سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 50447
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حمله انتحاری داعش به پالایشگاه بیجی+تصاویر
Print This Post

یکی از اعضای سوری گروه تروریستی داعش صبح امروز با یک دستگاه خودروی مملو از مواد منفجره به نیروهای عراقی در نزدیکی پالایشگاه بیجی حمله کرد.

به گزارش سلام دلفان، گروه تروریستی داعش از عملیات انتحاری یکی از اعضای خود در نزدیکی پالایشگاه بیجی در شمال تکریت (۱۷۰ کیلومتری شمال بغداد) خبر داد.

این گروه تکفیری اعلام کرد «ابو محمد الشامی» با یک دستگاه خودروی هامر مملو از مواد منفجره صبح امروز به نیروهای عراقی در بیجی حمله کرده است.

گروه تروریستی داعش تابعیت الشامی را سوری و اعلام کرده که وی سال گذشته به داعش ملحق شده است.

هنوز خبری از تلفات احتمالی این حمله تروریستی منتشر نشده است.

مقام‌های محلی استان صلاح الدین در شمال عراق روز دوشنبه گفتند که نیروهای امنیتی و نظامی عراق هجوم مجدد تروریست‌های داعش را به حصار امنیتی اطراف پالایشگاه بیجی، دفع و آن‌ها را وادار به عقب نشینی کردند.

«خزعل حمادی» عضو شورای استان صلاح الدین گفت که تروریست‌های داعش حصار امنیتی اطراف این پالایشگاه را شکستند، اما با واکنش نیرومند ارتش عراق از جمله نیروی هوایی روبرو شدند.

فرماندهی عملیات استان صلاح الدین عراق روز یکشنبه نیز اعلام کرد در جریان مقابله نیروهای امنیتی با تهاجم ترویست‌های داعش به پالایشگاه بیجی، بیش از ۱۰۰ تروریست به هلاکت رسیده‌اند.

وی اضافه کرد: نیروهای امنیتی مانع تلاش تروریست‌ها برای ورود به پالایشگاه با استفاده از تانک و خودروهای نفتکش و سنگین بمب گذاری شده، و تخریب آن شدند.

همچنین بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام ارشد ارتش عراق، نیروهای امنیتی مانع از اقدام ۳ عنصر انتحاری داعش شدند که قصد داشتند روز یکشنبه این پالایشگاه را منفجر کنند.

با اینکه عناصر داعش ادعا کردند که وارد محوطه پالایشگاه شده‌اند، اما ارتش عراق اعلام کرد که این مکان را تحت کنترل دارد.

یک ژنرال ارشد ارتش در استان صلاح الدین عراق که پالایشگاه بیجی در آن واقع است، حمله به این پالایشگاه را شدید توصیف کرد.

پالایشگاه بیجی زمانی حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز محصولات نفتی پالایش شده را تولید و ۵۰ درصد از نیازهای عراق را تامین می‌کرد.

حمله انتحاری داعش به پالایشگاه بیجی+تصاویر

حمله انتحاری داعش به پالایشگاه بیجی+تصاویر

حمله انتحاری داعش به پالایشگاه بیجی+تصاویر

حمله انتحاری داعش به پالایشگاه بیجی+تصاویر
منبع: ابنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار