سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 50508
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » بسته خبری: وزیرخارجه عربستان رهبر انقلاب را چگونه خطاب کرد؟/ واکنش به ادعای دیدار اصلاح‌طلبان با احمدی‌نژاد/ روایت نقدی از خواسته اصلی زن ایرانی/ راه حل جالب برای حل مشکل تک‌خوانی زنان /ازغدی:تحول در علوم انسانی۱۰ تا ۲۰ شهید می‌خواهد!
Print This Post
 ‌سلام دلفان، خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند:«داستان همه تکلیف‌های هاشمی» ،«حمایت علی مطهری از روند ...

 ‌سلام دلفان، خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند:«داستان همه تکلیف‌های هاشمی» ،«حمایت علی مطهری از روند خاطره گویی هاشمی»، «ستاد حقوق بشر قوه قضاییه: اقدام فرودگاه جده بر اساس فتوا مفتی سعودی بوده است»، و…

داستان همه تکلیف‌های هاشمی

خاطره آیت‌الله هاشمی در خصوص دلایل ورود خود به انتخابات سال 84 واکنش‌های فراوانی به همراه داشت. هاشمی رفسنجانی همیشه در روایت‌های مختلفی از حضور خود در انتخابات‌های گوناگون دارد و می‌گوید در همه انتخابات‌ها نه به خواست خود بلکه به درخواست‌های گوناگون در انتخابات مختلف شرکت کرده است. در سطرهای زیر به برخی از این روایت‌ها اشاره می‌کنیم:

1. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مورد حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری دوره پنجم در کتاب خاطرات خود می‌نویسد:«در منزل بودم. تا ساعت ده ونيم صبح كارهاي دفتر را انجام دادم. ساعتي در حياط پياده‌روي كردم. عصر خدمت امام رفتم. درباره پذيرفتن نامزدي رياست جمهوري، نظرشان را خواستم. كاملاً موافق بودند و گفتند بعضي از شياطين به دروغ شايع كرده‌اند كه امام مخالف رياست جمهوري شخص روحاني است، ولي درست نيست و بايد به گونه‌اي تكذيب شود.

2. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همچنین در مورد دلایل حضورش در انتخابات مجلس ششم در گفت‌وگو با روزنامه کیهان و حسین شریعتمداری گفت:« واقعا مايل نبودم در انتخابات شرکت کنم. موقع انتخابات از بس به من مراجعه شد، تقريبا مرا قانع کردند که اگر در مجلس باشم، شايد بتوانم نقش تعادل و نزديکي به هم را ايفا کنم. مقام معظم رهبری گفتند که متعين است و راه ديگري نيست. البته هيچ وقت عادت ايشان نيست که به من بگويند اين کار را بکن. حرف که مي‌زديم، مي فرمودند: «به نظر مي رسد راه ديگري نداريم».

3. رئیس سابق مجلس خبرگان در مورد دلایلش برای ورود به انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز می‌گوید:«نمی‌خواستم بیایم، اما رهبری گفتند که واجب است و باید بیایی. من گفتم که خودم واجب نمی‌دانم و مناسب من نیست در چنین انتخاباتی شرکت کنم و لازم هم نیست. اما ایشان اصلاحاتی در کار کردند و مرا قانع کردند که بیایم و آمدم. الان هم تمایل واقعی من این است که به یادداشت‌های فراوانی که دارم و باید تنظیم و کتاب شوند، بپردازم.»

4. هاشمی دلایل حضور در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم را نیز اینگونه بیان می‌کند:« بنده واقعا تصميمي براي حضور نداشتم ولي وقتي با تقاضا هاي جمع كثيري از جوانان و قشر هاي مختلف مردم و علما و مراجع مواجه شدم با يك كلمه اي كه در جواب آنان اظهار داشتم كه نمي گويم نمي آيم ولوله اي در محافل افراطيون ايجاد كرد و هجمه هاي خود عليه بنده را با توسل به هر شيوه اي تشديد كردند.در نهايت به دليل اينكه نمي خواستم مستبد به راي باشم تصميم به حضور در انتخابات گرفتم. تنها دليلي كه باعث حضور بنده شد و آن را نيز قبل از ثبت نام خدمت رهبري معظم انقلاب گفتم خلق حماسه سياسي مورد نظر ايشان بود

5. هاشمی رفسنجانی در آخرین حضور خود در یک انتخابات که به انتخابات ریاست مجلس خبرگان رهبری بر می‌گشت نیز به تکلیف شرعی خود اشاره می‌کند و می‌گوید:«نمی‌توانستم و نتوانستم ساکت بنشینم. با پاگذاشتن بر ٨٠ سال آبرو و حیثیت سیاسی‌ام، به آخرین وظیفه و تکلیفم برای انقلاب و نظام عمل کردم»

واکنش به ادعای دیدار اصلاح‌طلبان با احمدی‌نژاد

درحالیکه عبدالرضا داوری از اعضای اصلی تیم رسانه‌ای طیف احمدی‌نژاد مدعی دیدارهای اصلاح‌طلبان با احمدی نژاد شده است، یک عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان این اظهارات را ادعا و شایعه می داند و معتقد است هیج سنخیتی بین اصلاح طلبان و احمدی نژاد وجود ندارد. حسن رسولی عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان در خصوص ادعای اخیر عبدالرضا داوری مبنی بر دیدار اصلاح طلبان با احمدی نژاد، گفت: معتقدم این حرف شایعه‌ای بیش نباشد و در صحت این صحبت به شدت تردید دارم. واقعا چه سنخیتی میان ما به عنوان اصلاح‌طلبان و تیم آقای احمدی نژاد وجود دارد. این رابطه و سنخیت نه در گذشته بوده و نه الان وجود دارد.

راه حل جالب برای حل مشکل تک‌خوانی زنان

ماجرای تک خوانی زنان موجب شده تا اجرای اپرا در ایران با مشکل مواجه شود. در جدیدترین اقدام برای حل این مشکل قرار شد شخصیت‌های زن اپراها به جای تک خوانی همخوانی کنند. در همین راستا سرپرست اپرای «آیریک» و بازیگر نقش رودابه اعلام کرد: اپرت رودابه اجرایی کاملا زنده است و برای این‌که قوانین زیر پا گذاشته نشود، بازیگر زن در آن تک‌خوانی نخواهد کرد و حتما سه وکال همراه زن می‌خواند.

اعتراض اهوازی ها به تحرکات نژادپرستانه

شماری از تماشاگران در ورزشگاه الغدیر اهواز با در دست گرفتن دست نوشته هایی به سخنان و تبلیغات نژاپرستانه اخیر اعتراض کردند.این تماشاگران دست نوشته هایی را با محتوای “نژادپرستی نه” در دست گرفته بودند. تصاویر این اعتراضات به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

بسته سه شنبه

فرق خودجوش‌ها و خرابکارها چیست؟

مسعود پزشکیان در بخشی از گفت‌وگو با فارس در خصوص نحوه مجوز دادن به اعتراضات و راه‌پیمایی‌ها می‌گوید: شما به من می توانید بگوئید امروز راهپیمایی نکن فردا راهپیمایی نکن اما بالاخره چی؟ من باید کجا بروم حرف بزنم؟ کجا اعتراض کنم؟ شما هیچ وقت مجوز نمی دهید و این باعث می شود اعتراض از جای دیگری سرباز کند. از این طرف یک عده ای می ریزند خانه کسی را از بین می برند می گویند خودجوش بوده اند. این طرفی ها این کار را می کنند می گویند خودجوش است اما آنطرفی ها اعتراض کنند خراب کار هستند. قانون را باید در تمام جوانب اجرا کرد. نباید استثنا قایل شد چه برای چب چه برای راست. اگر به این قانون عمل می شد خیلی از این مشکلات حل می شد.

رحیم‌پور ازغدی: تحول در علوم انسانی۱۰ تا ۲۰ شهید می‌خواهد!

حسن رحیم‌پور ازغدی در نشست علوم سیاسی در گفتمان انقلاب اسلامی در جمع دانشجویان دانشکده حقوق علوم سیاسی و زبان‌های خارجه دانشگاه‌های آزاد مشهد با بیان اینکه هیچ کدام از دولت‌ها با تغییر سرفصل‌های علوم انسانی موافق نیستند خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد در همین دانشگاه‌ها آقا و خانم دکتر می‌شوند به همین دلیل است که با تغییر سرفصل‌های علوم انسانی مخالفت می‌کنند زیرا با وجود آمدن این تغییرات این دکتر‌ها حرفی برای گفتن نخواهندداشت. رحیم‌پور تصریح کرد: این مسیر ده تا ۲۰ شهید می‌خواهد تا در آن تحول ایجاد شود مانند مسئله هسته‌ای. وی در پایان گفت: ما یک جریان محافظه کار در کشور داریم که از این طریق نان می‌خورند به همین دلیل است که با هر نوع تحول در علوم انسانی مخالف هستند زیرا منزلت خود را از دانشگاه‌های فعلی کسب کرده‌اند.

شهری که نه فرماندار دارد، نه شهردار!

شاید کسی نداند که شهر «طبس» این روزها، نه فرماندار دارد نه شهردار! به گزارش «خبرآنلاین» از خراسان رضوی؛ از یکی دو ماه به پایان سال93 که فرماندار ویژه شهرستان برای کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی استعفا داده و شهردار هم که با پایان یافتن مأموریتش با عدم موافقت استانداری برای ادامه مأموریت مواجه شد، اکنون این دو پست، همچنان بدون مسؤول و با سرپرستی اداره می‌شود!

واردات یک میلیارد دلاری لوازم آرایشی

دکتر مصطفی اسماعیلی معاون مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، در گفتگو با مهر، به آمار رسمی واردات محصولات آرایشی و بهداشتی اشاره کرد و افزود: آمار رسمی نشان می دهد سالانه در حدود یک میلیارد دلار نوع محصولات آرایشی و بهداشتی وارد کشورمان می شود. وی با تاکید بر اینکه آمارهای غیر رسمی واردات محصولات آرایشی و بهداشتی فراتر از آمارهای رسمی است، تصریح کرد: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به عنوان متولی سلامت مردم و جامعه، همواره دغدغه نظارت بر کالاهای سلامت محور را دارد. از همین رو، تلاش کرده با تعامل و همکاری صنوف و دستگاه های نظارتی و اجرایی، از ورود و توزیع محصولات تقلبی و غیرمجاز در سطح بازار کشور خودداری کند.

 

واکنش آیت الله وحید به حادثه فرودگاه جده: باید آقای عالم باشیم

آیت‌الله حسین وحیدخراسانی صبح امروز در دیدار با هیئت رئیسه اتحادیه انجمن اسلامی‌های دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اتفاق فرودگاه جده عربستان و تعرض به دو نوجوان ایرانی و پس از آن دستور رئیس جمهور مبنی بر توقف سفر حج عمره تا مجازات عاملان آن حادثه٬ گفت: آنچه مایه عزت این مملکت و رفعت شیعه شود باید‌‌ همان را خواست؛ کسانی که پیرو امیرالمومنین امام علی (ع) هستند، ‌همانطوری که مولایشان آقای عالم است خودشان هم باید آقای عالم باشند.

حمایت علی مطهری از روند خاطره گویی هاشمی

علی مطهری درباره سخنان اخیر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در همایش «بانوی انقلاب اسلامی» و هجمه منتقدان به اظهارات ایشان اظهار کرد: هر کس باید در اظهار نظر خود آزاد باشد و رسانه‌ها هم باید نظر همه مقامات کشور را به طور دقیق منتشر کنند. وی با انتقاد از عملکرد رسانه ملی در پخش گزینشی سخنان برخی از مقامات تصریح کرد: ما دیدیم در پخش سخنرانی‌های همایش بانوی انقلاب، صدا و سیما اساسا صحبت‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را بایکوت کرد. بهتر است کسانی که انتقادی را قبول ندارند با منطق توضیح دهند. بالاخره آقای هاشمی درباره نوع رفتارهایی که در زندان‌ها می‌شود و برخی انتقاد‌هایی که از سوی دلواپسان به دولت نسبت داده می‌شود، مطالبی را بیان کرده است که بهتر است منتقدان به آنها پاسخ دهند. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با اشاره به واکنش برخی مسئولان نظامی کشورمان به سخنان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: این افراد مسئول طبق توصیه بنیان‌گذار انقلاب اسلامی بهتر است وارد این مقولات نشوند زیرا امام خمینی (ره) تاکید داشتند نظامیان وارد سیاست نشوند چون حزب نیستند.مطهری همچنین درباره خاطره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره انتخابات ۸۴ ریاست جمهوری اظهار کرد: ما باید به کسی مثل آقای هاشمی که از یاران امام خمینی بودند اعتماد و خاطرات او را مورد قبول کنیم و الا اساسا باید در اصل انقلاب شک کرد.

نظام سلامت بسیار فاسدتر از آن چیزی است که در «در حاشیه» بحث شده است

دبیر کل خانه پرستار ضمن تشکر از مهران مدیری معتقد است نامه اعتراضی دکتر زالی در اعتراض به مجموعه در حاشیه در واقع به نمایندگی از تمامی جامعه پزشکی نیست و این نامه تنها پزشکانی را نمایندگی می کند که با بیان واقعیتهای نظام سلامت منافع خود را در خطر می بینند و در این باره گفته است:

–  به دلیل قبضه تمامی مناصب مدیریتی و نفوذ در جریان حاکمیت و حتی مجلس جریان پزشک سالاری پیچیده تر شده است.

– به دلیل برنامه ای که دولت یازدهم در مورد طرح تحول نظام سلامت دارد و اقداماتی که در این زمینه انجام گرفته هر گونه نقدی با با توجه به اقبال نسبی که با این طرح بوده نادیده گرفته میشود و باعث قدرتمندی. در طرح تحول نظام سلامت با نادیده گرفتن قانون تعرفه گذاری که در سال ۸۵ تصویب شده است یک شبه طرح تحولی را مصوب کردند که دریافتی یک پزشک تا ۷۰ میلون تومان افزایش پیدا کرده است و باعث شده است که بی عدالتی که قبلا وجود داشته به صورت جدی تری افزایش پیدا کند.

– فشار این گروه به سریال آقای مهران مدیری ختم نمی شود و چندین باربه برنامه های بنده به عنوان دبیر کل خانه پرستار که حتی در چند نوبت ظبط هم شده بود اجازه پخش داده نشد.

– اختلاف در پرداخت در تمام مجامع پزشکی بین المللی بین یک تا سه برابر است و این اختلاف در آمد در کشورهای مختلف از پنج برابر به هیج وجه تجاوز نمی کند به طوریکه در ایالات متحده اختلاف در پرداخت بین پزشک و پرستار در حدود۸/۲ برابر است و حتی در کشورهای منطقه مثل ترکیه این رقم در حدود ۴/۴ برابر است و این در حالی است که اختلاف پرداخت در ایران درپاره ای از موارد متجاوز از ۱۰۰ برابر است که نشان دهنده فساد در دستگاه پزشکی و نظام سلامت است و همان مواردی است که ۷ درصد گروه سلطه جو دوست ندارند در سریالهایی مثل حاشه به آن پرداخته شود.

– با توجه به فشارهای متعدد آقای مدیری خیلی ضعیف به موارد فساد در جامعه پزشکی اشاره کرده است و نظام سلامت بسیار فاسدتر از آن چیزی است که در مورد آن در این فیلم بحث شده است.

تک‌خوان زن در سیما همزمان با لغو اپرای سعدی به دلیل تک خوانی

در حالی که نمایش عروسکی «اپرای سعدی» زمانی طولانی و هزینه‌ای بالا را برای آماده‌سازی و ساخت عروسک و موسیقی پشت سر گذاشته است و در فاصله کمتر از ۱۰ روز تا رونمایی، توسط معاونت هنری وزارت ارشاد به دلیل آنچه تک خوانی زنان خوانده شده بود، متوقف شد، شرق گزارش داد، در بعد‌از‌ظهر بهاری، وقتی آدم‌ها سرگرم تخمه‌شکستن و رتق‌وفتق امور دنیا و مافیها در نشست‌های خانوادگی بودند و ابر و باد و مه و خورشید و فلک هم داشتند کار خودشان را می‌کردند، من با همین دو گوش خودم شنیدم: در فیلم «چ» که از سیما پخش می‎شد، در یک صحنه تراژیک، صدای تک‌خوانی زنی آمد که داشت ترانه‌ای کُردی می‌خواند ولی با همین دو چشم خودم دیدم که آدم‌ها همچنان دارند تخمه می‌شکنند و امور دنیا و مافیها را رتق‌وفتق می‌کنند، ابر و باد و مه و خورشید و فلک دارند تا اطلاع ثانوی کار خودشان را می‌کنند و زندگی همچنان جریان دارد و دنیا هم کن فیکون نشده است… .

اقدام فرودگاه جده بر اساس فتوا مفتی سعودی بوده است

در حالی که مقامات دولتی تاکید دارند حادثه فرودگاه جده غیر مرتبط با سیاست عربستان سعودی علیه ایران معرفی کرده و آن را صرفا اقدام غیر اخلاقی دو مقام سعودی معرفی کنند ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی تاکید کرد که این اتفاق طی یک روند سیستماتیک رخ داده است. در بخشی از  اطلاعیه ستاد حقوق بشر آمده است: «ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، اخبار تعرض ماموران امنیتی عربستان سعودی به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده را بسیار تاسف بار، خطرناک و نگران کننده می داند؛ بویژه آنکه این اقدام براساس عقاید اعلام شده از سوی یکی از شیوخ و امامان جماعت جده، که باعنوان فتوا بیان شده، صورت گرفته  و نشان می دهد که وی اینگونه اقدامات را نه تنها غیراسلامی و غیر قانونی نمی داند، بلکه آن را مجاز و قابل قبول اعلام کرده است.  این موضوع  نشان می دهد که ما نمی توانیم حادثه تاسف بار فرودگاه جده را صرفا یک اتفاق تخلف آمیز یک یا دو مامور امنیتی تلقی کنیم، چرا که از قرائن برمی آید که با یک روند سیستماتیک  و بسیار خطرناک  مواجه هستیم. از این رو، ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران از دولت عربستان سعودی می خواهد که علاوه بر پایبندی به تعهدات اسلامی خود نسبت به زائران بیت الله الحرام، با توجه به  کنوانسیون بین المللی حقوق کودک، تعهدات بین المللی خود را نیز محترم شمارد و فراتر از دو مامور خاطی، با همه کسانی که انجام اینگونه افعال را در جامعه عربستان تبلیغ، ترویج و حمایت می کنند برخورد قاطع و پیش گیرانه داشته باشد.»

روایت جدید زنگنه از فروش نفت توسط بایک زنجانی و ناجا

زنگنه با بیان اینکه بابک زنجانی 2.7 میلیارد دلار پول نفت را پس نداده است، گفت: وی بازداشت شده و قوه قضائیه تلاش‌های قابل تقدیری در این خصوص داشته است و آقای جعفری دولت‌آبادی دادستان کل کشور به من وکالت دادند تا اموال داخلی زنجانی به نقت منتقل شود که بر این اساس اموال وی به بهای روز به نفت منتقل خواهد شد اما اموال آنقدرها نیست که بدهی وی را جبران کند.وی تصریح کرد:‌اغلب این اموال قبل از گرفتن پول نفت در مالکیت زنجانی بوده است و وی هنوز نگفته پول نفت را کجا برده و چه کرده است. وی با بیان اینکه مجموع اموال داخل وی به 500 میلیون دلار هم نمی‌رسد، گفت: اموال دندانگیر وی دو فقره زمین در الهیه و شهرک غرب است و شرکت هواپیمایی به وی آنقدر بدهی و وام دارد که در انتهای آن چیزی نمی‌ماند.زنگنه با بیان اینکه ناجا 50 تا 60 میلیون دلار از پول نفتی را که فروخته داده و 200 میلیون را نداده که در دست پیگیری است گفت: اموال بابک زنجانی بر اساس وکالت خودش به دادستانی و سپس به ما منتقل شده است؛ عمده این اموال به اسم دیگران است که در واقع آنها به ما وکالت دادند و تسویه بقیه بدهی وی به وزارت نفت به پیدا کردن پول بر می‌گردد.

لغو استخدام 1200 نفر بورسیه

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری موضوع بورسیه‌های غیرقانونی در دولت قبل، می‌گوید دست‌کم هزار و 200 دانشجویی که به شکل غیرقانونی دکترا گرفته‌اند، لغو استخدام خواهند شد. جواد هروی در گفت‌وگو با «شرق» تأکید دارد هزار و 888 دانشجوی دکترای بورسیه‌شده در موضوع تبدیل داخل به خارج تخلف کرده‌اند و بسیاری از همین دانشجویان با مشکلاتی از جمله کبر سن و شرط معدل و مدرک معادل مواجه‌اند. او همچنین مسأله حضور نام برخی مسئولان دولت گذشته و نمایندگان را تأیید کرده و تأکید دارد که نهادهای قضایی و مسئول بدون توجه به مقام و نام افراد و بر حسب قانون با افراد متخلف برخورد خواهد کرد. او از اینکه به شرط رانت برخی افراد در دولت گذشته از حیاط خلوت دانشگاه راهی کرسی‌های دانشگاه شده‌اند، گله دارد و مجلس را در برخورد با این شکل از استخدام‌ها مسئول می‌داند.

مجازات عجیب داعش برای سیگاری‌ها

گروه تروریستی داعش برای مجازات سیگاری‌ها، آنها را در قفس‌هایی مشابه با محل نگهداری حیوانات باغ وحش، نگهداری می‌کند!روزنامه سعودی المرصد نوشت: گروه موسوم به «رقه در سکوت سر بریده می‌شود» تصاویری را از قفس‌هایی منتشر کرد که داعش برای مجازات افراد از آنها استفاده می‌کند.داعش این قفس‌ها را که به قفس حیوانات باغ وحش شباهت دارد، برای مجازات در خیابان‌های شهر «رقه» قرار داده است، تا افراد سیگاری و کسانی که نماز خود را با تأخیر به‌جا می‌آورند، در آن زندانی کند.داعش مدتی است که برای مجازات افراد به قفس متوسل شده، که اولین مورد آن زنده سوزاندن «معاذ الکساسبه» خلبان اسیر اردنی در قفس بود.این گروه تروریستی، پس از آن نیز 21 نفر از نیروهای پیشمرگه کرد را در قفس انداخت و در خیابان‌های شهر کرکوک عراق چرخاند.

بسته سه شنبه

یک پیشنهاد برای تامین امنیت زائران مکه

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر حکومت سعودی نمی‌تواند امنیت زائران را تأمین کند، ما خود باید یک شورای تأمین امنیت مکه و مدینه متشکل از کشورهای مختلف اسلامی را ایجاد کنیم تا برای زائران تأمین امنیت شود.محسن غرویان در گفت‌وگو با (ایسنا)، با بیان اینکه «اقدام نادرست کشور عربستان دارای ابعاد گسترده‌ای است»، اظهار کرد: اختلافات بین ما و کشور عربستان در طول تاریخ گاهی کم و گاهی زیاد شده است. برخی تلاش کردند تا مسائل ایران و عربستان را قومیتی جلوه دهند یا این اختلافات را با عنوان‌هایی مثل شیعه و سنی، وهابیت و تشیع جلوه بدهند.

وزیرخارجه عربستان رهبر انقلاب را چگونه خطاب کرد؟

«سعود الفیصل» وزیر خارجه عربستان روز یکشنبه با «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه دیدار و گفتگو کرد. وی پس از این دیدار که پیرامون مسائل مهم منطقه از جمله حمله عربستان به یمن و پرونده هسته‌ای ایران برگزار شده بود، به همراه همتای فرانسوی خود در کنفرانس خبر مشترک حاضر و به سوال خبرنگاران پاسخ داد.فیصل در بخشی از اظهارات خود در این کنفرانس خبری مدعی شد که که نقش ایران در یمن غیر سازنده است و منجر به افزایش خشونت در این کشور شده است اما در عین حال تاکید کرد که «ما با ایران در جنگ نیستیم.»اما بخش جالب توجه سخنان وزیر خارجه عربستان مربوط به زمانی بود که راجع به مواضع «رهبر معظم انقلاب اسلامی» در مورد حوادث اخیر یمن سخن می‌گفت. وی در این بخش از سخنان خود برای مخاطب قرار دادن حضرت آیت الله خامنه ای، عبارت «حضرت امام خامنه‌ای» را مورد استفاده قرار داد.

اقرار رییس دانشگاه اصفهان به اشتباه خود

تصویر نامه‌ای مربوط به سال 1340 در سربرگ دانشگاه اصفهان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که قابل تامل است.در این نامه رییس وقت دانشگاه اصفهان خطاب به وزارت فرهنگ (وزارت علوم فعلی) نوشته است:

«برای دیدن یکی از استادها که در مرخصی و خارج شهر بود که پنج فرسنگ آن آسفالت و بقیه‌ی جاده شوسه بود چون اطلاع ناداشته و کسی به من نگفت، از اتومبیل دانشگاه استفاده و پول بنزین را خودم پرداختم و بدینوسیله اشتباه خود را اقرار و بعدها این استفاده را نخواهم کرد».

بسته سه شنبه

نقدی: خواسته زن ایرانی حضور در آزادی بیت‌المقدس است نه ورزشگاه

سردار محمدرضا نقدی در همایش بین المللی میلاد کوثر که بمناسبت هفته گرامیداشت زن با حضور خواهران بسیجی و جمعی از بانوان کشورهای مختلف در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار شد، گفت: هفت هزار زن شهید دوران انقلاب و دفاع مقدس، گواهی بر آزادگی و استقامت زن ایرانی است. وی با طرح این سوال که آیا حضور در ورزشگاه ها خواسته واقعی زن ایرانی است؟ تاکید کرد: حضور زنان در ورزشگاه ها فضیلتی برای زنان نیست بلکه زن ایرانی نقش آفرینی در صحنه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و عرصه های مهم دیگر را می خواهد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج، تشکیل گردان های کوثر را نشانگر آمادگی زنان ایرانی برای این نقش آفرینی بزرگ دانسته و اظهار داشت: زن ایرانی حضور و نقش آفرینی در کمک به مظلومان بحرین، یمن، فلسطین، عراق و… را می خواهد، خواسته زن ایرانی حضور و نقش آفرینی در آزادی بیت المقدس است.

لاریجانی هم حزب تاسیس کرد

بهروز نعمتی سخنگوی هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل حزب علی لاریجانی گفت: این حزب تشکیل شده است و طی روزهای آینده آقای کاظم جلالی توضیحات کامل آن را ارائه خواهد کرد.وی ادامه داد: اعضای این حزب را جمعی از فراکسیون رهروان ولایت و طرفداران علی لاریجانی در خارج از مجلس تشکیل می‌دهند.

خبرنگار روزان آزاد شد

یغما فشخامی، خبرنگار روزنامه ی روزان، روز دوشنبه آزاد شد. وی از دیماه گذشت در بازداشت بوده است.

سگ‌کشی دردناک با اسید در شیراز!

در یکی از شهرک‌های صنعتی شیراز، سگ‌ها به روشی غیرانسانی با تزریق اسید کشته می‌شوند و پیمانکاران در ازای ارائه هر لاشه ۱۵ هزار تومان دریافت می‌کنند. یکی از فعالان دفاع از حقوق حیوانات فیلمی دو دقیقه‌ای از کشتار سگ‌ها را در اختیار فارس، قرار داده است که دل هر بیننده ای را به درد می آورد، در این فیلم، کشتار سگها با تزریق تناوبی اسید نشان داده می‌شود که به گفته این فعال حقوق حیوانات در شیراز، این اقدام، توسط پیمانکاران شهرک صنعتی شیراز انجام گرفته است. پیمانکارانی که در ازای تحویل لاشه هر قلاده سگ، 15 هزار تومان دریافت می کنند و حتی از سوزاندن جسم نحیف یک توله سگ با اسید هم دریغ نمی‌کنند./تابناک

 

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    فروردین ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۵۶

    حداقل می نوشتی به نقل از تابناک براتون متاسفم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار