سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51545
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سپاه از طریق نیروی قدس روح مقاومت را زنده نگه می‌دارد
Print This Post

فرمانده کل سپاه گفت: امروز آخرین دستاورد انقلاب اسلامی در یمن است که بدون دخالت مستقیم کشورمان یمنی‌ها با الگو پذیری از ایستادگی ایران اسلامی در برابر نظام سلطه به ایستادگی و مقاومت می پردازند.

امروز آخرین دستاورد انقلاب اسلامی در یمن است/ سپاه از طریق نیروی قدس روح مقاومت را زنده نگه می‌داردبه گزارش سلام دلفان، سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه در همایش تجلیل از مربیان برتر عقیدتی سیاسی سپاه، گفت: امنیت در حد قابل قبول محقق شده و جمهوری اسلامی ایران از تهدیدات نظامی و امنیتی عبور کرده است.

وی افزود‌: وضعیت انقلاب اسلامی ایران در خارج از کشور بسیار مطلوب است و ما امروز بیداری اسلامی و مقاومت اسلامی را شاهد هستیم.

جعفری با اشاره به بُعد استکبار ستیزی انقلاب اسلامی به عنوان مهمترین و زنده ترین بعد انقلاب اظهار داشت:‌ این مهم موجب پیشرفت و توسعه اهداف بلند انقلاب اسلامی در خارج از مرزهای کشور شده است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به موفقیت های زیادی که در داخل و خارج به واسطه انقلاب اسلامی به دست آورده‌ایم، افزود: امروز آخرین دستاورد انقلاب اسلامی در یمن است که بدون دخالت مستقیم کشورمان یمنی‌ها با الگو پذیری از ایستادگی ایران اسلامی در برابر نظام سلطه به ایستادگی و مقاومت می پردازند و هر چه دشمنان منطقه ای و فرا منطقه ای انقلاب اسلامی تلاش می کنند این حرکت ایستادگی و مقاومت را خاموش و متوقف کنند، نمی توانند.

وی گفت: سپاه در این عرصه‌ها چه از طریق نیروی قدس و چه در سایر بخش های دیگر از این ماموریت مهم که همانا زنده نگه داشتن روح مقاومت و ایستادگی است پشتیبانی می کند.
فرمانده کل سپاه افزود: این بُعد بیرونی انقلاب یک بعد پیش رونده است که البته ابعاد مهمترش باید در داخل کشور اتفاق بیافتد که پیشبرد مراحل انقلاب اسلامی است.

سرلشکر جعفری با طرح این سوال که تکلیف ما در قبال انقلاب اسلامی چیست ؟ گفت: باید این پرسش همواره دغدغه همه ما باشد چرا که انقلاب در این مقطع زمانی احتیاج به پیشرفت سریعتر در داخل کشور دارد و این به تلاش و مجاهدت مضاعف نیازمند است.

وی افزود: ما در حال تمدن سازی و حرکت به سمت یک تمدن بزرگ اسلامی هستیم و این قرن، قرن اسلام، ‌معنویت ‌،عقلانیت و عدالت است.فرمانده کل سپاه گفت: در این مسیر هرکس مقابل انقلاب اسلامی قرار گیرد شکستش قطعی و حتمی است.

جعفری به مسئله امنیت‌، عدالت اجتماعی واقتصادی، تربیت معنوی و اخلاقی و رفاه و آبادانی زندگی مردم به عنوان چهار موضوع مهم اشاره کرد و افزود: آنچه که امروز توانستیم آن را در حد قابل قبول فراهم کنیم امنیت است زیرا ما از تهدیدات نظامی و امنیتی با وجود برخی مشکلات عبور کرده ایم و این دستاورد بسیار بزرگی است.

وی گفت: در سه مورد دیگر عدالت اجتماعی و اقتصادی، تربیت اخلاقی و معنوی مردم و رفاه و آبادانی زندگی مردم تقریبا کارهایی انجام شده است که البته در برخی موارد ضعف دارد و باید تلاش بیشتری شود .

جعفری افزود: توسعه و پیشرفت آبادانی با جهت گیری های نامناسب بوده و یا بر اساس عدالت نبوده است که باید برای تحقق آن با برنامه دقیق تر و تلاش مضاعف عمل کرد.

وی با اشاره به اینکه محل تربیت فکر و قوای عقلانی انسان تعلیم است و محل تربیت نفس و قوای شهوانی انسان تزکیه است، گفت: ‌ما در عرصه تزکیه که مقدم بر تعلیم است وظیفه سنگینی داریم چرا که مشکل اساسی در دو بخش برانگیخته شدن فکر و اندیشه و تهذیب و اخلاق است.

جعفری افزود: نیاز اصلی انقلاب اسلامی تربیت عقلانی است یعنی نیروی خرد انسان را استخراج کردن و برانگیخته کردن تفکر، که حلال مشکلات است.

فرمانده کل سپاه گفت: نیاز به خلاقیت، نوآوری و به روز کردن همه کارها از جمله روش ها و محتویات آموزشی و همچنین بر طرف کردن نیاز جوان ها احتیاج به کار جدید ،خلاقیت و نو آ‌وری دارد که البته کاری سخت است اما باید به دنبال آن باشیم.جعفری به پژوهش، تحقیق و آینده نگری اشاره کرد و افزود: در سال‌های اخیر در مجموعه حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه به این موارد توجه شده و کارهایی انجام شده اما نیاز است به این ویژگی ها بیشتر دقت شود.

وی پاسداری به موقع و کامل از انقلاب اسلامی را به عنوان وظیفه سازمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیازمند نگاهی نو، ‌تحول گرا و همراه با خلاقیت دانست و گفت: هر جا که با خلاقیت و نو آوری عمل کردیم موفقیت حاصل شده است.

در ادامه این مراسم نماینده ولی فقیه در سپاه، معاون هماهنگ کننده ولی فقیه در سپاه و فرمانده کل سپاه با اهدای هدایایی از 50 فرمانده و مربی برتر حوزه عقیدتی و سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تجلیل کردند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار