سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51859
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » زمزمه‌هاي ترميم کابينه جدي‌تر شد
Print This Post

حسام الدین آشنا يکي از مشاوران رييس جمهور از آغاز تغييرات در دولت خبر داده است.

به گزارش سلام دلفان؛ روزنامه خراسان نوشت: يکي از مشاوران رييس جمهور از آغاز تغييرات در دولت خبر داده است .پيشتر رييس جمهور در نشست خبري سفر هفته گذشته خود به شيراز درپاسخ به سوالي درباره ترميم کابينه گفته بود « وزراي فعال کم نداريم اما در عين حال چنانچه کابينه نياز به ترميم داشته باشد انجام مي دهيم اما امروز نيازي به اين کار وجود ندارد.»اما با اين اظهارات حسام الدين آشنا به نظر مي رسد تغييرات در ترکيب کابينه و استانداران جدي شده است. وي البته به زمان اين تغييرات اشاره اي نکرده است.

به گزارش خبرگزاري آريا،حسام الدين آشنا در گفتگو با يکي از رسانه هاي اصلاح طلب با اعلام اين خبر گفته است: برخي استانداران توانايي کافي براي اداره استان ندارند.وي گفته است: گزارش ها و بررسي هاي ما نشان مي دهد که پس از انتخاب وزير اطلاعات آرامش خوبي به فضاي داخلي نشسته است.در حوزه وزارت کشور رييس جمهور با انتخاب وزير کشوري که براي شخص رييس جمهور مورد اعتماد بود و او را فراجناحي مي دانست سعي کرد اين پيام را به جامعه بدهد که با يک دوره توام با آرامشي مواجه خواهيم بود.

آشنا افزوده است: انتخاب استانداران هم عملا با موافقت هيئت دولت انجام مي‌شود. فقط وزير کشور و رييس جمهور در اين باره تصميم نمي گيرند.استانداراني که انتخاب شده اند مورد تاييد هيئت دولت هستند و البته هيچ کس هم نمي تواند ادعا کند که بهترين انتخاب ها انجام شده است .مشاور رييس جمهور تاکيد کرده است: برخي از سفرهاي استاني براي تيم رييس جمهور روشن کرد که برخلاف تصور اوليه برخي استانداران توانايي کافي را براي اداره استان ندارند.لذا تغييرات در دولت اتفاق خواهد افتاد هم در سطح وزرا و هم در سطح استاندارها.

به گزارش مهر، حجت الاسلام حسن روحاني ظهر پنجشنبه 10 ارديبهشت ماه در نشست خبري در شيراز در پاسخ به سوال خبرنگاري که «آيا وقت آن نرسيده که رييس جمهور با هدف ترميم کابينه و حفظ پايگاه اجتماعي خود دکتر ظريف را در کابينه تکثير کند» گفت: در دولت کارهاي بسيار زيادي شده البته چون سياست خارجي برجسته تر انجام شده مردم با تيزبيني اين ديپلماسي را دنبال کردند.

وي بيان کرد: وزراي فعال کم نداريم اما در عين حال چنانچه کابينه نياز به ترميم داشته باشد انجام مي دهيم اما امروز نيازي به اين کار وجود ندارد. آريا با اشاره به سخنان آشنا مي افزايد :به هرحال شايد نشانه آغاز اين تغييرات انتصاب استاندار جديد استان مرکزي باشد فردي که عضو بنياد باران است و در زمره چهره هاي اصلاح طلب به شمار مي رود.اما پيش از اين حسين مرعشي،عضو شوراي مرکزي حزب کارگزاران در صدر ساير چهره هاي اصلاح طلب از جمله چهره هايي بود که موضوع ضرورت تغيير استانداران را مطرح کرد و گفت:من به آقاي روحاني توصيه مي‌کنم که برخي از وزرا و استانداران را که نتوانسته ‏اند در کلاس و شأن دولت ظاهر شوند تغيير دهد و اين ترميم در کابينه و استانداري‏ها بايد در جهت افزايش يکدستي و صلابت دولت انجام شود.محمدجواد حق شناس عضو شوراي مرکزي حزب اعتماد ملي نيز در اين رابطه گفت:اگرچه جريان اصلاحات همچنان از آقاي روحاني و دولت ايشان حمايت مي کند اما نسبت به کابينه انتقادات جدي دارد .

در انتخاب استانداران و برخي اعضاي کابينه نيز همچنان مشکلاتي وجود دارد لذا من فکر مي کنم آقاي روحاني وقت زيادي ندارد و بايد تغييرات را در کابينه اعمال کند.آريا مي افزايد :به نظر مي رسد در آستانه انتخابات مجلس دهم بايد منتظر تغييرات مهمي در کابينه دولت باشيم.از هم اکنون گمانه زني براي اينکه چه کساني از کابينه مي روند و چه کساني مي مانند، آغاز شده است.

در اين ميان سايت معماري نيوز مدعي شد که با نزديک شدن به انتخابات مجلس ، قرار است مسعود سلطاني‌فر معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از سمت خود استعفا دهد و کانديداي حضور در انتخابات مجلس شود. با کناره‌گيري سلطاني‌فر، سکان سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري کشور را احمد مسجدجامعي در دست مي‌گيرد.همچنين سايت سراج 24نيز اسامي وزرايي که احتمالاتغيير مي کنند رامنتشر کرده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار