سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 52251
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » زیرساخت‌ها برای توسعه گردشگری در چشمه آب گرم دلفان فراهم شود
Print This Post
مدیرکل میراث فرهنگی لرستان:

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت:چشمه آب گرم شهرستان دلفان نیازمند تأمین اعتبار و زیرساخت‌های لازم جهت رونق گردشگری سلامت در این استان لرستان است.

به گزارش سلام دلفان، حسین امانی شامگاه پنج‌شنبه در جلسه کارگروه گردشگری لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در بحث سیاست‌های گردشگری لرستان درمجموع ظرفیت هزار و 230 تخت در استان وجود دارد.

وی افزود: 60 واحد پذیرش بین‌راهی و سفره‌خانه سنتی و 22 دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در لرستان وجود دارد.

مدیرکل کل میراث فرهنگی لرستان با اشاره به وجود 6 کمپ گردشگری در شش نقطه استان لرستان، عنوان کرد: 25 منطقه گردشگری نمونه در لرستان وجود دارد.

وی با اشاره به ظرفیت هتل‌های لرستان، تصریح کرد: درمجموع، لرستان، 19 هتل با ظرفیت 880 هتل دارد و 417 سوئیت، 42 رستوران بین‌راهی در لرستان موجود است.

امانی با اشاره به اینکه هزار و 200 تخت برای اقامت گردشگران و مسافران در لرستان در نظر گرفته‌شده است، خاطرنشان کرد: دو مرکز اقامتی در استان که 30 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد به دلیل کمبود منابع مالی راکد مانده است.

وی بیان کرد: عدم همکاری برخی از دستگاه‌های دولتی  و برخی از اقدامان شهرداری‌، از قبیل تغییر کاربری و ممانعت در صدور پروانه‌ها سبب رکود سرمایه‎گذاری در استان شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت: پیشنهاد می‌شود که مجوز مجتمع‌های خدمات رفاهی و بین‌راهی بنام میراث فرهنگی باشد تا بتوانند از معافیت‌های مالیاتی استفاده کنند کما اینکه مالیات یکی از دغدغه‌های بسیار مهم آن‌هاست.

وی افزود: 6 کمپینگ استان لرستان به دلیل عدم اعتبارات کافی به حالت رکود و تعطیلی درآمده است.

امانی با اشاره به لزوم اختصاص تسهیلات ویژه جهت واگذاری به متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری، عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود که تجدیدنظر در دستورالعمل‌ها، تهیه الگوی جامع احداث کمپینگ‌های گردشگری و اختصاص بودجه برای احداث این کمپ‌ها در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان عنوان کرد: در خصوص ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در لرستان، اعتبارات لازم تأمین شود.

وی چشمه آب گرم دلفان را یکی از زیرساخت‌های گردشگری لرستان دانست تصریح کرد: این چشمه آب گرم نیازمند تأمین اعتبار و زیرساخت‌های لازم جهت رونق گردشگری سلامت در این استان لرستان است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار