سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 50822
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » زمان اعزام برای حج تمتع اعلام شد
Print This Post

رئیس سازمان حج و زیارت از کاهش پنج درصدی هزینه حج سال ۹۴ خبر داد و اظهار داشت: نخستین پرواز زائران ۸ ذی القعده برابر با اول شهریورماه و آخرین پرواز بازگشت زائران نیز ۴ محرم انجام می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، سعید اوحدی در همایش سراسری روحانیون، معین و معینه‌های کاروان‌های حج تمتع سال 94 با اشاره به ثبت 17 ربیع‌الاول به عنوان روز فراخوان زائر حج تمتع در تقویم، به تشریح برنامه‌های مدون سازمان متبوعش در این زمینه پرداخت.

وی نظم دادن به برنامه‌ریزی حج امسال را ضروری خواند و با بیان اینکه با توجه به مشخص شدن تعداد و سهمیه زائران، تاریخ شروع حج و تعداد کاروان‌ها، هیچ دلیلی برای تأخیر در برنامه‌ریزی‌ها وجود ندارد، گفت: کار معاینات پزشکی زائران از پایان اردیبهشت‌ماه آغاز و با دقت انجام می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه با اشاره به حادثه فرودگاه جده و جفایی که در این زمینه به زائران کشورمان شد از بروز برخی شایعات مبنی بر درآمد هنگفت سازمان حج و زیارت از اعزام زائران به سرزمین وحی ابراز تأسف کرد و از توزیع عادلانه خدمات و مدیریت قیمت تمام شده خدمات به زائران خبر داد.

اوحدی با بیان اینکه در سال نخست با تأکیدات نماینده بعثه مقام معظم رهبری و مدیریت قیمت تمام شده در سازمان حج و زیارت دو میلیون تومان به زائران باز گردانده شد، کف قیمت حج تمتع سال گذشته را 7 میلیون و 300 هزار تومان و سقف آن را 10 میلیون و 200 هزار تومان اعلام کرد که به صورت اقساط از زائران دریافت شد.

وی یادآور شد: بالاترین قیمت عمره امسال که شامل خدمات درجه یک و استقرار در بهترین امکانات اقامتی می‌شد، دو میلیون و هشتصد هزار تومان بود در حالی که یک سفر 10 روزه کیش حدود سه تا چهار میلیون تومان با خدمات ضعیف هزینه می‌خواهد.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه 90 درصد برنامه‌ریزی‌های حج انجام شده است و پنج ماه پیش از موسم حج دوره‌های آموزشی نیز برگزار می‌شود، به تشریح مجموعه اقدامات سازمان حج و زیارت در حوزه ارائه خدمات، اسکان، حمل و نقل، بهداشت و تغذیه زائران پرداخت.

اوحدی از کاهش پنج درصدی هزینه حج سال 94 خبر داد و گفت: امسال شرکت‌های هواپیمایی 120 تا 150 هزار تومان قیمت بلیط را افزایش داده‌اند، قیمت ارز از 2600 تومان در سال 93 به 2850 تومان در سال 94 افزایش یافته است، اما قیمت‌های حج سال 94 نسبت به سال گذشته پنج درصد کاهش داشته است.

رییس سازمان حج و زیارت از اعزام 453 کاروان در قالب 199 کاروان مدینه بعد و 252 کاروان مدینه قبل به حج تمتع امسال خبر داد و اظهار داشت: نخستین پرواز زائران حج تمتع 8 ذی القعده و آخرین پرواز نیز 4 محرم الحرام انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام دولت ملت، همدلی و همزبانی از سوی رهبر معظم انقلاب، تجلی این شعار را در سازمان حج و زیارت در راستای ارائه خدمات هرچه بیشتر و بهتر به زائران عنوان کرد.

اوحدی انسجام سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری را بسیار مطلوب خواند و با تأکید بر استفاده از فضای معنوی حج و اطلاع‌رسانی و آموزش زائران برای رسیدن به این هدف متعالی گفت: سیاست سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری حفظ عزت زائر و بهره‌مندی از فضای معنوی حج است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار