سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 52572
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » همایش تجلیل از «آیت‌الله بلندنظر» در شهرستان سلسله برگزار شد
Print This Post
با عنوان «بر بلندای نظر»؛

همایش تجلیل از یک قرن فعالیت تبلیغی «آیت‌الله بلندنظر» از علمای دینی شهرستان سلسله با عنوان «بر بلندای نظر» در مصلی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش سلام دلفان، آئین نکوداشت آیت‌الله محمد بلندنظر در همایشی تحت عنوان « بر بلندای نظر»  با حضور آیت‌الله فاضل گلپایگانی از فضلای حوزه علمیه قم، حجت‌الاسلام تقی قرائتی رئیس مؤسسه مسجد، حجت‌الاسلام صادقی رئیس حوزه علمیه شهرستان خرم‌آباد، معاون توسعه انسانی استانداری لرستان، امام‌جمعه موقت خرم‌آباد و امام‌جمعه شهرستان سلسله برگزار شد.
این همایش با پیام حجت‌الاسلام سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در لرستان آغاز شد13940228151217485324863
در پیام نماینده ولی فقیه در لرستان به این همایش آمده است: «آیت‌الله بلندنظر از محدود عالمانی است که در طول بیش از نیم‌قرن تبلیغ دین و برپایی فریضه نماز و فعالیت‌های مؤثر مذهبی در شهرستان سلسله همچنان محبوب قلوب مردمان این دیار است.
آیت‌الله بلندنظر انسان ستوده و عالم وارسته‌ای است که عمر شریف خود را وقف خدمت به اسلام و نشر فرهنگ غنی اهل‌بیت(ع) کرده است.
بی‌تردید تجلیل از علما و شخصیت‌های دینی و مفاخر فرهنگی وظیفه‌ای انسانی و اخلاقی و نیاز ضروری جامعه اسلامی است که در ترسیم خط روشن اسلام و مسیر هدایت بندگان خدا تأثیر زائدالوصفی داشته و نسل جدید را با انوار قدسیه آن‌ها آشنا می‌کند».
به گزارش تسنیم، آیت‌الله بلندنظر از علمای گران‌قدر و محبوب شهرستان سلسله است که در سال 1304 در شهر الشتر به دنیا آمد و بعد از فراگیری قرآن و امور دینی در مکتب خانه و نزد پدر در شهرستان خود در سن 16 سالگی عازم قم شده و در حوزه علمیه مشغول کسب علم می شود.
وی بعد از مدت یک سال از قم به کرمانشاه رفته و در آنجا مشغول می شوند و بعد از چند سال تحصیل در حوزه علمیه کرمانشاه به دلیل نبود شرایط برای ادامه درس حوزوی در مقاطع عالی به نجف اشرف می رود.
آیت‌الله بلندنظر در محضر اساتیدی همچون آیت‌الله سید ابوالحسن اصفهانی، آیت‌الله سید محمود شاهرودی، آیت‌الله سیدعبدالهادی شیرازی و آیت‌الله سید محسن صدر کسب فیض کرد.
وی مدت 20 سال در حوزه‌ نجف اشرف به تحصیل و درک مفاهیم دینی اشتغال داشته و پس از 25 سال به ایران بازمی‌گردد و به مدت سه سال در حوزه علمیه‌ کمالیه خرم‌آباد در محضر آیت‌الله روح‌الله کمالوند دروس فقه و اصول را پشت سر گذارند.
آیت بلندنظر بعد از حضور در خرم آباد به درخواست آیت‌الله کمالوند امام جماعت مسجد صاحب‌الزمان(حج) شدند و از سال 1338 به بعد امام جماعت مسجد جامع شهر الشتر بوده است.‌
وی بعد از چند سال حضور در زادگاهش الشتر قصد بازگشت به قم را داشته که با مخالفت مردم شهرستان مواجه شده و به همین دلیل در شهرستان الشتر ماندگار شده و به تلیغ دین می پردازند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار