سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51116
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خبر خوش ربیعی برای کارگران ساختمانی
Print This Post

ربیعی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم از آغاز کار اجرایی بیمه کارگران ساختمانی از هفته کارگر خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، ‌علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد٬ ضمن تبریک فرارسیدن هفته کارگر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب و به ویژه شهدای جامعه کارگری اظهار داشت: کارگران٬ رزمندگان جبهه اقتصاد مقاومتی هستند.

ربیعی در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته حدود 8 میلیون از جمعیت ایران را بیمه کرده‌ایم٬ گفت: در سال 94 قصد داریم با برنامه‌ریز‌ی‌های انجام شده٬ همه ایرانیان را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهیم و برنامه‌ریزی برای این کار را از همین امروز شروع کرده‌ایم.

وی افزود: در خصوص بیمه کارگران ساختمانی نیز در هفته کارگر ،کار اجرایی بیمه کارگران ساختمانی آغاز می شود.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص مسکن کارگران، بازنشستگان و گروه‌های دیگر هم از جمله بهزیستی و کمیته امداد نیز برنامه‌ریزی‌هایی شده و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته فقر مسکن را از بین ببریم. از بین بردن فقر غذایی نیز از جمله برنامه هایی بود که توانستیم آن را اجرا کنیم.

ربیعی با بیان اینکه دوست دارم وزارت کار را وزارت عدالت اجتماعی بنامم٬ گفت: با صندوق‌های تامین اجتماعی برنامه‌ریزی‌هایی برای سال 94 در حوزه رونق تولید و گسترش عدالت اجتماعی در جامعه ذیل تصمیمات مقام معظم رهبری صورت گرفته و بر همین اساس آموزش مهارتی سیار را برای سال جاری مورد توجه قرار دادیم. آموزش فنی و حرفه‌ای برای ما بسیار اهمیت دارد و می‌تواند برای کسب شغل به افراد جامعه کمک شایانی کند؛ همچنین آموزش فنی و حرفه‌ای سیار را نیز برای کسب شغل توانمند در قسمت‌های حاشیه‌نشین شروع کرده‌ایم.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: باید کاری کنیم مصرف کالاهای ایرانی در جامعه ما به عنوان یک ارزش جای خود را باز کند٬ تا رونق به زندگی کارگر ایرانی وارد شود و علاوه بر آن کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی ما ضربه نبینند؛ در نتیجه اقتصاد کشور متضرر شود.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های ما برای سال جدید ایجاد اشتغال در جامعه است٬ گفت: بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی٬ حذف یارانه افرادی که نیاز ندارند را افراد غیر نیازمند در سال 93 انجام شد و دودولت برنامها ی مختلفی دارد. در دستور کار قرار دادیم و البته در این خصوص هم نیازمند آن هستیم که متفکران ما این مساله را برای جامعه تبیین کنند که یارانه حق همه نیست٬ بلکه حق همه نیازمندان است.

وی افزود: باید از طریق یارانه و طرح هدفمندی یارانه‌ها در کشور شغل ایجاد کنیم، عدالت را گسترش دهیم و حوزه سلامت را ارتقا دهیم.

ربیعی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه امسال باید ارزش دفترچه‌های بیمه افزایش پیدا کند٬ گفت: «اشتغال بزرگ، بنگاه‌های کوچک» یکی از شعارهای اصلی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی که امسال نیز مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشت از برنامه های وزارت کار برای سال 94 است.

وی با بیان اینکه باید هم برای افراد شاغل و هم افراد بیکار فکری کنیم٬ گفت: اگر می‌خواهیم برای بیکاران کاری کنیم٬ باید به مصرف کالاهای داخلی رو بیاوریم و متفکران و اندیشمندان نیز مباحثی چون شغل و برکت و… برای جامعه تبیین کنند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در پایان سخنان خود با بیان اینکه کارگران شریف‌ترین گروه‌های اجتماعی هستند٬ گفت: کارگران ایران قبل از جنگ تحمیلی بیشترین سهم را در آرامش تولیدی و اقتصادی کشور داشته‌اند و درجنگ تحمیلی نیز شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کرده‌ است. من این هفته کارگر را از کنار حرم حضرت معصومه (س) به همه کارگران تبریک عرض می‌نمایم.
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار