سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 50606
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بسته خبری: هفتصد سفر هزینه دست و جیغ و هورا برای آقای وزیر/ وضعیت حضور زنان مجلس در دنیای مجازی/ وقتی هاشمی رفسنجانی امام جماعت سعودی‌ها شد/ وقتی دختران در دانشگاه امام صادق بی‌حجاب بودند/ بدهکاری یک وزارتخانه به تمام عالم بشریت/رشوه‌ای که دادنش مشکلی ندارد!
Print This Post
سلام دلفان خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند «آلن ایر:این کتاب شهید مطهری را بخوانید»، «آغاز ...

سلام دلفان خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند «آلن ایر:این کتاب شهید مطهری را بخوانید»، «آغاز حواشی سینما با اکران فیلمی جنجالی»، «اصلی‌ترین روزنامه مخالف حضور زنان در ورزشگاه»، «تشابه هاشمی و احمدی‌نژاد از دید نبی حبیبی» و…

اصلی‌ترین روزنامه مخالف حضور زنان در ورزشگاه

به نظر می‌رسد در دولت یازدهم نیز روزنامه جمهوری اسلامی اصلی‌ترین روزنامه مخالف حضور زنان در ورزشگاه‌ها است. این روزنامه که در اردیبهشت سال 85 به شدت به تصمیم مشابهی در دولت احمدی‌نژاد اعتراض کرده بود، این بار هم ضمن مخالفت با اقدام احتمالی دولت در این راستا، نوشته: اشکالات علما و مراجع برای مخالفت با ورود بانوان به ورزشگاهها عمدتاً بر دلایل زیر استوار است:

– مساله حرمت نگاه زن به بدن مرد مسلمان

– موضوع اختلاط زنان و مردان که مفاسد فراوانی را به دنبال دارد

– از بین رفتن ارزش‌های اسلامی، اخلاقی و انسانی

– شکسته شدن حیا و از بین رفتن قبح به کارگیری الفاظ و اشعار رکیک

– ایجاد هیجانات غیرقابل کنترل که موجب فرو ریختن نظم جامعه می‌شود

– سوءاستفاده افراد فرصت طلب و معاند برای از بین بردن امنیت جامعه

و بسیاری دیگر از مفاسد مترتب بر آن که کارشناسان مربوطه بر آن‌ها اذعان دارند.

حضور زنان مجلس در دنیای مجازی چگونه است؟

مجلس نهم، ۹ نماینده زن دارد که فقط یک سوم آنها در اینترنت و فضای مجازی فعال هستند. سینا قنبرپور در خبرآنلاین نوشته: تنها ۳تن از ۹ نماینده زن مجلس شورای اسلامی در دنیای مجازی فعال هستند و وبسایت دارند. همچنین براساس بررسی سایت «الکسا» از میان این ۳ نفر وب‌سایت «شهلا میرگلوبیات» تنوع خوبی دارد ولی وبسایت «مهناز بهمنی» در رنکینگ الکسا رتبه بهتری نسبت به دو وبسایت «لاله افتخاری» و «شهلا میرگلوبیات» دارد. همچنین هیچ‌یک از ۹ نماینده زن مجلس شورای اسلامی در شبکه‌های اجتماعی نظیر «فیسبوک» و «اینستاگرام» فعالیت ندارند.

سعود الفیصل ۳ بار درخواست استفعا کرده است

فعال عربستانی که در شبکه‌های اجتماعی با نام “مجتهد” شهرت بسیاری را به دلیل افشای مسائل پشت پرده خاندان حاکم در عربستان کسب کرده است، از استعفای مکرر وزیرخارجه این کشور خبر داد. مجتهد در صفحه تویتر خود نوشته: “سعود الفیصل” به دلیل بیماری و همچنین مخالفت با فرمان‌ها و یا توصیه‌های “محمد بن نایف” (جانشین ولیعهد و وزیر کشور) و “محمد بن سلمان” (وزیر دفاع) که کوچکتر از او هستند؛ ۳ بار درخواست استعفا کرده است.

مجتهد که بسیاری او را از افراد نزدیک و یا وابستگان ناراضی خاندان آل سعود می دانند، خاطرنشان کرد: “بیش از ۹۰ درصد از وزارت خارجه و بخشها و نهادهای مربوط به آن، توسط سعود الفیصل اداره نمی شود.”

تشابه هاشمی و احمدی‌نژاد از دید نبی حبیبی

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفته: مواضع هاشمی‌رفسنجانی در سه موضوع نظام اسلامی، ولایت فقیه و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اظهارات مفیدی است، اما اینکه وی تا به امروز سران فتنه را محکوم نکرده‌ کاملاً نادرست است. وی با اشاره به اظهارات هاشمی رفسنجانی گفته: بنده با برخی نظرات ایشان موافق و با برخی دیگر مخالف هستم.

وی افزود: اینکه افرادی نظیر هاشمی‌رفسنجانی و احمدی‌نژاد تبدیل به کسانی شوند که بخواهند همه مردم تابع آنها باشند توهین بزرگی به مردم و ملت ماست.

عکس جنجالی عضو کادر فنی تیم ملی

آنالیزور تیم ملی عکسی جنجالی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد. به گزارش کاپ، مهرداد خانبان آنالیزور تیم ملی با انتشار عکسی به مقایسه شرایط کی روش و شخصیت کیانوش در مجموعه برره پرداخت. خانبان در این عکس محمود گودرزی وزیر ورزش و علی کفاشیان را با شخصیت هایی از این مجموعه تشبیه کرده است.

وقتی هاشمی رفسنجانی امام جماعت سعودی‌ها شد!

در این عکس نماز جماعت به امامت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در یکی از هتل‌‌کاخ‌های ریاض در حال برگزاری است و حضور سعودی‌ها و برخی مقامات عربستان که به وی اقتدا کرده‌اند، دیدنی و قابل تامل است.

وقتی دختران در دانشگاه امام صادق بی‌حجاب بودند !

صفحه اینستاگرام دانشگاه امام صادق (ع)، تصویر زیر را که مربوط به پیش از انقلاب و دورانی که این دانشگاه، دانشگاه مدیریت نام داشت منتشر کرد.

ناگفته های مقام معظم رهبری از رابطه امام با هاشمی

رهبر معظم انقلاب در سال 1369 با بیان ناگفته هایی از رابطه امام راحل با آیت الله هاشمی، تاکید کردند: ايشان كسى است كه اين‌قدر مورد اعتماد امام بود، اين‌قدر به امام نزديك بود، حرف‌هاى امام را بيشتر از آنها شنيده، درد دل‌هاى امام را بيشتر از ديگران شنيده و خبر دارد. حالا یک عده‌يى همين‌طور حرف مى‌زنند و اصلاً نمى‌دانند كه حرف دل امام چه بود!.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، در گزیده بیانات رهبر معظم انقلاب آمده است: آقای هاشمی كسى است كه امام در تمام طول دوران انقلاب و قبل از آن و بيشتر از همه بعد از انقلاب تا لحظه‌ى وفاتشان، نهايت اعتماد و اطمينان را به او داشتند؛ ايشان كسى است كه اين‌قدر مورد اعتماد امام بود، اين‌قدر به امام نزديك بود، حرف‌هاى امام را بيشتر از آنها شنيده، درد دل‌هاى امام را بيشتر از ديگران شنيده و خبر دارد. حالا عده‌يى همين‌طور حرف مى‌زنند و اصلاً نمى‌دانند كه حرف دل امام چه بود!. چنين آدمى حالا در رأس امور ماست. من هم به امور واقفم و مى‌بينم كه در مملكت چه كار مى‌شود. من آدم بى‌خبرى نيستم. همه‌ى اين اوضاع اجرايى كشور را از نزديك، هشت سال تجربه و لمس كرده‌ام. قبل از آن هم، از اول انقلاب در شوراى انقلاب و ديگر جاها بوده‌ام. مگر ممكن است امروز كسى حتّى به خاطرش بگذرد – چه برسد به عمل – كه از آن جهت‌گيرى و چارچوبِ ترسيم‌شده‌ى انقلاب تخطى كند، كه حالا يك عده دايه‌هاى مهربانتر از مادر، مرتب در اين‌جا و آن‌جا مى‌نشينند و ذهن مردم را خراب مى‌كنند؟!. مؤذن بانگ بى‌هنگام برداشت‌ / نمى‌داند كه چند از شب گذشته است‌ …

وزارت ارشاد: شجریان برای کنسرت ممنوعیت دارد

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که محمدرضا شجریان برای برگزاری کنسرت، ممنوعیت قانونی دارد. حسین نوش‌آبادی در گفت‌وگو با «آرمان» تصریح کرد: آقای شجریان محدودیت‌هایی دارند که توسط نهادهای دیگر قرار داده شده است و دست ما نیست.

آلن ایر:این کتاب شهید مطهری را بخوانید

آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا در صفحه فیسبوک خود نوشت: ماشاالله چه استدلالات غلطی از خبرگزاری فارس آمده است – مثل اینکه خبرگزاری فارس از پافشاری دولت آمریکا برای آزادی جیسون رضائیان می خواهد نتیجه بگیرد که ایشان جاسوس بوده! آلن ایر ضمن تقاضا از ایران برای کمک به پیدا شدن باب لوینسون، از خبرگزاری فارس خواسته است کتاب “منطق-فلسفه” شهید مطهری را بخواند: “ممکن است خالی از لطف نباشد اگر دوستان محترم در خبرگزاری فارس این کتاب مرحوم استاد مطهری را کمی مطالعه کند تا کاربردش از علم منطق صحیح تر باشد.”

خبرگزاری فارس نیز در واکنش به این پست فیسبوکی ایر، ضمن ابراز خوشحالی از مطالعه کتاب‌های شهید مطهری توسط مقام آمریکایی، این موضوع را بخشی از روندی دانسته که به گفته سردار نقدی نهایت آن خواندن دعای کمیل توسط رئیس جمهور آمریکا است.

ادامه حملات داعشی‌ها به سایت‌های ایرانی

سايت مجمع استانداران ايران توسط گروهي که خود را «ISIS» مي‌نامد٬ هک شد. شايان ذکر است که مجمع استانداران يک تشکل غير دولتي متشکل از استانداران بعد از انقلاب ايران است که در حال حاضر محمود ميرلوحي رياست آن را بر عهده دارد. تاييد نفوذ اينترنتي رسمي توسط اين گروه تکفيري هنوز مشخص نيست و طبق پيامي که در اين سايت آمده٬ اين مطلب نوشته شده که انتقام گرفته خواهد شد. در روزهای گذشته، صفحات شبکه تلویزیونی العالم در شبکه‌های مجازی نیز از سوی هواداران داعش هک شده بود.

عبدالستار ريگي با دادن رشوه آزاد شد

عبدالستار ريگي ، برادر مالک ريگي که اوايل اسفند ماه سال گذشته ، در نزديکي بندر کراچي پاکستان دستگير شده بود با دادن رشوه آزاد شده است.پس از دستگيري وي مسئولان امنيتي کشور از مقامات پاکستان خواستار استرداد وي به ايران شدند، اما اکنون برخي از شنيده ها حاکي از آزادي وي است.براساس اين اخبار گفته مي شود عبدالستار ريگي با پرداخت 10 ميليون روپيه به مقامات قضايي و پليس اين کشور آزاد شده است.عبدالستار ريگي برادر کوچک مالک ريگي است که شهريور پارسال بعد از کشته شدن برادر بزرگترش عبدالرئوف ريگي، سرکرده گروهک جيش النصر، سرگردگي اين گروه را بر عهده گرفت.

وزارتخانه ای که به تمام عالم بشریت بدهکار است؟

وزیر نفت با اظهار این‌که «تأمین منابع مالی مورد نیاز هدفمندی یارانه‌ها ما را نابود کرد، گفت: برای اولین بار وزارت نفت برای پرداخت حقوق کارکنان خود مجبور شد ٢٨ اسفندماه از بانک مرکزی وام دریافت کند. اگرچه فشار‌ها در سال ٩٣ نسبت به‌ سال ٩٢ کاهش یافته است اما تأمین ١٢۵‌میلیارد تومان در روز برای پرداخت یارانه‌های نقدی اعصاب مرا خرد کرده است. این شرایط درحالی است که وزارت نفت زمانی یک وزارتخانه ثروتمند محسوب می‌شد ولی اکنون فقیر شده به‌ طوری که به تمام عالم بشریت بدهکار است.

دست و جیغ و هورا برای آقای وزیر، هفتصد سفر هزینه داشت!

قاري بسيجي فاطمه قلعه نويان در صفحه گوگل پلاس خود نوشت: برای انجام کاری دعوت شده ام به جشن روز زنِ یک نهاد دولتی. یک آمفی تئاتر هفتصد نفری دارد که تماما پر شده است از زنان کارمند و همسران کارکنان آن سازمان.اواسط برنامه آقای وزیر تشریف شان را می آورند برای سخنرانی. مجرى دعوتشان می کند که بروند بالا و چند جمله ای در مدح زنان بگویند! بیست دقیقه وقت در نظر گرفته شده برای سخنرانی آقای وزیر تمام می شود اما هیچ کس حتی جرات نمی کند برود بالا نامه ای بدهد که مثلا آقای وزیر! بس است دیگر… یک نفس یک ساعت و پنج دقیقه از مخاطب گوش شنوا می گیرند و برنامه به پایان زمان خود نزدیک می شود…بعد از سخنرانی نوبت قرعه کشی ست که آقای وزیر همان بالا می مانند تا هشت شماره را از گوی شماره ها در بیاورند…مجری تا می تواند جو می دهد! گوی را جلوی آقای وزیر می برد که هشت شماره را در بیاورد. جناب وزیر نفس اش از جای گرم در می آید و دست می کند در گوی، یک مشت پر از شماره ها را بر می دارد و می گوید: همه این ها میهمان سازمان ما به مشهد مشرف می شوند… صدای دست و هورای جمعیت بى وقفه بلند می شود!مجری لفاظی اش را مدح گویانه تر نسب به آقای وزیر می کند تا این که وزیر جوگير داستان، بار ديگر اسير آن جو دادن های مجری می شود و دو دستش را داخل گوی می کند و اين بار همه ی شماره ها را در می آورد! صدای جمعیت از دست و هورا به جیغ ممتد زنانه تبدیل می شود! همگی شادند و خوشحال..

به همین راحتی هفتصد و شصت و دو نفر زن از پول بیت المال، قرار می شود که به مشهد مقدس مشرف شوند.

آغاز حواشی سینما با اکران فیلمی جنجالی

«خانه دختر» به کارگردانی شهرام شاه حسینی در اکران دوم نوروز قرار گرفته است؛ فیلمی که اولین فیلم تحریم شده از سوی حوزه هنری در سال 94 محسوب می‌شود و به زعم منتقدان در لایه‌های زیرینش به داستانی وحشتناک و ناموسی می‌پردازد و اینکه دختر پیش از ازدواج دست به خودکشی می‌زند، متاثر از همین داستان تعبیر می کنند. به نظر می رسد با اکران این فیلم حواشی شکل بگیرد که از اکنون نشانه‌هایش را در رسانه‌های منتقد دولت و نزدیک به طیف پایداری می‌توان مشاهده کرد.

نظر آیت الله موسوی اردبیلی درباره رشوه‌ای که دادنش مشکلی ندارد

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی در پاسخ به پرسش های شفقنا و پیرامون این پرسش که «دیده می شود که افرادی با این فرض که رشوه فقط در امر قضا است و شامل موارد دیگر نمی شود، برای تسهیل در کسب حق خود، اقدام به پرداخت وجوه خارج از قانون یا به اصطلاح حق حساب یا هدیه می کنند و گمانشان بر آن است که چون حق خود را دریافت می کنند و برخی کارکنان بدون دریافت حق حساب یا هدیه حاضر به اعاده این حق نیستند، گناهی مرتکب نشده اند. در حالی که این دیدگاه وجود دارد که پرداخت حق حساب حتی برای کسب حق خود، در بلند مدت موجب فساد کارکنان و انحطاط ساختار اداری شده و نتیجتا بسیاری از مردم که توان پرداخت حق حساب را ندارند از کسب حق خود محروم خواهند شد.

دیدگاه حضرتعالی درباره پرداخت مبالغ مذکور برای کسب حق خود با شرایطی که عرض شد چیست؟»
این مرجع تقلید در پاسخ به این استفتاء متذکر شد: « [رشوه] هرگونه پرداخت مال به صاحب منصب و دیگران، برای تاثیرگذاری برخلاف حق واقع را شامل می شود. گر کسی ناچار شود، برای احقاق حق ثابت و مسلم خود مبلغی را بپردازد، حکم رشوه را ندارد، ولی اگر گیرنده حق و حساب و هدیه، به وظیفه خود عمل نمی کند، مگر با گرفتن وجه، برای او جایز نیست.»

منبع: تابناک

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار