتید؟

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس در یادداشتی در روزنامه آرمان نوشت: اگر بر اساس قانون لازم باشد هر گونه توافق به تصویب مجلس برسد خلاف آن نمی‌توان ادعایی داشت اما بیانیه لوزان نیازی به تأیید یا تصویب مجلس ندارد و آنچه دولت ‌داوطلبانه نیز آن را پذیرفته و موقتا نیز در گذشته اجرا کرده است، نیاز به اجازه و تأیید مجلس ندارد، ولی اگر قرار باشد این قانون به صورت دائمی اجراشود، یقینا باید به تصویب مجلس برسد و چون سیاست خارجی با هماهنگی مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد و مجلس دراین اموری توان کار‌شناسی ندارد. در مورد بیانیه لوزان نیز باید اذعان داشت این بیانیه یک دستاورد بزرگ است. تعجب دارد که عده‌ای با بیانیه لوزان مخالفت می‌کنند؛ یک روز اعلام می‌کردند که قطعنامه‌ها کاغذ پاره‌ای بیش نیستند حال می‌گویند دستاوردهای ما از بیانیه کم است! مگر این عزیزان نگفتند قطعنامه، کاغذ پاره است حال چرا ناراحتند؟!

تدریس فعالیت‌های انقلابی «اون» در مدارس

در کتاب‌های جدید مدارس پیونگ یانگ آمده است، رهبر کره شمالی در سه سالگی رانندگی آموخته و در ۹ سالگی در یک مسابقه قایقرانی پیروز شده است. داستان‌ها و ماجراهایی که کتاب جدید مدارس کره شمالی از خانواده حاکم این کشور منتشر شده است، سبک جدیدی از بازنویسی تاریخ را نشان می‌دهد. به گفته سایت بیزار، این ماجراهای جدید به این منظور به دانش آموزان آموزش داده می‌شود که نسل بعدی همانگونه که دیکتاتور سابق کره شمالی کیم جونگ اون فقید را ستایش می‌کردند، پسر او را نیز مورد ستایش قرار دهند.‌‌ همان طور که انتظار می‌رود خوانش جدید کره‌ای‌ها از تاریخ این کشور سرشار از جزئیات کودکی کیم جونگ اون، رهبر فعلی کره شمالی است. اکنون در کتاب‌های جدید درسی کره شمالی متن‌هایی از کودکی‌هایی کیم جونگ اون به همراه تصاویری از وی منتشر شده است. این کتاب که فعالیت‌های انقلابی کیم جونگ اون نام دارد طی سال تحصیلی ۲۰۱۵ در مقطع راهنمایی و دبیرستان تدریس می‌شود. در بخش‌های دیگری از فعالیت‌های انقلابی رهبر جوان کره شمالی به توانایی آهنگسازی و نقاشی بالای او اشاره شده است.

اقدام رئیس‌جمهور در کاهش نانخوران دولتی

اخیرا رئیس جمهور مصوبه‌ای از شورای عالی اداری را به همه دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کرده که بخش مهمی از سیاست‌های دولت در زمینه ساماندهی نیروی انسانی در آن مشخص شده است. شورای عالی اداری در یکصد و هفتاد و یکمین جلسه خود که دوم اسفند سال جاری برگزار و مصوبات آن در ‌۲۶ اسفندماه توسط رئیس جمهور کشورمان ابلاغ شد، مقرر کرده است با هدف افزایش کارآمدی نیروی انسانی بخش دولتی، ایجاد نظام اداری بهره‌ ور و بهینه‌سازی ساختار و ترکیب نیروی انسانی بخش دولتی، «دستورالعمل ساماندهی نیروی انسانی دستگاه‌های اجرایی» عملیاتی شود. بر این اساس، دستگاه‌های اجرایی مکلفند حداکثر ظرف ‌۴ ماه، سند برنامه نیروی انسانی دستگاه را به تفکیک دو بخش ستادی و عملیاتی در افق زمانی ۳ ساله، با رعایت الزامات قانونی تدوین و برای تأیید به سازمان ارایه کنند. طبق مفاد دستورالعمل ساماندهی نیروی انسانی دستگاه‌های اجرایی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موظف است در تأیید برنامه نیروی انسانی دستگاه‌های اجرایی، ضمن تطبیق برنامه دستگاه با الزامات قانونی، به گونه ‌ای عمل نماید که هر سال، کل نیروی انسانی شاغل در بخش دولتی به نحوی تعدیل شوند که در پایان برنامه سه ساله، حداقل ۱۵درصد کاهش یابد.

ساخت پروژه همیشه ناتمام به شهرداری رسید

ساخت و تکمیل مصلی تهران با دستور مقام معظم رهبری از سپاه به شهرداری تهران سپرده شد. محمدباقر قالیباف شهردار تهران در صفحه‌اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت، اتمام پروژه مصلای تهران به شهرداری تهران واگذار شده است. قالیباف در اینستاگرامش نوشت: «در پی دستور و رهنمودهای مقام معظم رهبری شهرداری تهران پروژه مصلی را به اتمام خواهد رساند. مصلی تهران یکی از پروژه‌های نیمه تمام شهر تهران است که قریب به ۳۰سال است که زمین مانده است. بر این اساس با رهنمود‌ها و دستورات مقام معظم رهبری و بر اساس کاری که در برنامه سال ۹۴ پیش بینی شد، در شهرداری تهران درگیر مصلی تهران نیز خواهیم شد‌».

یارگیری وزیر بهداشت از برادران لاریجانی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی احکام جداگانه‌ای محمدباقر لاریجانی را در دو سمت جدید منصوب کرد. محمدباقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت با حکم سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی به عنوان مدیرمسئول فصلنامه علمی پژوهشی «طب و تزکیه» منصوب شد. همچنین در حکم دیگری وزیر بهداشت محمدباقر لاریجانی را به ریاست کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی نیز منصوب کرد.

رونمایی از عامل آسیب زننده به زنان

الهام امین‌زاده معاون رئیس جمهور در امور حقوقی با بیان اینکه دستگاه اجرایی کشور باید بسترهای حضور زنان را فراهم کند، گفت: در حقوق شهروندی، بخشی مربوط به حقوق زنان وجود دارد که شامل حقوق سیاسی قضایی و اقتصادی و بهداشتی و آموزشی زنان می‌شود؛ پس نیاز به این نداریم که دنبال قوانین بگردیم، بلکه باید با نگاه کار‌شناسی به توانمندی زنان بنگریم و فرصت‌های واقعی به زنان بدهیم. وی با تاکید بر اینکه در ارتباط با حقوق زنان باید از شعار زدگی و سیاست زدگی پرهیز شود خاطر نشان کرد: آنچه به حضور زنان آسیب می‌زند شعارزدگی است.

اشاره رهبر انقلاب به کدام جوان بی‌تجربه سعودی بود؟

مقام معظم رهبری در سخنرانی روز پنجشنبه خود ضمن انتقاد شدید از حمله نظامی عربستان سعودی به یمن گفتند: ما با سعودی‌ها در مسائل گوناگون سیاسی اختلافات متعددی داریم؛ اما همیشه می‌گفتیم‌ که آن‌ها در سیاست خارجی متانت و وقار نشان می‌دهند ولی چند جوان بی‌تجربه امور آن کشور را در دست گرفته و دارند جنبه توحش را بر جنبه متانت و ظاهرسازی غلبه می‌دهند که این کار قطعا به ضررشان تمام خواهد شد. با نگاهی به کابینه عربستان سعودی به نظر می‌رسد یکی از مقامات مورد اشاره رهبری، وزیر دفاع جدید عربستان سعودی باشد. شاهزاده محمد بن سلمان (پسر ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی) پس از درگذشت ملک عبدالله و آغاز به کار ملک سلمان پادشاه جدید در سوم بهمن گذشته، به عنوان وزیر دفاع جدید منصوب شد و آغاز به کار کرد. او هم‌زمان با سمت وزارت دفاع، عهده‌دار مسئولیت‌های دیگری از جمله ریاست دفتر پادشاه و مشاور ویژه پادشاه شد.

منبع: تابناک

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار