سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 52635
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » طرح جریمه مشمولان غایب تا پایان 94 ادامه دارد
Print This Post

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح گفت: طرح جریمه مشمولان غایب تا پایان سال 94 ادامه دارد و بعد از آن خود به خود متوقف می شود، مگر اینکه مجلس دوباره طرح را تصویب کند.

به گزارش سلام دلفان، سردار موسی کمالی در رابطه با مشمولان غایب افزود: یکی از مشکلات ما، مشمولان غایب هستند، از این رو مقرراتی وضع کردیم تا این مشکل رفع شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این اگر مشمولان متاهل تا پایان شهریور سال جاری خود را معرفی کنند، به ازای هر فرزند سه ما کسر خدمت می گیرند.

سردار کمالی افزود: بر اساس مقرراتی که مجلس شورای اسلامی سال گذشته تصویب کرد، جوانانی که بیش از هشت سال غیبت دارند، می توانند با پرداخت وجه از خدمت سربازی معاف شوند.

ثبت نام 288 هزار نفر برای پرداخت جریمه

وی با بیان اینکه حدود یک میلیون و 500 هزار مشمول غایب در کشور وجود دارند، گفت: پیش بینی ما این بود که حدود 15 تا 20 درصد از مشمولان غایب از این طرح استقبال کنند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح افزود: در نام نویسی اولیه حدود 288 هزار نفر که حدود 19 درصد از مشمولان غایب را شامل می شوند، در این طرح نام نویسی کرده اند که از این تعداد حدود 227 هزار نفر – یعنی چیزی حدود 15 درصد کل مشمولان – واجد شرایط استفاده از طرح هستند.

سردار کمالی گفت: پیش بینی ما این است که در دور دوم نام نویسی ها، 8 تا 10 درصد دیگر از مشمولان غایب برای استفاده از این طرح متقاضی شوند.

ادامه طرح پرداخت جریمه تا پایان سال

وی گفت: طرح جریمه مشمولان غایب تا پایان سال 94 ادامه دارد و بعد از آن خود به خود متوقف می شود، مگر اینکه مجلس دوباره طرح را تصویب کند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد: بر اساس قانون، امکان پرداخت جریمه مشمولان بصورت اقساطی وجود ندارد، مگر اینکه مجلس متمم و یا اصلاحیه برای این قانون به تصویب برساند.

زمان سربازی افزایش نمی یابد

سردار کمالی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه ستادکل برنامه ای برای افزایش مدت زمان خدمت سربازی ندارد، گفت: در بررسی که در اوایل سال 93 انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که مدت سربازی را بر اساس قانون به 24 ماه برسانیم، اما این تصمیم منتفی شد.

وی با بیان اینکه مدت خدمت سربازی بر اساس نیاز نیروهای مسلح و تعداد مشمولان اعزامی مشخص می شود، افزود: یکی از دلایلی که این تصمیم منتفی شد، استقبال چشمگیر مشمولان برای اعزام در سال 93 بود.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: از سوی دیگر در بررسی های انجام شده دیدیم که با یک صرفه جویی در داخل می توانیم اکنون بحث افزایش خدمت سربازی را منتفی اعلام کنیم.

سردار کمالی گفت: اکنون به تمامی نیروهای مسلح اعلام کرده ایم که از سال 94 به بعد صرفه جویی پیش بینی شود.

طرح تحقیقاتی به جای سربازی

وی در رابطه با خدمت نظام وظیفه نخبگان افزود: نخبگان می توانند با انجام یک طرح تحقیقاتی، دوره خدمت خود را سپری کنند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: معمولا تحقیق و یا پروژه این افراد 19 ماه از مدت خدمت احتساب می شود و این افراد باید 45 روز تا دو ماه دوره آموزشی طی کنند.

سردار کمالی افزود: مشمولان کارشناسی ارشد و بالاتر نیز در صورت انجام پروژه در زمینه دفاعی امنیتی دو تا 19 ماه از خدمت آنها در قالب پروژه محسوب می شود.

وی گفت: هدف اصلی نیروهای مسلح در رابطه با نخبگان این است که آنان دغدغه ای جهت انجام خدمت سربازی نداشته باشند و بتوانند با انجام یک تحقیق خدمت سربازی خود را انجام دهند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح عنوان کرد: این پروژه ها می تواند در مسایل مختلفی همچون صنعت و کشاورزی باشد.

سردار کمالی در رابطه با کسری خدمت مشمولان گفت: مدت خدمت در صورت خدمت در مناطق امنیتی و عملیاتی سه ماه و در مناطق محروم و بد آب و هوا دو ماه است.

وی افزود: در ازای داشتن هر فرزند نیز دو ماه از زمان خدمت فرد مشمول کسر می شود.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار