سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 50966
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » پایان تجاوز نظامی عربستان به یمن/ بینی آل سعود به خاک مالیده شد
Print This Post
شکست آل سعود پس از 27 روز وحشی گری؛

تحقق پیش‎بینی رهبر انقلاب؛ منصور هادی به قدرت باز نگشت، سیطره انصارالله بر یمن هم باقی ماند/ بینی جوانک‎های آل سعود در یمن به خاک مالید شد/ کشتار ۳۰۰۰ غیرنظامی و ۱۵۰ کودک، مهمترین اهداف حمله عربستان!

به گزارش سلام دلفان به نقل از تلویزیون دولتی عربستان سعودی، کشورهای موسوم به ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سعودی و حمایت امریکا سه‌شنبه شب در بیانیه‌ای، پایان عملیات خود در یمن و آتش‌بس در این کشور را اعلام کردند.
عربستان مدعی تحقق همه اهداف خود در این حملات شده است. این در حالی است که نه تنها منصور هادی به قدرت باز نگشته، بلکه سیطره انصارالله بر یمن نیز باقی مانده و حتی انصارالله توانسته به تنگه باب المندب و خلیج عدن نیز نفوذ کرده و دسترسی داشته باشد. با این حال مشخص نیست ماجراجویی رهبران جوان و کم تجربه عربستان که به کشته و زخمی شدن ۳۰۰۰ یمنی انجامیده، دقیقا به کدام هدف خود نایل شده است!؟
ائتلاف متجاوز در ادامه این بیانیه اعلام کرد که «مرحله بازگرداندن امید به یمنی‌ها» به منظور انجام عملیات سیاسی طبق قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل از نیمه‌شب سه‌شنبه هفته جاری آغاز می‌شود.
پایان حملات ائتلاف متجاوز علیه یمن پس از ۲۷ روز تجاوز متوالی و کشته و زخمی شدن هزاران شهروند بی‌گناه یمنی اعلام شد.
«تمیم الشامی» از مسئولان وزارت بهداشت یمن گفت: از آغاز تجاوزات سعودی تاکنون حدود ۳ هزار نفر از مردم یمن کشته و زخمی شدند. الشامی گفت: از این میان ۱۵۰ کودک یمنی به شهادت رسیدند.
از سوی دیگر، منابع وابسته به ارتش یمن تعداد تلفات تجاوزات هوایی عربستان به یمن را حدود سه هزار کشته و پنج هزار زخمی اعلام کردند.
این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که از آغاز تجاوزات سعودی علیه یمن تاکنون، ۹۴۴ نفر کشته و ۳۴۸۷ نفر زخمی شده‌اند.
پیش از اعلام این بیانیه، وزارت دفاع عربستان سعودی برای فراهم ساختن زمینه جهت توقف تجاوزات هوایی به یمن و اعلام آتش‌بس تاکید کرد که تجاوزات جنگنده‌های سعودی منجر به از بین رفتن همه تهدیداتی شده است که در مرز دو کشور وجود داشت.
وزارت دفاع عربستان سعودی همچنین مدعی شد که موشک های بالستیک که در اختیار حوثی‌ها در یمن قرار داشته است، منهدم شد.
فرماندهی ائتلاف متجاوز علیه یمن به سرکردگی عربستان سعودی برای مشروعیت بخشیدن به تجاوزات خود که به کشته و زخمی شدن هزاران نفر از مردم بی‌گناه شده است، اعلام کرد که این تجاوزات برای پاسخ به درخواست عبدربه منصور هادی رئیس‎جمهور مستعفی یمن صورت گرفته است.
«احمد عسیری» سخنگوی ائتلاف متجاوزان به یمن نیز دقایقی پس از اعلام رسمی پایان حملات به یمن با حضور در نشستی مطبوعاتی به تشریح چندین باره اهداف عملیات موسوم به «طوفان قاطع» پرداخت.
وی با ادعای موفقیت آمیز بودن عملیات طوفان قاطع، اعلام کرد: عملیات ما در تحقق اهدافش دقیق بوده و تعداد حملات هوایی ما علیه یمن به ۲۴۱۵ رسید.
واکنش انصارلله به توقف حملات نظامی عربستان

سخنگوی انصارالله یمن گفت : پس از اعلام پایان عملیات ضد یمن، با دقت اوضاع سیاسی و میدانی را تحت نظر داریم.
محمد البخیتی در گفتگو با شبکه العالم گفت: ما هنوز نمی دانیم منظور عربستان از آغاز عملیات « بازگرداندن امید» چیست تا در مورد آن موضعگیری کنیم اما با دقت اوضاع سیاسی و میدانی را تحت نظر داریم.
وی ادامه داد: اعلام پایان عملیات دلایلی داشت از جمله اینکه حمله به یمن در میان مقامات سعودی مخالفانی داشت، این عملیات به اهداف خود نرسید، روز به روز خشم ملت یمن از عربستان افزایش می یافت، ناو نظامی ایران در باب المندب حضور یافت و همچنین هشدار رهبر انصارالله در مورد اینکه اکنون زمان واکنش نظامی در قبال حملات عربستان رسیده است.
گفتنی است از بامداد امروز برق صنعاء پایتخت یمن که از ده روز پیش قطع شده بود دیشب همزمان با توقف تهاجم رژیم آل سعود به یمن دوباره وصل شد.
کمیته های انقلابی یمن نیز از آمادگی برای آغاز عملیات امداد رسانی گسترده به استانهای جنوب یمن خبر داد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار