سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51004
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اعلام افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
Print This Post

در جلسه امروز هیئت دولت افزایش ۱۵درصدی حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ تصویب شد.

به گزارش سلام دلفان، محمد باقر نوبخت با بیان اینکه هیئت وزیران امروز همچنین آیین‌نامه‌های اجرایی تبصره‌های 15 و 17 قانون بودجه سال 94 را به تصویب رساند، گفت: هیئت دولت به‌تدریج در حال تصویب همه آیین‌نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال 94 کل کشور است.

نوبخت در پاسخ به این سؤال که بر اساس تبصره 20 شناسایی و حذف یارانه بگیران پردرآمد ازجانب دولت اجرایی شده است یا خیر، افزود: تبصره 20 درباره چگونگی منابع و مصارف و احیاناً حذف گروه‌هایی از افراد یارانه بگیر است.

وی گفت: البته برای اجرای این تبصره باید آیین‌نامه اجرایی آن در دولت تصویب شود که هنوز به این تبصره نرسیده‌ایم.

نوبخت گفت: آنچه در بند (ه) تبصره 20 قانون بودجه تأکید شده این است که دولت موظف است افراد پردرآمد را مشخص و با تصویب آیین‌نامه اجرایی یارانه پردرآمدها را قطع کند.

وی افزود: تصویب آیین‌نامه اجرایی به دولت واسپاری شده است.

سخنگوی دولت گفت: بنابراین چون این آیین‌نامه هنوز تصویب نشده این اقدام صورت نگرفته است.

وی افزود: براساس تکلیف بودجه سال 94 تا الآن هیچ یارانه بگیری از دریافت یارانه‌ها حذف نشده است.

نوبخت گفت: البته کسانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند یا افرادی که به‌نحوی اطمینان حاصل شده که پردرآمد هستند و قبلاً حذف شده بودند یارانه آنها همچنان حذف است و ما حذف جدیدی نداشته‌ایم.

وی افزود: بنابر این آنچه در فروردین امسال اتفاق افتاد ناشی از تشخیص تبصره 21 بودجه سال 93 کل کشور بوده است که براساس آن ایرانیان خارج از کشور حذف شدند و البته در صورتی که درباره تبصره 20 بودجه سال 94 آیین‌نامه‌اش را مصوب کنیم حتماً به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نوبخت در پاسخ به این پرسش “آیا خبر حذف 5 گروه جدید یارانه بگیران را که در روزهای اخیر در رسانه‌ها منتشر شده است، تأیید می کنید؟” گفت: این صحت ندارد.

وی افزود: چون باید برای حذف افراد یا گروه‌های جدید تبصره 20 بودجه 94 مصوب شود و هنوز این اتفاق نیفتاده بنابراین، این موضوع صحت ندارد.

سخنگوی دولت گفت: براساس بودجه سال 94 به هیچ وجه افرادی مشمول این حذف نیستند./تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار