سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 50799
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » فرار مردم «الرمادی» از دست داعش +تصاویر
Print This Post

پس از آنکه داعش، در روزهای اخیر حلقه محاصره شهر “الرمادی”، مرکز استان الانبار عراق را تنگتر کرد، هزاران شهروند عراقی از بیم جان، خانه و کاشانه خود را رها کرده و به سمت بغداد فرار کردند.

به گزارش سلام دلفان،”آروا دیمون”، خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان روز گذشته از عراق گزارش داد تنها راه سفر به بغداد برای آوارگان الرمادی عبور از روی پلی است که تردد خودروها بر روی آن به علت تدابیر امنیتی ممنوع شده است. افرادی که از محل خشونت ها گریخته اند، وسایل همراه خود را روی گاری های فلزی قرار می دهند و از ا ین پل عبور می‌کنند.

  در همین حال ظهر دیروز اخبار ضد و نقیض از ورود داعش به الرمادی در رسانه ها منتشر شد. منابع محلی در الانبار عراق اعلام کردند که نیروهای داعش مقارن ظهر جمعه توانستند وارد شهر الرمادی شده و برخی مراکز دولتی و خدماتی را به تصرف خود در آورند.

شیخ عمر شیحان العلوانی که صبح جمعه تهدید کرده بود در صورت نرسیدن تجهیزات نظامی نیروهایش را از این شهر خارج خواهد کرد، عصر دیروز خبر داد که داعش وارد شهر الرمادی شده و دانشگاه بزرگ این شهر را تصرف کرده و ساختمان های دولتی از جمله مجتمع قضایی، بیمارستان و مقر فرماندهی عملیات الانبار را به محاصره خود در آورده است.

شیخ عمر شیحان دوباره از دولت و وزارت خانه های دفاع و کشور عراق خواستار ارسال تجهیزات نظامی به این استان شد. عکس های زیر آخرین تصاویری است که از این شهر و فرار مردم آن از بیم داعش در خبرگزاری رویترز منتشر شده است.

منبع:  فرارو

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار