سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 52637
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جدیدترین وضعیت میدانی در استان الانبار+تصاویر
Print This Post

نیروهای گردان طلایی ارتش عراق و عشائر اهل سنت عراق در مناطق مختلف شهر الرمادی همچنان در حال مقاومت در مقابل تکفیری‌های داعشند و همزمان نیروهای داوطلب در حال انجام عملیات شناسایی مواضع داعشند.

به گزارش سلام دلفان، با وجود آنکه نیروهای داوطلب مبارزه با داعش در پایگاه هوایی «الحبانیه» در شرق الرمادی مستقر شده‌اند اما هنوز مستقیما وارد نبرد با داعش نشده‌اند و منتظر دستور حمله فرماندهی کل نیروهای مسلح هستند.

به گفته خبرنگار فارس، درگیری شدیدی بین نیروهای ارتش عراق (گردان طلایی) و عشایر اهل سنت منطقه در چند منطقه از شهر الرمادی و اطراف الرمادی از جمله مناطق البغدادی و حبانیه و الخالدیه و در نزدیکی منطقه قبیله البوفهد و همچنین منطقه الجیوب الصغیرة گزارش شده است.

نیروهای ارتش عراق و نیروهای عشایر اهل سنت منطقه، با وجود کمبود سلاح و نیرو به شدت در مقابل هجمات نیروهای تروریستی داعش مقاومت می‌کنند.

همزمان شاخه ای از نیروهای نظامی تحت امر بسیج مردمی  (الحشد الشعبی) بنام گردان «عاشوراء» خود را برای حرکت به سمت استان الانبار از جنوب غرب استان صلاح الدین به سمت استان الانبار برای شروع عملیات پاکسازی استان آماده کرده‌اند.

همچنین نیروهای متخصص گردان «عاشوراء» تعدادی از پهپاد های شناسایی خود را  قبل از آغاز عملیات پاکسازی استان الانبار در آسمان الانبار به پرواز درآورده‌اند.

در حال حاضر پهباد های گردان عاشوراء در حال شناسایی مواضع نیروهای تروریستی داعش و تحرکات آنها در استان الانبار و بخصوص در شهر رمادی هستند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار