سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 51916
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هشدار ناو ایرانی به ناو آمریکایی در نزدیکی یمن
Print This Post

شب گذشته که ناوگروه 34 نیروی دریایی از 30 مایلی بندر عدن یکی از مهمترین بنادر کشور یمن می‌گذشت باز حساسیت کشورهای ائتلاف از جمله امریکا و فرانسه نسبت به حضور ناوگروه 34 جمهوری اسلامی ایران در خلیج عدن زیاد شد.

به گزارش سلام دلفان، ناوگروه 34 نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران به گلوگاه تنگه باب المندب رسید.

این چندمین بار است که ناوگروه 34 ارتش جمهوری اسلامی ایران برای حفاظت از منافع اقتصادی ایران در آبهای بین المللی طول 400 مایلی خلیج عدن را طی کرده و به اسکورت کشتی های تجاری ایران و ماموریت های محوله پرداخته است.

شب گذشته که ناوگروه 34 نیروی دریایی از 30 مایلی بندر عدن یکی از مهمترین بنادر کشور یمن می‌گذشت باز حساسیت کشورهای ائتلاف از جمله امریکا و فرانسه نسبت به حضور ناوگروه 34 جمهوری اسلامی ایران در خلیج عدن زیاد شد و بالگرد و هواپیما و ناو خود را به سمت ناوشکن البرز و ناو لجستیک بوشهر فرستادند و می‌خواستند حدود پنج مایلی ناوگروه را رد کنند که با هشدار جدی افسران فرماندهی ناوشکن البرز، از ناوگروه ایران عذرخواهی کردند و مسیر خود را تغییر دادند.

هم اکنون ائتلاف غربی – عربی برای بمباران شهرهای مختلف یمن ایجاد شده است و ناوشکن های کشورهای ائتلاف فقط مشغول جنایت های خود در یمن هستند و حتی کشتی های آنها که دچار حادثه و تجاوز دزدان دریایی می شوند به کمک آنها نمی روند.

چند روز گذشته ناوگروه 34 ارتش یک فروند کشتی تجاری خارجی را از دست دزدان دریایی نجات داد چرا که این کشتی تجاری بارها از کشورهای ائتلاف خواسته بود که به او کمک کنند اما هیچ جوابی نشنیدند و درآخر دریادلان نیروی دریایی ارتش به کمک او شتافتند.

صبح امروز ناوگروه 34 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به گلوگاه تنگه استراتژیک باب المندب رسید و صحنه هایی بسیار زیایی از انبوه کشتی های تجاری و نفتکش های کشورهای مختلف برای عبور از تنگه هرمز و ورود به دریای سرخ را به چشم دید.

تنگه استراتژیک باب المندب راه ورودی اقیانوس هند به دریای سرخ و دریای مدیترانه است و گلوگاهی میان سه قاره آسیا، آفریقا و اروپاست.

 

مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار