سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 50933
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جدال لفظی مدیران پرسپولیس روی آنتن/ منتقد فردوسی پور در 90 محبوب شد
Print This Post

برنامه 90 این هفته با محوریت بررسی اتفاقات هفته گذشته فوتبال کشور روی آنتن شبکه 3 سیما رفت و نظر سنجی آن مربوط به انتخاب محبوب‌ترین بازیکن فوتبال کشور بود که کمتر در پرسپولیس و استقلال بازی کرده است.

به گزارش سلام دلفان، برنامه 90 این هفته با محوریت بررسی اتفاقات هفته گذشته فوتبال کشور روی آنتن شبکه 3 سیما رفت.

نظر سنجی پیامکی این برنامه مربوط به انتخاب محبوب‌ترین بازیکن فوتبال کشور بود که کمتر در پرسپولیس و استقلال بازی کرده است؛ خداداد عزیزی، اشکان دژاگه، رضا قوچان‌نژاد، جواد نکونام، محرم نویدکیا و وحید هاشمیان گزینه های این مسابقه بودند.

جدال لفظی مدیران پرسپولیس/ انتخاب محبوب‌ترین‌غیرسرخابی

* در ابتدای برنامه تصاویری از مرحوم عارف قلی‌زاده پیشکسوت باشگاه استقلال که هفته پیش دارفانی را وداع گفت پخش شد.

جدال لفظی مدیران پرسپولیس/ انتخاب محبوب‌ترین‌غیرسرخابی

بخش‌های ابتدایی برنامه نود به پخش گزارش‌های مختلف و بررسی برخی بازی‌های لیگ گذشت. مسعود مرادی ‌کار‌شناس داوری در این بخش از برنامه فردوسی‌پور را همراهی می‌کرد. اولین گزارشی که روی آنتن رفت.

جدال لفظی مدیران پرسپولیس/ انتخاب محبوب‌ترین‌غیرسرخابی

* نتایج و نکات آماری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، برنامه ادامه بازی‌ها و پس از آن جدول امتیازات، مسابقات و گلزنان لیگ بر‌تر بخش بعدی برنامه بود تا در ‌‌نهایت با پخش بازی فولاد خوزستان و نفت مسجد سلیمان بررسی بازی‌های لیگ آغاز شود.

*بعد از این گزارش بود که نخستین «نود درجه» نود روی آنتن رفت تا در جایی از آن فردوسی‌پور با اشاره به نحوه شادی‌های پس از گل آندو تیموریان در این روز‌ها آن را حامل نوعی پیام خاص برای سرمربی‌اش بداند.

* پخش بازی تراکتور‌سازی و سایپا، پرسپولیس و سپاهان و ذوب‌آهن و نفت تهران بخش‌های دیگر این برنامه بود. مرادی کار‌شناس داوری برنامه با اشاره به صحنه‌های داوری بازی سپاهان و پرسپولیس اولا اعلام کرد، گل آفساید سپاهانی‌ها به درستی آفساید اعلام شده و در ثانی خطا روی مهدی طارمی را مستحق اعلام پنالتی به سود پرسپولیس همراه با یک کارت قرمز برای مدافع سپاهان دانست و از عملکرد ضعیف داور در این صحنه خصوصا در جاگیری به شدت انتقاد کرد.

جدال لفظی مدیران پرسپولیس/ انتخاب محبوب‌ترین‌غیرسرخابی

* پس از این بود که فردوسی‌پور در آیتم کوتاهی تنها به تغییرات مدیریتی پرسپولیس و به دنبال آن تغییرات کادر فنی این تیم پرداخت و به کنایه هم گفت ‌این کادر فنی پرسپولیس ‌تا اینجای کار ده میلیارد تومان برای این تیم هزینه داشته و این تقریبا دو برابر هزینه‌ای است که بابت کارلوس کی‌روش در سال پرداخت می‌شود. از این جای برنامه محمدحسین‌نژاد فلاح و حمیدرضا سیاسی که اولی خودش را قائم‌مقام و همه‌کاره پرسپولیس و دومی خودش را مدیرعامل و همه‌کاره پرسپولیس می‌داند، به ‌عنوان مهمان تلفنی روی خط آمدند.

جدال لفظی مدیران پرسپولیس/ انتخاب محبوب‌ترین‌غیرسرخابی

جدال لفظی مدیران پرسپولیس/ انتخاب محبوب‌ترین‌غیرسرخابی

* حمیدرضا سیاسی در بخشی از سخنانش گفت: «من استعفایم را یکشنبه شب گذشته به هیأت مدیره دادم اما دوستان گفتند باید بررسی کنیم و حالا کارشان در دست اقدام است. پس من همچنان مدیرعامل باشگاه هستم. تا پیش از این و در نبودم، آقای نژادفلاح زحمات باشگاه را می‌کشیدند. بنده تا زمان استعفایم هستم اما سعی می‌کنم در بحث کمک‌های مالی در کنار باشگاه باشم. قصد ندارم در مسائل فنی دخالت کنم‌».

* او درباره شایعات دوشنبه و مصاحبه عبدی درباره برگشتنش به کادر فنی تیم یا اخراج برانکو هم گفت: «من هیچ اظهار نظری درباره رفتن یا نرفتن عبدی به قطر نکردم. اصلا بحث رفتن برانکو هم نیست. من هیچ بحثی در این باره نکردم. آقای برانکو ‌مربی بزرگی است که دوستان زحمت کشیدند و آوردند. هنوز ایشان فقط یک بازی روی نیمکت بودند و چه اظهار نظری می‌توان درباره‌شان کرد. درباره هزینه‌های قرارداد برانکو هم باید بگویم، پول ایشان را باشگاه باید بدهد. اگر در زمانی که موعد چک‌های او می‌رسد، من در سمت مدیریت تیم باشم، خودم این هزینه‌ها را می‌دهم. بعد هم که باشگاه می‌چرخد و به دست مدیر جدیدش می‌رسد، حتما مدیریت جدید این پول‌ها را می‌پردازد. درباره دیدار با درخشان هم باید بگویم او آمد و دنبال طلبش بود‌».

جدال لفظی مدیران پرسپولیس/ انتخاب محبوب‌ترین‌غیرسرخابی

* سیاسی درباره اینکه دلیل بازداشتش کمک به سه تیم در یک لیگ و بدون حساب و کتاب بوده، گفت: «من کمکی به استقلال نکردم. تنها یک اسپانسر به آقای خادم معرفی کردم. البته شدنش می‌شد که یک نفر به چند تیم معرفی بکند، اما من کمک مستقیم به استقلال نکردم. یک شرکت معتبر ساختمانی را معرفی کردم که آن‌ها هم در این مدت برای این تیم هزینه‌های زیادی کردند‌».

* او درباره اینکه رفته و دفتر باشگاه را گرفته و حالا نژادفلاح نمی‌داند به چه دفتری باید برود، گفت: «آقای نژادفلاح هر جایی تشریف بیاورند قدمشان روی چشم است. یک اتاقی آنجا هست که مسئولین می‌روند و می‌نشینند. نه برای من است و نه برای آقای نژادفلاح. من قبل از این اتفاقات مدیر بودم. بعد از برگشت هم استعفا‌ دادم؛ اما چون در چند روز آینده بحث واگذاری جدی است، بحث مدیر جدید مطرح نبود و گفتند می‌روند بررسی کنند. فعلا هم پس من باید به مسئولیتم بپردازم. من چه در زمان بازداشت و چه از زمانی که آزاد شدم و تیم بودم. برای تنش زدایی استعفا‌ دادم. اصلا استعفایم صوری نبود. من اصلا تمایلی به ادامه کار نداشتم. آن‌ها به نتیجه نرسیدن که من بروم. تا آن زمان ‌که مدیر جدیدی منصوب شود، به طور موقت در پست خودم هستم‌».

* سیاسی در پاسخ به این گفته نژادفلاح که کمک به پرسپولیس یعنی خرج کردن خود برای تیم، گفت: «من فکر می‌کنم ۱۲۷ روز از عمر خودم را خرج پرسپولیس کردم. جلسه من با درخشان، به این دلیل بود که درخشان پولش را می‌خواست. من قبل از رفتن به باشگاه با آقای نژادفلاح تماس گرفتم، می‌خواستم با ایشان صحبت کنم اما مقدور نشد. رفتم باشگاه که مشکلات را حل کنم. مسئولیت تیم تا زمانی که مدیر هستم با من است. وقتی من هستم، قائم مقام نیازی ندارد که مسئولیتی را انجام بدهد. تازه ایشان قائم مقام من هم نیستند، قائم مقام باشگاه هستند. من در پستم می‌مانم‌».

* وی همچنین درباره مصاحبه عابدینی و اینکه گفته بود یک نفر با سابقه کیفری نمی‌تواند مدیر پرسپولیس باشد، گفت: «بله این گفته صحت دارد. اما هنوز برایم حکمی صادر نشده است. موارد اتهامی من یکی آوردن مال غیر به پرسپولیس بود (او اشاره داشت به شکایت شرکت بهنام پیشرو برای فسخ قراردادش)‌، یکی هم آنچه تفهیم اتهام شد، سفرم به مادرید و اقدام علیه امنیت ملی. این را گفتم تا دغدغه آقای نژادفلاح درباره دارایی‌هایم حل شود و مشکلی درباره این موضوعات نداشتم، ولی با ‌وجود این، ۱۲۷ روز زندان بودم. در دوران زندان غیر از خانواده‌ام هیچ ارتباطی با فوتبال نداشتم‌».

* در سوی مقابل هم نژادفلاح گفت: «من صبح دوشنبه در اداره مالیات جلسه‌ای داشتم و توانستم مشکل مالیاتی ۴ بازیکنمان را حل کنم تا همراه ما بیایند. در مسیر بازگشت به باشگاه شنیدم که آقای سیاسی رفتند باشگاه، تصمیم گرفتم ‌به باشگاه نروم. بعد متوجه شدم که ایشان رفتند در اتاقی که محل کار من بوده است‌».

* او در ادامه و در حالی که دقایقی سیاسی درباره دلیل رفتنش به باشگاه حرف زده بود، گفت: «من می‌خواهم عرض سلام داشته باشم خدمت آقای سیاسی. خیلی خوشحالم که ایشان آزاد شدند و برایشان آرزوی توفیق دارم. اما می‌خواهم به ایشان بگویم رفتار امروز ایشان با تیمی که بازی مهم آسیایی دارد و باید برود به قطر و اگر با دست پر برگردد، می‌تواند صعود کند، درست است؟ آیا درست است که برای رسیدن به خواسته شخصی‌تان اینچنین حاشیه‌سازی کنی؟ شاید برایتان برد و باخت تیم مهم نیست و فقط به خودتان فکر می‌کنید؟»

نژاد فلاح در ادامه با گلایه به سیاسی گفت: «ما باید خودمان را خرج پرسپولیس کنیم نه اینکه ما هستیم و در‌آمدیم. اینکه چطور پول‌‌هایمان را در‌آوردیم، و چطور هزینه می‌کنیم. من در این دو ماه حرمت همه علی الخصوص ایشان را داشتم و علاقه‌مندم که حاشیه جدیدی بر تیم اضافه نکنیم. ایجاد این نوع رفتار که امروز شاهدش بودیم، به نظر می‌رسد کار شتاب زده‌ای است که توقعش از شما نمی‌رود آقای سیاسی. من انتظار داشتم حرفه‌ای برخورد کنید‌».

* وی که حرف‌هایش را سیاسی با طعنه جواب داد و گفت، غیر از پول‌هایش، ۱۲۷ روز از عمرش را برای پرسپولیس در زندان گذرانده، دوباره گفت: «من واقعا صدای شما را بریده بریده دارم. من مرادم هزینه مالی نبود. آدم‌ها میلیارد، میلیارد در‌می‌آورند و خرج می‌کنند و باید برای پول‌هایی که در‌آوردند هم بروند پاسخ بدهند! من مرادم هزینه معنوی برای باشگاه بود‌».

* قائم مقام پرسپولیس در ادامه دو سؤال از هیأت مدیره تیم پرسید و گفت: «من دو سؤال حقوقی از هیأت مدیره دارم. ایشان راست می‌گویند. من بنا نیست قائم مقام کسی باشم. در پرسپولیس هم هیچ وقت نفر دوم نمی‌شوم. برای همه احترام قائلم اما وقتی دوستان هیأت مدیره من را قائم مقام باشگاه گذاشتند با همه اختیارات مدیریت این سمت را به من دادند. اگر حالا می‌خواهند آقای سیاسی برگردد پس باید ابتدا من را برکنار می‌کردند. نکته دیگر هم این است که آقایان شما هیأت مدیره هستید و باید تصمیم درباره مدیریت بگیرید، چرا بازی را عوض می‌کنید و می‌اندازید گردن ریاست مجمع؟».

* او که مدام از توضیحات سیاسی عصبانی می‌شد، در بخشی دیگر در جواب او درباره اینکه هیچ مجرمیت دیگری غیر از پرسپولیس ندارد، گفت: «از روزی که من آمدم بهنام پیشرو، سازمان لیگ و آقای هدایتی به ما کمک مالی کردند و شرایط تیم پیش می‌رفت اما نیازی به پول هم نداشتیم. بود و نبود من و سیاسی خللی در حیات تیم پر هواداری مثل پرسپولیس نمی‌کند. پرسپولیس را هوادارانش می‌گرداند. فکر نکنیم فقط ما پول داریم و تا از زندان بیرون آمدیم باید بدو بدو برویم و بنشینیم روی صندلی مدیریت تیم. شما آقای سیاسی نظر وزارت را پرسیدی و رفتی در باشگاه پرسپولیس نشستی؟».

* وی در پایان در این باره که شاید وزارت ورزش می‌ترسد او بخواهد برای مجلس کاندیدا شود، برایش حکم مدیریت نزدند، گفت: «من درباره این مسأله در ۹۰ پاسخ سیاسی نمی‌دهم. نه حرفتان را تأیید می‌کنم نه تکذیب. تازه اگر چنین تردیدی داشتند، چرا امروز برای آقای نجف‌نژاد حکم ریاست هیأت مدیره استقلال را زدند؟».

* گزارش تقوبم نود، آنالیز بازی تیم‌های نفت و ذوب‌آهن و بازی استقلال و ملوان از بخش‌های دیگر این برنامه بود تا اینکه مهمان ویژه برنامه برای گفت‌وگوی رو در رو با عادل فردوسی‌پور به برنامه آمد.

جدال لفظی مدیران پرسپولیس/ انتخاب محبوب‌ترین‌غیرسرخابی

* رامین رضائیان مدافع ملی‌پوش تیم راه‌آهن و از پدیده‌های لیگ. در بخش پایانی برنامه، اژدری‌زاده مدیرعامل باشگاه فولاد نوین اهواز که روز دوشنبه به لیگ بر‌تر صعود کرد، روی خط برنامه آمد و گفت: از روز سه شنبه راهکارهای حضور این تیم در لیگ بر‌تر را بررسی می‌کنیم. وی همچنین برقراری تماس‌های مشکوک با بازیکنان تیمش را تأیید کرد و گفت: یک نفر دو بار با بازیکنان ما تماس گرفته بود که ما تو را برای فصل آینده می‌خواهیم، ولی مقابل فلان تیم‌ها اینطور یا آنطور بازی کن. غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ هم روی خط برنامه آمد و درباره حضور همزمان فولاد خوزستان و فولاد نوین در لیگ بر‌تر گفت: در صورتی که این دو باشگاه هیأت مدیره، مدیرعامل و منابع مالی جداگانه داشته باشند، مشکلی برای حضورشان در لیگ بر‌تر وجود ندارد.

* بیش از یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر در مسابقه پیامکی این هفته شرکت کرده بودند که خداداد عزیزی که این روزها در قضیه کی روش یکی از منتقدان اصلی فردوسی پور است با ‌۴۷ درصد آرا، از میان شش بازیکن یادشده به عنوان محبوب‌ترین بازیکن برگزیده شد.

جدال لفظی مدیران پرسپولیس/ انتخاب محبوب‌ترین‌غیرسرخابی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار