سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51761
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » شرایط ویژه سربازی برای فعالان در شرکت های دانش بنیان
Print This Post

شرایط ویژه سربازی برای افراد فعال در شرکت های دانش بنیان با همکاری بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی وفناوری رئیس جمهوری تدوین شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، دکترسید محمد صاحبکارخراسانی دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان گفت:مهمترین فعالیت معاونت علمی وفناوری رئیس جمهوری، تدوین و اجرای برنامه های حمایتی از شرکت های دانش بنیان است و طی چند سال گذشته، مشکلات مختلف شرکت های دانش بنیان مورد توجه این معاونت بوده و اقداماتی مانند تهیه لایحه حمایت از شرکت های دانش بنیان و پیگیری تصویب و اجرای آن عملی شده است.

وی افزود: یکی از مسایلی که شرکت های دانش بنیان با آن مواجه بودند، انجام خدمت سربازی برای افراد اصلی این شرکت ها است، به نحوی که با جدا شدن یک فرد اصلی، فعالیت شرکت به صورت قابل ملاحظه ای افت می کرد.

صاحبکار اظهارکرد:خوشبختانه طی چند سال گذشته شرایط انجام خدمت وظیفه تخصصی برای افراد تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان (مانند برگزیدگان المپیادها، برگزیدگان کنکور و …) فراهم شده بود و این افراد، پس از گذراندن دوره آموزش سربازی، الزامی به حضور تمام وقت در پادگان ها نداشته و با اجرای موفق یک پروژه تحقیقاتی مورد نیاز دستگاه های دفاعی ودولتی، کارت پایان خدمت خود را دریافت می کردند.

وی افزود: علاوه بر موارد، افراد مشمول خدمت نظام وظیفه تخصصی می توانند با شرایط ساده تری برای شرکت در همایش های علمی به خارج از کشور نیز سفر کنند.

صاحبکار گفت: با توجه به تجربیات گذشته، شیوه نامه ای با عنوان ‘ دانش آموختگان برتر فناور’ تهیه شده است تا افراد کلیدی و کارشناسان خبره شرکت های دانش بنیان هم در صورتی که امتیاز لازم در زمینه پژوهش و فناوری را کسب کنند، بتوانند از خدمات نظام وظیفه تخصصی استفاده کرده و با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و بنیاد ملی نخبگان، به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی شوند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار