سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51808
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » مسئولان رفع مشکلات مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند/ با جناح‌بازی و سیاسی‌کاری همدلی ایجاد نمی شود/ حُسن نيت، صداقت و انصاف از عوامل تحقق همدلي و همزباني است
Print This Post
نماینده ولی‌فقیه در همایش «نقش جوانان در همدلی و هم‌زبانی»:

حجت الاسلام میرعمادی اظهار داشت: با ترجیح منافع شخصی به منافع ملی و قدرت‌طلبی نمی‌توان در جامعه همدلی ایجاد کرد

به گزارش سلام دلفان، اولين همايش استاني «نقش جوانان در هم‌دلي و هم‌زباني» امروز، 19 اسفند‌ماه به ميزباني شهرستان نورآباد دلفان برگزار شد.
اين همايش با حضور جوانان دلفاني از صبح امروز در محل سينما سعيد شهرستان دلفان برگزار شد و بعد از دلفان ساير شهرستان‌هاي استان نيز ميزبان اين همايش استاني خواهند بود.
همايش نقش جوانان در هم‌دلي و هم‌زباني با همکاري اداره‌کل ورزش و جوانان و دفتر نماينده ولي‌ فقيه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد برگزار شده است که دلفان اولين ميزبان اين همايش بود.
در اين همايش که جمعي از مسئولان استاني و شهرستان دلفان نيز حضور داشتند، حجت‌الاسلام والمسلمين سيداحمد ميرعمادي، نماينده ولي‎ فقيه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد در رابطه با نقش جوانان در تحقق شعار سال مباحثي را بيان کرد و گفت: آغاز امسال با درایت و حکمت مقام معظم رهبری به سال «ملت و دولت، همدلی و هم‌زبانی» نام‌گذاری شده که این نشانه  دوراندیشی و بصیرت رهبری فرزانه انقلاب  ایران است.

وی افزود: وحدت و همدلي يک استراتژي دائمي و هميشگي است و امسال به‌دو دليل برگزاري انتخابات و بحث مذاکرات هسته‌اي ضرورت تحقق شعار سال بيش از هر زمان ديگري است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: جوانان معناي واقعي تحقق‌بخش وحدت و همدلي هستند، ليکن جوانان بايد به سه عامل نصرت الهي و تاييدات خداوند متعال، وحدت و همدلي و تبعيت از ولايت فقيه توجه ويژه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) با تکیه‌بر جوانان فرهنگ و تمدن اسلامی را پایه‌گذاری کرد، تصریح کرد: در زمان بعثت نبی اسلام، جوانان به ایشان پیوستند و کهنسالان  به مخالفت با پیامبر(ص) بر خواستند؛ جوانان بخش اعظم سپاه پیامبر اکرم (ص) را تشکیل می‌دادند و در بیش از 60 جنگ ایشان را همراهی کردند.

حجت‌الاسلام میرعمادی خاطرنشان کرد: پس از 1400 سال از آغاز اسلام، امام خمینی (ره) قیام کرد و بازهم این جوانان بودند که با لبیک به ندای امام خمینی (ره)، سبب پیروزی انقلاب اسلامی شدند، کما اینکه امام خمینی(ره) فرمود:«لشکریان من یا هنوز به دنیا نیامده‌اند و یا به‌تازگی متولدشده‌اند».

وی بابیان اینکه دفاع مقدس به‌واسطه مجاهدت جوانان به پیروزی رسید، بیان کرد: امروز انقلاب اسلامی در حال گذر از یک پیچ تاریخی است که جوانان باید بتوانند شیطنت‌ها و  توطئه‌های آمریکا و اسرائیل را خنثی کنند.

حجت‌الاسلام ميرعمادي عنوان کرد: اولين عامل همدلي حُسن نيت و پاک‌دلي است و  جوان پاک‌دل است و نيت پاک و صادقانه دارد و همچنين داراي دلي به‌دور از بدگماني است که مانند آيينه صاف است و اهل کينه و کدورت نيست و عامل دیگر همدلي و همزباني صداقت است و صداقت یعنی اینکه ظاهر و باطن يکي باشد و اين خدمت صادقانه است که باعث اعتماد مي‌شود و روشن است که جوانان اهل ريا و تظاهر نيستند، کار با جوانان برکت دارد و باعث پيروزي و موفقيت مي‌شود کمااينکه مقام معظم رهبري دائماً بر جوانان تکيه مي‌کنند.

وي افزود: انصاف از ديگر عوامل همدلي است و مي‌توان به راحتي دريافت که جوان اهل انصاف است و استقلال دارد و همين استقلال‌طلبي جوان باعث انصاف است اين درحالي است که دوستي جوانان پايدار است و رفاقت آن‌ها برپايه حقايق و واقعيات است.
حجت‌الاسلام ميرعمادي اميد را از ديگر عوامل همدلي وهمزباني دانست و تصريح کرد: اگر اميد نباشد همدلي و همزباني معنا ندارد و اين دل جوان است که سرشار از اميد است و يأس و نااميدي در جوان راه ندارد و به آينده درخشان فکر مي‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: انتقادپذیری به‌عنوان یکی دیگر از پارامترهای تقویت همدلی در جامعه، معمولاً در جوانان بیشتر از سایر افراد جامعه دیده می‌شود زیرا آستانه صبر و تحمل و سعه‌صدر بالایی دارند.

وی بیان کرد: کار، تلاش و خستگی‌ناپذیری لازمه تحقق همدلی در جامعه است، حل مشکلات مردم و گره‌گشای از کار آن‌ها سبب همدلی است و از آنجایی‌که جوانان سرشار از انرژی و نشاط هستند، از روحیه خستگی‌ناپذیری نیز برخوردارند که نمود آن را می‌توان در اردوهای جهادی که توسط بسیج سازندگی برگزار می‌شود مشاهده کرد.

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه همدلی با شعار محقق نمی‌شود، گفت: مسئولان باید رفع مشکلات مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند و از جناح‌بازی و سیاسی‌کاری پرهیز کنند،با ترجیح منافع شخصی به منافع ملی، و قدرت‌طلبی نمی‌توان در جامعه همدلی ایجاد کرد

نماينده ولي‌فقيه در استان لرستان در بيان پيام اين همايش اظهار کرد: با استناد به آيات قرآن کريم عامل معنوي، وحدت و در کنار هم بودن و تبعيت از ولايت باعث همدلي مي‌شود و همه جوانان با توکل بر خدا و اجراي فرامين مقام معظم رهبري در راستاي تحقق شعار سال مي‌کوشند چون نصرت الهي را در تبعيت از ولايت مي‌دانند.

 1. نویسنده دیدگاه: منتقد مشفق
  اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۰۲

  خدا می داند بیشتر ین جناح بندیها وهتک حرمت ها وبی اعتما دیها در زمان دولت احمدی نژاد بود کسی هم چیزی نمی گفت واز تریبون رسمی انتقادی صورت نمی گرفت.

  • نویسنده دیدگاه: مریم نظری
   اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۴۲

   احمدی نزاد هر چه بود ، هر که بود کار نداریم ولی لااقل سخنران زبردستی بود . چنان سخنرانی میکرد که لرزه بر اندام دشمنان نظام چه داخلی ، چه خارجی می انداخت. احمدی نژاد هر که بود کار نداریم نرفت زیر بار منت آمریکا. اعتنا نمیکرد برود با آمریکا مذاکره کند. اگر بود برای تدفین پادشاه عربستان تا آنجا نمی رفت . اگر بود الان عربستان برای ما شاخ و شانه نمی کشید. به کسی که بعد از احمدی نژاد امده می گویم برو رو طرز سخنرانیت کار کن. آدم باید هنگام سخنرانی ابهت داشته باشد . ما اهل قلم به گفتار و طرز بیان اهمیت زیادی می دهیم . حس بدی است پای سخنرانی بنشینی که از دل برنخیزد احساس کنی کسی برایش نوشته و این فقط کلمات را طوطی وار حفظ کرده . ما شاعران احساس طرف را خوب تر از مردم دیگر درک میکنیم. آنچه از دل بر آید لاجرم بر دل نشیند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار