سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51348
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » خسارت 30 تا 100 درصدی مزارع کشاورزی و باغهای دلفان
Print This Post
درپی سرمازدگی اخیر رخ داد

فرماندار شهرستان دلفان گفت : میزان خسارت وارده بر اثر سرمای چند شب گذشته به اراضی کشاورزی و باغی این شهرستان نگران کننده است .

به گزارش سلام دلفان، علی باقری فرماندار دلفان گفت : در چند شب گذشته به سبب کاهش شدید دمای هوا در شهرستان دلفان بسیاری از مزارع کشاورزی و باغهای این شهرستان از 30 تا 100 درصد دچار خسارت شده اند .

وی بیان داشت : اختلاف دمای هوا در چند شب گذشته از 22 درجه به منفی 5 درجه کاهش یافت که این اختلاف 17 درجه ای موجب از بین رفتن بسیاری از اراضی گندم و جو و شکوفه های درختان میوه در شهرستان دلفان شده است .

باقری، اظهار داشت : گرچه برآورد اولیه کارشناسان میزان خسارت را 880 میلیارد و 724 میلیون ریال برآورد کرده اند اما میزان خسارت وارده بیش از این رقم می باشد .

فرماندار شهرستان دلفان گفت : شغل عمده مردم این شهرستان کشاورزی است و از این طریق امرار و معاش می کنند که سرما زدگی چند شب گذشته موجب متضرر شدن آنان و کشاورزان در آینده برای تامین هزینه زندگی خود با مشکل مواجه می شوند .

وی ، با بیان اینکه متاسفانه میزان استقبال کشاورزان شهرستان دلفان از بیمه کردن محصولات کشاورزی بسیار کم می باشد ادامه داد : اکثر کشاورزان این شهرستان میل و رغبتی برای بیمه کردن محصولات خود در مقابل حوادث ندارند .

فرماندار دلفان ، از ستاد حوادث غیرمترقبه استان لرستان خواست با توجه به عمق خسارت وارد شده به داد کشاورزان شهرستان دلفان برسند و آنان را با تمدید تسهیلات دریافتی و بخشش سود و دیر کرد وام ها و جبران بخشی از خسارت وارده یاری نمایند.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار