سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51668
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » نخستین پرواز آزمایشی “خرم آباد – نجف” تا پایان اردیبهشت ماه جاری بر قرار می شود
Print This Post

هوشنگ بازوند گفت: با توجه به رایزنی ها و اقدامات انجام شده، تلاش می شود این پرواز تا پایان ماه جاری برقرار شود.

به گزارش سلام دلفان، هوشنگ بازوند در گفت و گو با ایرنا گفت: با توجه به رایزنی ها و اقدامات انجام شده، تلاش می شود این پرواز تا پایان ماه جاری برقرار شود.
وی اظهار داشت: برنامه ریزی می شود پروازهای بعدی خرم آباد – نجف به صورت ماهانه با همکاری شرکت هواپیمایی تابان و از فرودگاه خرم آباد انجام گیرد.
وی با اشاره به انجام یک سورتی پرواز در ماه در مسیر خرم آباد – نجف تصریح کرد: در صورت استقبال زائران و همچنین همکاری مسوولان استانهای همجوار، احتمال افزایش سورتی های این پرواز وجود دارد.
بازوند ادامه داد: فرودگاه خرم آباد با توجه به امکانات موجود و اجرای طرح توسعه، قابلیت تبدیل شدن به فرودگاه پایلوت غرب کشور برای اعزام به عتبات عالیات را دارد.
استاندار لرستان در خصوص طرح توسعه فرودگاه خرم آباد اضافه کرد: طرح توسعه فرودگاه خرم آباد با هفت زیر مجموعه در دست اقدام است که پیشرفت کلی این طرح ۱۸٫۲ درصد می باشد.
بازوند ادامه داد: این طرح از محل اعتبارات تملک دارایی استان و با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با برآورد اعتبار ۵۲۰ میلیارد ریال در دست احداث است.
وی با اشاره به آغازطرح در سال گذشته و مدت زمان ۲۴ ماهه اجرای طرح اظهار داشت: این طرح هم اکنون ازسه منبع تامین اعتبار شده و بنا بر اعلام اداره کل راه و شهرسازی استان تاکنون ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی، ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ستاد حوادث و ۵۰ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات سفر به آن اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه تطویل باند فرودگاه و ارتقای مقاومت آن ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: حجم خاکبرداری طرح ۵۸۵ هزار متر مکعب ،حجم آسفالت آن ۶۷ هزار تن برآورد شده و تاکنون نیز بیش از شش هزار تن قیر مورد نیاز از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین و به پیمانکار تحویل داده شده است.
بازوند توسعه ترمینال فرودگاه از چهار هزار به ۱۰ هزار متر را از دیگر طرح های هفت گانه توسعه فرودگاه عنوان کرد و افزود: ساختمان هواشناسی فرودگاه نیز در زمینی به مساحت ۲۷۰ متر مربه به طور کامل اجرایی شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار