سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 5151
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۱
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » گزارش کار مسئول فرهنگی ،پر است
Print This Post
حجت الاسلام سیاوشی مدرس حوزه علمیه در وبلاگ خود(تپه ابوذر) نوشت
اخیرا وزارت ارشاد کلیپ هایی در صدا و سیما پخش می کند که در آن سعی دارد فرهنگ هایی که رو به فراموشی اند را یادآوری کند. این کار اگر ...

اخیرا وزارت ارشاد کلیپ هایی در صدا و سیما پخش می کند که در آن سعی دارد فرهنگ هایی که رو به فراموشی اند را یادآوری کند. این کار اگر چه دیر صورت گرفت اما در جای خود قابل تقدیر است.

اما در مقابل به اصطلاح عادل فردوسی پور فقط در مملکت ماست که می بینیم زوار فرهنگ در رفته و عموما کارهای فرهنگی بر اساس انجام کار دیده می شوند نه نتیجه بخش بودن آن ها. زیرا مسئول فرهنگی ما باید گزارشش را پر کند و از این راه نانی برای زن و بچه اش مهیا کند و مردم و فرهنگ و … هم خودشان درست می شوند.

به اصطلاح عادل فردوسی پور فقط در مملکت ماست که فیلمی جایزه می گیرد و از طرفی دشمن با نگاه تماماً سیاسی اش هم به همان فیلم جایزه می دهد و بعد ما به هنر خودمان می بالیم و مسئول فرهنگی هم گزارشش را پر می کند و نانی برای زن وبچه اش مهیا می کند و ….

بگذریم اما به اصطلاح عادل فردوسی پور فقط در مملکت ماست که وزارت ارشاد کار فرهنگی انجام می دهد و دیگری ضد آن را می سازد و هر دو در کنار هم مسالمت آمیز زندگی می کنند و اتفاق خاصی هم نمی افتد.

 وزارت ارشاد کلیپی می سازد به این مضمون:

مردی بر روی مبل نشسته و جلوی او کیک تولد و اطرافش تزیین شده و لحظه به لحظه پیامک تبریک تولد برایش می آید . با تمام غصه شمع ها را تنهایی فوت می کند و بعد در صفحه تلویزیون نوشته می شود که هیچ گاه پیامک ها جای خالی شما را پر نمی کند.

این خیلی زیبا و به جا درست شده و در راستای احیای سنت حسنه صله رحم است اما…

اما دقیقا بعد از همین کلیپ پیرزنی نشان داده می شود که تنها بر روی صندلی نشسته و مشغول بافتن است که برایش پیامکی می آید و او خوشحال می شود و بعد بر روی صفحه تلویزیون نوشته می شود: هیچ کس تنها نیست… .

و این جا ما نفهمیدیم پیامک جای خالی را پر نمی کند یا نمی گذارد تنها بمانیم.

در مملکت ما هر کس کار خود را می کند. یکی تبلیغ شرکتش را دارد و صدا و سیما هم باید اموراتش بگذرد و گزارش کار مسئول فرهنگی هم که پر شده است. پس دیگر غصه چیست؟

مردم و فرهنگ و…. هم خودشان درست می شوند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار