سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51467
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پلمپ مؤسسه غیرقانونی فرقه دراویش +تصاویر
Print This Post

دفتر یک مؤسسه غیرقانونی موسوم به “مددکاری رضا” که تحت نظر فرقه “دراویش گنابادی” فعالیت می‌کرد، از سوی مراجع امنیتی و اطلاعاتی، پلمب و تعطیل شد.

به گزارش سلام دلفان، در پی شکایت شاکیان خصوصی و پیگیری نهادهای ذیربط، دفتر یک مؤسسه غیرقانونی موسوم به “مددکاری رضا” که تحت نظر فرقه “دراویش گنابادی” فعالیت می‌کرد، دیروز (سه‌شنبه، هشتم اردیبهشت‌ماه جاری) از سوی مراجع امنیتی و اطلاعاتی، پلمب و تعطیل شد.

پلمپ مؤسسه غیرقانونی فرقه دراویش +تصاویر

بنابر اظهارات منابع مطلع، این مؤسسه بدون کسب هرگونه مجوز از نهاد‌های قانونی و برخورداری از صلاحیت‌های لازم، راه‌اندازی شده و در زمینه‌های مختلفی همچون دارو و درمان، بهداشتی، برگزاری کلاس‌های آموزشی- هنری و…، فعالیت‌های گسترده‌ای داشت. عدم صلاحیت و تخصص این مؤسسه در ارائه خدمات به مراجعان، بعضاً منجر به وارد شدن ضرر و زیان‌های جسمانی و مادی به افراد شد، به‌گونه‌ای که برخی از اشخاص متضرر، اقدام به طرح شکایت از آن کردند.

مؤسسه مذکور، به سبب عدم ثبت قانونی و معرفی رسمی، همواره می‌کوشید به طریقی، از سازوکارهای قانونی معمول همچون نظارت قانونی بر صلاحیت‌ها، پرداخت مالیات و… سر باز زده و از این رویه فرار کند. تاجایی‌که، علیرغم اخطارهایی که در بهمن‌ماه سال گذشته، از سوی برخی نهادهای نظارتی مانند اداره بهزیستی و اداره اماکن ناجا به این مؤسسه داده شده بود، همچنان به فعالیت‌های‌ خود ادامه می‌داد.

این روند ادامه داشت تا اینکه درنهایت، پس از ارجاع شکایاتی از سوی نهاد‌های قانونی و شاکیان خصوصی، این مؤسسه از سوی نهاد‌های امنیتی-اطلاعاتی پلمب و منع فعالیت شد.

پلمپ مؤسسه غیرقانونی فرقه دراویش +تصاویر

پس از این اقدام قانونی، رسانه‌های رسمی دراویش گنابادی ادعا کردند که در زمان پلمب این مؤسسه، برخی بیماران، آواره و بلاتکلیف شده‌اند! این در حالی است که این ادعا به‌هیچ‌‌وجه صحت نداشته و در هنگام سیر مراحل قانونی، هیچ بیماری در این مؤسسه حضور نداشته است.

بی‌شک، اینگونه فرافکنی‌های رسانه‌ای، صرفاً جهت انحراف افکارعمومی از حقیقت و مظلوم‌نمایی است؛ امری که سیاست همیشگی جریان انحرافی دراویش گنابادی بوده است.

مشدق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار