سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 52894
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ماجرای تفسیر BBC از عملیات بیت‌المقدس
Print This Post

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت: قبل از عملیات رسانه‌های معاند خارجی از جمله رادیو بی‌بی سی تفسیر می‌کرد که جمهوری اسلامی نمی‌تواند «خرمشهر» را آزاد کند.

به گزارش سلام دلفان، امیر سرتیپ “محمدحسن نامی” جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس درباره عملیات «بیت المقدس» اظهار داشت: این عملیات در دفاع مقدس یکی از بی‌نظیر‌ترین عملیات‌هایی بود که حتی در کل دنیا انجام شده بود و باعث شد بیش از 5000 کیلومتر مربع از خاک کشورمان آزاد شود.

*** صدام گفت «خرمشهر» آزاد شود، کلید «بصره» را می‌دهم

وی ادامه داد: با توجه به تمهیداتی که “صدام” در حفظ «خرمشهر» به ویژه در مرحله سوم انجام عملیات انجام داده بود، مدعی بود که اگر «خرمشهر» آزاد شود، کلید «بصره» را می‌دهم.

*** علی‌رغم موانع انبوه “خرمشهر” را آزاد کردیم

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: البته به ظاهر تصرف «خرمشهر» آسان نبود و با توجه به موانعی که ارتش بعثی در نظر گرفته بود، مثل سیم خاردار‌ها و خاکریزهای متعدد و دستک‌هایی که به صورت عمودی کوبیده شده بود، موانع انبوهی ایجاد کرده بودند که علی رغم آن “خرمشهر” آزاد شد.

*** تلفات سنگین ارتش بعثی در عملیات «بیت المقدس»

وی گفت: در مرحله اول عملیات رزمندگان از رودخانه کارون تا جاده “خرمشهر_ اهواز” را در نظر گرفته بودند و در مرحله دوم عملیات از جاده “خرمشهر_ اهواز” تا دژ مرزی در نظر گرفته شده بود و نیروهای ویژه ما بین 2 هزار و 100 تا 2 هزار و 300 نفر بودند و این نیرو‌ها زمانی که وارد “خرمشهر” شدند تلفات سنگینی به ارتش بعثی وارد کردند و 16 هزار نفر را به اسارت گرفتند و تعدادی فرار کردند.

***امام فرمود: “خرمشهر را خدا آزاد کرد”

امیر نامی اظهار داشت امام فرمودند که “خرمشهر را خدا آزاد کرد” و باید بر روی این جمله ارزشمند تفکر کنیم و توفیق در عملیات “بیت المقدس” از عنایات الهی بود و در‌‌ همان دوران و قبل از عملیات رسانه‌های معاند خارجی از جمله رادیو بی‌بی سی تفسیر می‌کرد که جمهوری اسلامی نمی‌تواند «خرمشهر» را آزاد کند و اما در هر صورت خرمشهر با اقتدار آزاد شد.

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان داشت: آزادسازی خرمشهر نقطه اوجی است که سوم خرداد به نام آزادسازی این شهر نامگذاری شده و مقاومت جانانه ملت ایران در تاریخ ماندگار خواهد شد.

*** مسئولین برآورد لجستیکی، اطلاعاتی و عملیاتی از دشمن داشتند

وی درباره اینکه در عملیات‌های دفاع مقدس و خصوصا عملیات «بیت المقدس» دفاع برپایه عقلانیت و معنویت بود، یادآور شد: مسئولین برآورد لجستیکی، اطلاعاتی و عملیاتی از دشمن داشتند و کاملا عقلانیت بر کارکرد نیرو‌ها وجود داشت.

*** معنویت توان نیروهای رزمنده را چندبرابر کرد

امیر نامی با بیان اینکه معنویت توان نیروهای رزمنده را چندبرابر کرد، تأکید کرد: تبعیت از ولایت‌فقیه رمز پیروزی بود که در آن رزمندگان با حماسه‌آفرینی از کشور دفاع کردند.

*** تا قبل از پیروزی انقلاب 4 میلیون و 322 هزار کیلومتر مربع از خاک کشورمان جدا شد

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در پایان خاطر نشان کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب هر زمان حمله‌ای به کشورمان انجام می‌شد، قطعه‌ای از میهنمان جدا می‌شد و تا قبل از پیروزی انقلاب 4 میلیون و 322 هزار کیلومتر مربع از خاک کشورمان جدا شد و این اولین باری بود که پس از پیروزی انقلاب استکبار و ارتجاع منطقه نتوانستند در یک جنگ نابرابر قطعه‌ای از خاک کشورمان را جدا کنند.
منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار