سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 52890
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نامه‌ چهار سناتور به وزیر دفاع آمریکا درباره ایران
Print This Post

چهار سناتور آمریکایی در نامه‌ای به وزیر دفاع کشورشان خواستار انتشار سریع‌تر گزارش پنتاگون درباره قدرت نظامی ایران شدند.

به گزارش سلام دلفان، سناتور «مارکو روبیو» و سناتور «تد کروز» که هر دو نامزدهای ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2016 هم هستند همراه با دو سناتور دیگر در نامه‌ای به «اشتون کارتر»، وزیر دفاع کشورشان از وی خواسته‌اند گزارش تأخیرشده پنتاگون درباره قدرت نظامی ایران را منتشر کنند.

به گزارش هیل، این دو سناتور ارشد همراه با «جانی ایساکسون» و «دیوید پردو»، هر دو از ایالت جورجیا در این نامه تأکید کرده‌اند برای «ارزیابی کامل» توافق هسته‌ای ایران به این گزارش نیاز دارند.

در نامه این چهار سناتور به کارتر آمده است: «معقول نیست انتظار داشته باشیم کنگره بتواند تبعات توافق هسته‌ای با ایران را بدون دسترسی به اطلاعات موجود در این گزارش ارزیابی کند.»

این نمایندگان جمهوری‌خواه از کارتر خواسته‌اند گزارش مورد نظر یا «توضیح کامل» درباره تأخیر در زمان انتشار آن را حداکثر تا تاریخ 30 ماه مه منتشر کند.

این چهارسناتور قبلاً هم همراه با سایر نمایندگان در نامه‌ای به جان کری، وزیر خارجه آمریکا از وی خواسته بودند گزارش حقوق بشر ایران را سریع‌تر منتشر کند. سناتورها خواسته بودند این گزارش حداکثر تا 15 ماه مه منتشر شود اما هنوز به درخواست آنها پاسخی داده نشده است.

وزارت دفاع آمریکا هر ساله گزارشی با عنوان «قدرت نظامی ایران» منتشر می‌کند.
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار