سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51855
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » توصیه‌های آموزش‌وپرورش درباره امتحانات خرداد
Print This Post

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با اشاره به آغاز امتحانات دانش‌‌آموزان از دوم خرداد گفت: سوالات امتحانی از محتوای کتاب‌های درسی طراحی می‌شود و اگر دانش‌آموز به غیر از کتاب درسی هر جزوه دیگری بخواند، ممکن است نتواند به سوالات پاسخ دهد.

به گزارش سلام دلفان، عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش، با اشاره به آغاز امتحانات دانش آموزان سال سوم متوسطه نظری از دوم تا 28 خرداد، اظهار داشت: دانش آموزانی که دوره پیش دانشگاهی هستند امتحانات آنها به منظور آمادگی‌شان برای حضور در کنکور تا 10 خرداد به پایان می رسد.

وی در خصوص طراحی سوالات امتحانی افزود: سوالات امتحانی از محتوای کتاب‌های درسی طراحی می‌شود و خارج از آنچه که دانش آموز در طول سال تحصیلی فراگرفته است، سوالی طراحی نمی‌شود.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اگر دانش آموزی کتاب درسی را به خوبی مطالعه نکند و هر جزوه و کتاب اضافه دیگری را بخواند ممکن است نتواند به سوالات امتحانی پاسخ دهد.

عمادی با توصیه به دانش آموزان در خصوص مطالعه کتابهای درسی و تمرکز آنها بر روی این کتب ادامه داد: سوالات امتحانی متنوع و از تمام سطوح یادگیری دانش آموزان است و در طراحی سوالات به آموخته‌های دانش آموز در طول سال تحصیلی توجه شده است. همچنین اهداف کتب درسی در طراحی سوالات مدنظر است.

وی عنوان کرد: دانش آموزان از بابت سختی سوالات امتحانات نگرانی نداشته باشند چرا که این سوالات متناسب با مطالبی است که در مدرسه آموخته‌اند ولی به آنها توصیه می‌کنیم که تمام تمرکز خود را معطوف به مطالعه کتاب‌های درسی کنند.
منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار