سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51245
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عملیات انتحاری بلژیکی، فرانسوی و سنگالی+عکس
Print This Post

داعش مسئولیت سه عملیات انتحاری در گذرگاه بین عراق و اردن را برعهده گرفت و اعلام کرد عاملان این حملات، فرانسوی، بلژیکی و سنگالی بودند.

به گزارش سلام دلفان، سه تن از عناصر گروه تروریستی داعش ظهر امروز خود را در ایست بازرسی‌های منتهی به معبر مرزی «طریبیل» در استان انبار عراق منفجر کردند.این معبر مرزی در وضعیت فعلی تنها معبر مرزی فعال بین اردن و عراق است که خارج از کنترل داعش است.

داعش در عملیات حمله به معبر مرزی طریبیل از سه عامل انتحاری متفاوت استفاده کرد. این عاملان انتحاری ملیت‌های بلژیک، فرانسه و سنگال را داشتند و داعش آن‌ها را با نام‌های مستعار «ابو عبدالله بلژیکی»، «ابوبکر فرانسوی» و «ابو جعفر سنگالی» معرفی کرده است.

«صباح کرحوت» رئیس شورای استان الانبار پیش از این گفته بود سه عامل انتحاری با استفاده از خودروهای بمب گذاری شده به سه پست بازرسی در گذرگاه طریبیل حمله کردند.

ابو عبدالله بلژیکی

ابوبکر فرانسوی

ابو جعفر سنگالی

مقامات عراقی نیز با تائید خبر این حمله انتحاری داعش اعلام کردند که در این سه عملیات انتحاری، ۵ تن از نیروهای مرزبانی عراق از جمله یک افسر به شهادت رسیدند و ۹ تن دیگر نیز مجروح شدند.

اردن پس از عملیات انتحاری داعش، معبر مرزی «طریبیل» را مسدود کرد و این کشور هم اکنون اجازه ورود مسافر و خودرو از عراق به اردن را نمی‌دهد.

منبع: ابنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار