سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51444
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » رونمایی از گلدسته حرم امام جواد(ع)
Print This Post

در مراسمی با حضور رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از گلدسته‌های حرم امام جواد(ع) رونمایی شد.

 به گزارش سلام دلفان، حسن پلارک در مراسم «رونمایی از چهار قبه گلدسته حرم امام جواد (ع)» در جمع خبرنگاران گفت: ارتفاع قبه‌ها چهار متر است که توسط هنرمندان تهرانی در مدت ۱.۵ سال ساخته شده و ۲۸۰ قطعه خشت دارد که بعد از ورود به عراق، توسط تولیت حرم، طلاکاری می‌شود.

وی افزود: بعد از تکمیل کار و عملیات طلاکاری، حدوداً هزینه گلدسته‌ها دو میلیارد تومان خواهد بود. البته ما دو پروژه بزرگ دیگر در این حرم داریم که یک ساخت صحن صاحب‌الزمان (ع) و دوم ساخت صحن امام رضا (ع) است که هر کدام ۶۰ هزار مترمربع مساحت دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از تکمیل ۵۰ درصد بزرگترین پروژه مذهبی جهان اسلام خبر داد و گفت: ساخت صحن حضرت زهرا (س) در نجف با زیربنای ۲۲۰ هزار مترمربع تا ۲۰ ماه دیگر رونمایی می‌شود. همچنین پروژه ساخت صحن عقیله بنی‌هاشم (حضرت زینب (س)) در طرح توسعه حرم امام حسین (ع) به مساحت ۶۹ هزار مترمربع آغاز شده که در پروژه تل زینبیه در وسط صحن قرار می‌گیرد.

پلارک با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته ۱۵۶ پروژه را تمام کردیم، گفت: در این سال‌ها ۶۰۰ میلیارد تومان از مردم نذورات جمع شده که همه را هزینه کردیم و هزار میلیارد هم در دست اجرا داریم که در این طرح‌ها تمام درب‌ها، آیینه‌کاری‌ها، سنگ‌فرش صحن‌ها بازسازی شده است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار