سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51534
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » قرائتی:توجه به اقامه نماز از ضرورتهای مدیریت در نظام اسلامی است
Print This Post

حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان گفت: اهمیت دادن و توجه به اقامه نماز از ضرورتهای مدیریت در نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش سلام دلفان، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان افزود: باید به مساله نماز رسیدگی جدی شود و در ادارات بهترین محل به برگزاری نماز اختصاص یابد.

وی همچنین با انتقاد از احداث شهرکهای جدید بدون مسجد در سطح کشور ، اظهار داشت: تمامی کمالات از جمله نظم، عدالت، آزادی، حضور در صحنه، معاد، نبوت ، توحید و اهل بیت (ع) در نماز است لذا باید به این مساله به ویژه در مدارس و دانشگاهها توجه جدی شود.

به گفته وی مسوولان باید در قالب جلسات مستمر نسبت به مساله نماز تصمیم گیری کرده و نتایج را گزارش دهند.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی ادامه داد: هر یک از مدیران کل استانی راهکار خود در خصوص اقامه هرچه بیشتر این فریضه را ارائه دهند تا با اجرای راهکارها، لرستان به عنوان یکی از استانهای پیش رو در این زمینه تبدیل شود.

وی با تاکید بر شرکت مدیران کل در نماز جماعات ادارات تصریح کرد: در قرآن کریم 115 بار از کلمه دنیا و 115 بار از کلمه آخرت نام برده شده و این بدین معنااست که همانقدر که به دنیا اهمیت می دهیم به دین نیز رسیدگی شود.

وی همچنین با تاکید بر پرداخت زکات و هزینه آن در راه واجبات افزود: زکات جمع آوری شده برای ازدواج جوانان و دوری از فساد در جامعه هزینه شود.

وی اضافه کرد: پرداخت 13 درصدی زکات در استان تمام شیعه لرستان مطلوب نیست وباید در این راستا برنامه ریزی و اقدام گسترده تری صورت گیرد.

 

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار