سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 52852
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۸ نظر
خانه » اخبار برتر » امضای طومار نمازگزاران دلفانی در محکومیت همایش ترویج بی‌بندوباری و توهین به زنان لُر
Print This Post
واکنش ها به مراسم همایش روز گلونی ادامه دارد

نماز گزاران دلفانی خواستار برکناری مدیران برگزار کننده همایش «گُلونی» در لرستان شدند و با امضا طوماری این خواسته خود را تائید کردند.

به گزارش سلام دلفان، در حاشیه مراسم نماز جمعه این هفته شهرستان دلفان، نمازگزاران دلفانی با امضا طوماری اعتراض خود را نسبت به برگزارکنندگان مراسم همایش روز گلونی که با بی حجابی و رقص مختلط همراه بود ابراز داشتند و خواهان عزل مدیران برگزار کننده توهین به هویت زنان لر شدند.

متن طومار بـه شـرح زیر می باشـد:

میراث حجاب ریشه 3000 ساله در این مرزو بوم پرافتخار دارد و قرن ها از مادر به دختر منتقل و محکم حفظ شده است، تا آن جایی که حتی رضاخان میرپنج دست نشانده استعمار به ضرب چوب، زور و قزاق نتوانست آن را بردارد.

ولی امروز دیدیم در همایشی به وقار، حجاب و غیرت زنان لر توهین و هجمه عظیمی شد و متاسفانه در مراسمی بنام “روز گلونی”  که باید روز عزت، عفاف و شجاعت زنان لر باشد به معرکه ای برای رقص مختلط، بی بندوباری و بی حجابی تبدیل شد و علرغم گذشت یک هفته از این فاجعه فرهنگی مسئولین ارشد لرستان همچنان سکوت کرده اند.

ما امت حزب الله شهرستان دلفان ضمن ابراز نگرانی و محکومیت برگزاری چنین همایش هایی، خواستار برخورد با مسئولان برگزار کننده این همایش هستیم و آمادگی خود را برای ایفای نقش آمرین به معروف و ناهیان از منکر به بهترین وجه اعلام می داریم.

DSC01217 DSC01227 DSC01228 DSC01235 DSC01248 DSC01252 DSC01255 DSC01256 DSC01291 DSC01334 DSC01337 DSC01339 DSC01342 DSC01345 DSC01346 DSC01356 DSC01359 DSC01360

 1. نویسنده دیدگاه: علی
  خرداد ۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۳۳

  اهانت مسئو لین سازمان میراث فرهنگی به حجاب و عفاف زنان غیور و عفیف استان لرستان و چراغ سبز بعضی از مسئولین نشانه ی بی تقوایی آنها و عدم برخورد مسئولین ارشد استان دال بر بی عرضگی آنهاست.

 2. نویسنده دیدگاه: گمنام
  خرداد ۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۰۹

  به اطلاع برگزار کنندگان این مراسم برسانیدکه لرستانی بی غیرت نیستند که تعدادی هرزه را به این مراسمی که توهین به زنان گلونی پوش دلیر شجاع وقهرمان لر است شده است اینها هرزه های خیابان مطهری خرم آباد هستند

 3. نویسنده دیدگاه: صبا
  خرداد ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۲۰

  بعنوان کسی که در اين مراسم نمادین و ارزشمند حضور داشتم،باید عرض کنم،بی عفتی اندیشه و کلام،هزار بار ناگوارتر از رقص آیینی مردم من است….آنان که دهن باز کردند و بیهوده گفتند و نادیده قضاوت کردند …و عفت بانوان سرزمین مرا زیر سوال بردند…کمی در فرهنگ و تاریخ لرستان مطالعه داشته باشند….گلونی هیچوقت مثل روسری حجاب کامل نذاشته….و در واقع دستاری ست که دور سر می بندند …ضمنا غیر از اینه که پدربزرگ ها و مادربزرگ های ما هم اینگونه در جشن ها پوشیدند ورقصیدند و کل زده اند؟کجای اين مراسم خلاف رسوم ما بود که تهمت زدید و توهین کردید؟!متاسفم….. متاسفم….متاسفم

  • نویسنده دیدگاه: غمکده
   خرداد ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۳۳

   سلام علی من اتبع الهدی.
   ببین خواهر محترمه.اولا که انجام رسومی از طرف قدیمی ها دلیل بر خوبی اون نیست در ثانی چشم هر انسان عاقلی که دیدش رو هم سو کنه با اسلام میبینه فساد رو در جمع این جشن برگزار شده.بحث در آداب و رسوم نیست بحث مخالفت با اسلام و هدف خون شهداست.این جشن با این شکل اونم از ارگانهای دولتی افتضاح و غیر قابل توجیه هست.
   نصیحت من به عنوان یه روحانی اینه که هیچگاه از گناه و گناهکار دفاع نکنید چونکه اولا مخالف نهی از منکر هست و ثانیا موجب جری شدن گناهکار میشه برای انجام آزادانه ی گناه های بعدی و وضع در نتیجه بدتر از این میشود .آیت الله بهجت فرمود حتی لبخندی در صورت خانم بی حجاب که موجب جری شدن او بشه خیانت به حضرت زهرا سلام الله علیها است.
   والسلام.
   لبیک یا اباصالح المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف.

 4. نویسنده دیدگاه: سلام
  خرداد ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۳۲

  البته نوشتار و زبان شماها از این بهتر نیست افکار ….. شماها تمامی ندارد و بعید میدونم درست بشو باشید
  بجای این طومارها یه طومار برای محکومیت این مداحان که شور همه چیز در آوردند بنویسید
  البته اگر جرات دارید

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۱۷

  نورآباد مشکلات بزرگتری هم داره اینقدر بیکارید اومدید به چی گیر میدید. بس کنید توروخدا
  چهارتا گزارش از وضعیت فجیع نورآباد تهیه کنید. از وضعیت بیکاری گرفته تا وضعیت معیشت و فضای شهری هر روز بدتر میشیم داریم حالا شما به چی گیر دادید….
  از همین امضا کنندگان بپرسی چی رو امضا کردید عمرا خبر داشته باشن

 6. نویسنده دیدگاه: شاهکار
  خرداد ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۳۲

  متاسف که ایدئولوژی برادر مرا کور کرده تا جایی که گلونی مادر خویش را بی حجابی و دختران زیبا و نجیب این سرزمین را بی عفت می نامند.
  اخلاق آن چیزی ست که همه تشنه آنیم
  من از یاد نبرده ام ایلم را که درخت بی ریشه هیمه ای بیش نیست
  اینجا حجاز نیست و ما سلفی نیستیم

 7. نویسنده دیدگاه: خرم آباد
  خرداد ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۱۶

  http://yaftenews.ir/gallerypic/cultural/8910-golvani26.html

  این سایت رو ببینید
  کجای این مراسم بی بندوباری بود
  من عکسا رو دیدم شما هم ملاحظه کنید

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار