سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 52068
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کشتی حامل کمک‌های ایران بازرسی می‌شود
Print This Post

سخنگوی ائتلاف تجاوز به یمن مدعی شد که نیروهای این عملیات حق بازرسی کشتی نجات ایرانی حامل کمک‌های انسان دوستانه برای ملت یمن را دارد.

به گزارش سلام دلفان، «احمد عسیری» سخنگوی ائتلاف تجاوز به یمن در گفت‌وگو با شکبه خبری الجزیره، گفت: نیروهای ما حق بازرسی از کشتی حامل کمک‌های ایران را دارند و بعد از این که این کشتی بازرسی شد، به آن اجازه می‌دهیم که به مسیر خود ادامه دهد.
کشتی نجات هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که حامل 2500 تن کمک‌های بشردوستانه ملت ایران به مردم جنگزده یمن است، روز گذشته با بدرقه احمدی دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و دریانورد معاون استاندار هرمزگان، اسکله شهیدرجایی بندرعباس را به‌سمت بندر الحدیده یمن ترک کرد.

توسط این کشتی، 2500 تن بار، متشکل از 700 تن آرد، 1200 تن برنج، 400 تن کنسرو، 50 تن دارو و اقلام پزشکی، 50 تن آب معدنی و 1000 سری ظروف آشپزخانه به مردم مظلوم و جنگ‌زده یمن اهدا می‌شود.

60 نفر در این کشتی حضور دارند که شامل 15 نفر کادر پزشکی، 13 نفر از اصحاب رسانه، 7 فعال ضدجنگ از کشورهای آمریکا، فرانسه و آلمان و 5 خدمه می‌شود که قرار است همراه با 20 نفر از پرسنل کشتی، از مسیر بندرعباس ــ دریای عمان ــ اقیانوس هند ــ خلیج عدن ــ باب‌المندب و دریای سرخ عازم بندر الحدیده شود.

طبق اظهارات مقامات مسئول، غیر از 12مایلی که کشتی نجات از طریق دریای سرخ وارد الحدیده خواهد شد، تمام مسیرهای آبی، جزو آب‌های بین‌المللی است.

رژیم سعودی از ششم فروردین تاکنون به بهانه بازگردان عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن، مناطق مختلف این کشور را آماج حملات هوایی، دریایی، و توپخانه‌ای خود قرار می‌دهد.

در پی تداوم حملات جنگنده‌های سعودی به یمن و محاصره این کشور توسط رژیم سعودی، سازمانهای بین المللی نسبت به وقوع فاجعه انسانی در این کشور هشدار داده اند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار