سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 52784
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » چه کسی بن لادن را لو داد ؟
Print This Post

روزنامه دیلی تلگرف، جزییاتی را درباره خبرچین سازمان اطلاعات آمریکا منتشر کرد که محل اختفای اسامه بن لادن سرکرده تشکیلات القاعده را در پاکستان افشا کرد.

به گزارش  سلام دلفان، “دیلی تلگراف” روز چهارشنبه در صفحۀ نخستِ خود نوشت: “عثمان خالد” افسر سابق ارتش پاکستان، شخصی است که گمان می رود، اطلاعات مربوط به محل اختفای بن لادن را به سازمان اطلاعات آمریکا داد، و بر اساس همین اطلاعات، بن لادن در سال ۲۰۱۱ از پا درآمد.

خالد، از ۳۵ سال پیش به انگلیس پناهنده شده بود و در لندن به سر می برد تا این که سال گذشته، در سن ۷۹ سالگی فوت کرد.

خانوادۀ این افسر پاکستانی، هرگونه ارتباط او با هلاکت بن لادن و همچنین رابطه اش با سازمان اطلاعات آمریکا را تکذیب می کنند.

در این میان “سیمور هرش” روزنامه نگار آمریکایی، داستانِ آمریکا درباره ماجرای قتل بن لادن را مردود دانست.

به گفتۀ هرش، “بن لادن” نزد سازمان اطلاعات پاکستان در بازداشت بود و این مساله با ادعای سازمان اطلاعات آمریکا مغایرت دارد، زیرا سازمان اطلاعات آمریکا ادعا می کند که پس از گردآوری اطلاعات، به محل اختفای بن لادن در پاکستان دست یافت، و او را به قتل رساند.

به نوشتۀ دیلی تلگراف، هرش بر این باور است که یک خبرچینِ پاکستانی، در قبالِ پاداشی ۲۵ میلیون دلاری و گرفتن تابعیت آمریکایی، به سازمان اطلاعات آمریکا اطلاعاتی داده است.

اما کاخ سفید، اطلاعات منتشر شده درباره خبرچینِ پاکستانی و کمکِ او در قتل بن لادن را غیردقیق و فاقد سند و مدرک توصیف کرد.

منبع: العالم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار