سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51098
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۸ نظر
خانه » اخبار برتر » مسئول بهداشت استان چرا در یک سال گذشته به دلفان سفر نداشته است/ در بخش های مسکن مهر، گاز رسانی و راه سازی کارها به کندی صورت می گیرد
Print This Post
حجت الاسلام هاشمی نژاد در خطبه های نمازجمعه:

خطیب نماز جمعه دلفان اظهارداشت: مسئله ای مانند آبرسانی به روستاها از ضروریات زندگی مردم محروم این منطقه است و فرق می کند با مسائلی همچون احداث راه آهن و باید ما از این حداقل ها به سرعت عبور کنیم

به گزارش سلام دلفان، حجت الاسلام هاشمی نژاد، امام جمعه دلفان در خطبه های نماز جمعه 4 اردیبهشت، در خطبه اول با اشاره به اینکه انسان پرهیزگار دروازه دل را به غیر خدا می بندد به تعبیری از امام علی (ع) اشاره کرد که می فرمایند : انسان پرهیزگار قلب اش تسلیم خداست.

وی در ادامه به بحث مهدویت پرداخت و تصریح کرد: یکی از مباحثی که به لطف پروردگار و امام زمان( عج) از هفته قبل شروع کردیم بحث ضرورت و چرایی شناخت امام زمان(عج) است که چرا ما باید امام زمان خویش را بشناسیم که به هفت نکته پیرامون جواب این سوال می پردازیم :

نکته اول این است که ما به حکم خدا باید از اهل بیت (ع) اطاعت کنیم و لازمه اطاعت شناخت است، نکته دوم بحث مودت امام زمان (عج) است که به حکم خدا بر ما واجب است و لازمه آن شناخت محبوب است، سومین نکته از برکات شناخت امام، نجات از مرگ جاهلی است تا جایی که فرموده اند هرکس بمیرد و امام زمان خویش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است. نکته چهارم ، همانگونه که در ادعیه ما آمده است یکی از درخواست های ما از خداوند شناخت است .

خطیب نماز جمعه دلفان در ادامه به نکات دیگر در جواب سوال چرایی شناخت امام اشاره کردند و عامل نجات از گمراهی را شناخت و معرفت به امام دانستند و بیشترین احتیاج به معرفت امام را لحظه مرگ و شب اول قبر که از وحشتناک ترین لحظات انسان است دانستند.

حجت الاسلام هاشمی نژاد افزود: شناخت امام کلید بهشت است و کسی که معرفت به امام و اطاعت از امام نداشته باشد یقیناً اهل بهشت نخواهد بود تاجایی که امام علی (ع) می فرماید: «ائمه تدبیر کنندگان و کارگزاران از سوی خدا در عالم هستی هستند و از بندگان خدا فردای قیامت کسی وارد بهشت نمی شود مگر ائمه را بشناسد و ائمه هم اورا بشناسند و کسی هم وارد دوزخ نخواهد شد مگر اینکه ائمه را انکار کند و ائمه هم او را انکار کنند»

خطیب نماز جمعه دلفان در خطبه های دوم نمازجمعه به مناسبت های هفته پیش رو اشاره کرد و اظهار داشت: مهمترین مناسبت هفته پیش رو دهم رجب سالروز میلاد امام جواد (ع) است که به همین مناسبت حدیثی را از این امام بزرگوار نقل میکنم که فرمودند:« سه چیز باعث راضی شدن خداوند از بندگانش میشود استغفار کردن، تواضع و خاکی بودن و زیاد صدقه دادن »

حجت الاسلام هاشمی نژاد به بحث حمله نظامی آل سعود به یمن اشاره کرد و اظهار داشت: حکومت آل سعود یا آل یهود در دنیایی که در آن قانون جنگل حاکم است با حمایت قدرت های بزرگ شروع به کشتن کودکان و مردم مظلوم یمن کرده است که به امید خدا طبق گفته مقام معظم رهبری بینی آنها به خاک مالیده خواهد شد و پیش بینی ایشان درست از آب در آمد که فرمودند: «غزه که یک وجب بود اسرائیل تا پای دندان مسلح نتوانست مقابلش پیروز شود، یمن که فرق می کند و دارای مردمی عاشق اهل بیت است»

امام جمعه شهرستان دلفان ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته سلامت و قدردانی از زحمات دولت در بحث طرح تحول سلامت اظهار داشت: متاسفانه در بسیاری از مسائل شهر ما  از شهرهای دیگر عقب مانده است، یکی در طرح تحول سلامت است که ما کمتر از این نعمت برخوردار شده ایم و هم مردم وهم مسئولین بهداشت ما در زحمت هستند و مسئول بهداشت استان باید پاسخگو باشد که چرا در یک سال گذشته به نورآباد سفر نداشته است، با توجه ساخت 1300 خانه بهداشت چند تا سهم نورآباد بوده است.

خطیب نماز جمعه دلفان در پایان به برخی مشکلات شهر اشاره کرد و افزود: بحث دیگر مسکن مهر است، با اینکه اکثر واحد های مسکن مهر در کشور تحویل متقاضیان شده است اما در شهر ما این کار به کندی صورت می گیرد، در بخش گاز رسانی و راه سازی هم چنین وضعیتی را شاهدیم، بنده خودم عیناً در برخی روستاها شاهد بودم که برای آبرسانی از تراکتور استفاده می شود ، مسئولین باید پاسخگو باشند و عملکرد یکساله خود را ارائه دهند ، باید کم کاری ها و فرصت سوزی ها جبران شوند ، خداوند شاهد است که این حرف ها برای تخریب نیست بلکه برای پیشبرد مسائل شهر است، مسئله ای مانند آبرسانی به روستاها از ضروریات زندگی مردم محروم این منطقه است و فرق می کند با مسائلی همچون احداث راه آهن و باید ما از این حداقل ها به سرعت عبور کنیم.

 1. نویسنده دیدگاه: خزایی
  اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۰۴

  با سلام و تشکر از امام جمعه محترم
  شما حرف مردم را زدید، واقعیت اینه که ،ادارات کل لرستان توجهی به شهرستان محروم دلفان ندارند… مسئولین فراموش کرده اند که دلفان جزء لرستان است !!! چرا که سهم نورآباد از امکانات و تصمیمات استانی تقریبا” صفر است، هیچ مدیرکلی از دلفان در خرم آباد منصوب نشده است.

  • نویسنده دیدگاه: مرادی
   اردیبهشت ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۵۳

   منم با نظر آقا یا خانم خزایی موافقم. متاسفانه سهم دلفان از مرکز استان ،صفر می باشد!!!!!!!!!!!!! هیچ مدیر یا مسئولی در لرستان(خرم آباد) ما نورآبادیها نداریم، هر چن در عوض به نوعی شهر ما حیاط خلوت بعضیا هم شده است، از دغدغه ها و بیانات امام جمعه هم اینطور به نظر می رسد که آقایان آنقد خراب کرده اند(مسئولان) که نهایتا” ” آ سید جعفر ” هم سکوت را شکسته و بالاخره دادش بالا آمده… تشکر از هاشمی نژاد و از سایت خوب سلام

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اردیبهشت ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۰۳

  باسلام وتشکرهم ازامام جمعه محترم و هم سایت وزین سلام دلفان
  اگرهمه مسئولین شهرستان ازوضعیت نابسامان شهرمان به استان اطلاع دهندیقینااثرگزاراست البته درراس ازفرماندارکه تصوراولیه مردم بجهت بومی بودنش خوشحال شدندوالان می بینندکه بجز برنامه های بایگانی دولت قبل و مرورآنهاکاری نمیکندو هیچگونه عملکردی ویا جسارتی دال برپیگیری جدی ودلسوزانه توسعه وآبادانی شهرکاری نکرده وفقط به اصطلاح باری به هرجهت شده نگرانی دیگرمردم محروم دلفان است

 3. نویسنده دیدگاه: فلاحی
  اردیبهشت ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۳۴

  با تشکر از امام جمعه محبوب و دلسوز شهرستان علیرغم مدیریت قوی استاندار محترم متاسفانه عدم کارایی فرماندار بومی شهرستان باعث رکود و پسرفت این شهرستان شده است و از بسیاری برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی محروم شده ایم

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   اردیبهشت ۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۴۰

   ضمن تشکرازامام جمعه عزیزواطلاع رسانی سایت سلام دلفان
   آقای فرمانداردرمقابل جذب نیروهای غیر بومی فقط به صدارت می اندیشد.آقای فلاحی عزیزفرمانداری فقط فرمانداردارد همین،وظیفه همین آقاست ازمسئولین استانی دعوت کندتاامام جمعه هم هزینه نشود،افسوس ازن همه خوشحالی از آمدن فرمانداربومی

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اردیبهشت ۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۰۴

  جناب خزایی عزیز !
  بضاعت شهر و دیار ما همین است و بس، در گذشته ای نه چندان دور این دیار تبعیدگاهی بیش نبوده، نه رجل سیاسی برازنده ای، نه چهره هنری نامداری …، تک چهره های نام آشنایی هم که داشته ایم، از اینکه خود را دلفانی و زاده این دیار معرفی کنند ابا داشته اند … کجای کاری برادر!

  • نویسنده دیدگاه: خزایی
   اردیبهشت ۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۰۸

   متاسفانه این یه واقعیته تلخیه…. اما با تمام احترامی که برای کاربران عزیز سلام دلفان قائلم، این ایراد رو بر همه ی ما دلفانیها وارد می دونم که هنوز یاد نگرفتیم چه جور مطالبات و حقمان را دنبال کنیم!!!! در بیانات رهبری نظام هم آمده که فرموده اند مردم بایستی از مسئولان مطالباتشون رو بخواهن,,, اما آیا ما اینجوریم؟؟؟ قطعا” خیر …. مگه ما شهر شهیدپرور و انقلابی نیستیم؟؟؟ پس چرا از رفاه و توسعه فراگیر نظام عقب ماندیم؟؟؟ سئوالی ست که هم مردم و هم مسئولان بایستی پاسخگو باشند؟؟؟؟

 5. نویسنده دیدگاه: فلاحی
  اردیبهشت ۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۳۳

  به جای دفاع از مطالبات شهرستان از مدیران ارشد استانی و اخذ امکانات برای شهرستان درگیر سرکوب مسولین بومی شهرستان توسط فرماندار طایفه گرا هستیم که جای تاسف داره

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار