سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 53192
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » جزئیات فلج شدن دختر ۶ ساله لرستانی
Print This Post
مدیریت درمان تامین اجتماعی لرستان تشریح کرد

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان لرستان جزئیات فلج شدن کودک ۶ ساله لرستانی را تشریح کرد.

139403042045524805370603 (1)به گزارش سلام دلفان، امین بهاروند ، در مورد خبر منتشر شده مبنی بر فلج شدن دختر 6 ساله خرم‌آبادی در اثر تزریق آمپول اظهار داشت:کودک خرم ‌آبادی بر اثر بیماری گلو درد به پزشک مراجعه کرده که بعد از معالجه پزشک برای وی تزریق پنی سیلین تجویز شد.
وی افزود: در ماهای قبل به این کودک پنی سیلین تزریق شده بود و نیازی به تست مجدد نبود.
مدیریت درمان تامین اجتماعی استان لرستان گفت: بعد از تزریق پنی سیلین به کودک وی از ناحیه نیم تنه پائین فلج شده و سریع بستری شده و متخصص مغز و اعصاب او را معاینه می‌کند.
وی عنوان کرد:‌ بعد از معاینه پزشک، این کودک به بیمارستان تخصصی کرمانشاه اعزام و چند روز آنجا بستری بود و فوق تخصصی که در کرمانشاه کودک را معاینه می‌کند دلیل قطعی برای آن را اعلام نکرده که شاید تزریق و یا یک بیماری دیگر بوده است و بعد از کرمانشاه این کودک را به تهران اعزام و مدت 40 تا 45 روز در آن جا بستری بود.1
بهاروند عنوان کرد: کمیسیونی در بیمارستان مفید تهران متشکل از چهار تا پنج فوق تخصص نورولوژی اطفال برای هم‌اندیشی پیرامون علت فلج کودک 6 ساله خرم‌آبادی پس از تزریق پنی‌سیلین در بیمارستان تأمین اجتماعی خرم‌آباد تشکیل‌شده است.
وی افزود: اعضای این کمیسیون هنوز به هیچ جمع‌بندی و نتیجه‌‌ای نرسیده‌اند و شایعاتی مبنی بر حساسیت کودک به پنی‎سیلین و عدم تست آمپول قبل از تزریق نادرست است، چون این کودک 6 ساله تا قبل از این حادثه، سه بار سابقه تزریقی پنی‌سیلین داشته است.
بهاروند عنوان کرد: تا قبل از اعلام اظهارات متخصصان مغز و اعصاب کمیسیون، هیچ قضاوتی نمی‌توان درباره موضوع و علت اصلی این ضایعه داشت.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار