سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51283
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بدهکارترین کشورهای جهان+ جایگاه ایران
Print This Post

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با معرفی آمریکا به عنوان بدهکارترین کشور جهان در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد بدهی خارجی ایران در این سال از ۱۰۳ کشور جهان کمتر بوده است.

 به گزارش سلام دلفان، اداره اقتصادی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا کل بدهی خارجی ایران در پایان سال 2014 را 10.17 میلیارد دلار اعلام کرده است.

بر اساس بررسی های این نهاد اطلاعاتی آمریکا با وجود تحریم ها بدهی خارجی ایران در سال 2014 نسبت به سال قبل از آن 460 میلیون دلار کاهش یافته و بدهی خارجی 103 کشور جهان از جمله همه کشورهای صنعتی از ایران در سال 2014 بیشتر بوده است.

این در حالی است که 15 رتبه نخست در رده بندی کشورهای بدهکار جهان را کشورهای توسعه یافته و صعنتی به خود اختصاص داده اند.

آمریکا با بدهی 15.68 تریلیون دلاری به عنوان بدهکارترین کشور جهان شناخته شده و انگلیس با 9.57 تریلیون دلار و آلمان با 5.7 تریلیون دلار به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.

میزان بدهی خارجی فرانسه 5.3 تریلیون دلار و رتبه جهانی این کشور چهار اعلام شده است. ژاپن نیز با بدهی 3 تریلیون دلاری در رتبه پنجم قرار گرفته است.

کشورهای لوکزامبورگ با 2.9 تریلیون دلار، ایتالیا با 2.6 تریلیون دلار، هلند با 2.3 تریلیون دلار، اسپانیا با 2.2 تریلیون دلار، و ایرلند با 2.1 تریلیون دلار به ترتیب رتبه های ششم تا دهم را به خود اختصاص داده اند. سوئیس، استرالیا، بلژیک، کانادا و سوئد نیز به ترتیب رتبه های یازدهم تا پانزدهم را در رده بندی کشورهای بدهکار جهان به خود اختصاص داده اند.

کشورهای دیگری که بدهی خارجی بیشتری نسبت به ایران دارند عبارتند از: کانادا با 1.3 تریلیون دلار، چین با 894 میلیارد دلار، روسیه با 683 میلیارد دلار، برزیل با 535 میلیارد دلار، امارات با 173 میلیارد دلار،‌ عربستان با 164 میلیارد دلار، پاکستان با 62 میلیارد دلار، عراق با 58 میلیارد دلار،‌ اردن با 26 میلیارد دلار و بحرین با 18 میلیارد دلار.

منبع: تسنیم
مطال

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار