سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 53205
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هلاکت 10 نظامی و انهدام 4 دستگاه تانک سعودی
Print This Post

رسانه ها از هلاکت بیش از 10 نظامی عربستان و انهدام چهار دستگاه تانک ارتش این کشور در مرز با یمن خبر دادند.

به گزارش سلام دلفان، شبکه خبری المیادین اعلام کرد که بیش از 10 نظامی عربستان در کمینی که ارتش یمن و کمیته های مردمی در مرز دو کشور گذاشته بودند، کشته شدند.

المیادین افزود: ارتش یمن و کمیته های مردمی، روز دوشنبه همچنین یک پایگاه نظامی را در منطقه ‘جبل الام بی سی’ عربستان تصرف کردند و یک خودرو نظامی را به آتش کشیدند.

ارتش و کمیته های مردمی از سوی دیگر مواضع عربستان در العین، الحاره و الخوبه و الجابری را با دهها موشک هدف قرار دادند.

درگیری در مرزهای عربستان و یمن با سلاح های مختلف جریان دارد و عربستان در این حملات از بالگرد استفاده می کند.

ارتش یمن و کمیته های مردمی همچنین «جبل صلب» در منطقه «جدعان« در استان مارب را از افراد مسلح حزب الاصلاح و گروه تروریستی القاعده پاکسازی کردند.

این در حالی است که هواپیماهای نیروهای ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، روز گذشته سه بار شهر حرض در استان حجه در غرب یمن را بمباران کردند.

در جریان حمله به یک نفتکش در منطقه «الروضه» در استان «تعز»، 9غیر نظامی به شهادت رسیدند.

روز گذشته همچنین حملات عربستان سعودی به «صعده» و «شبوه» در مرز دو کشور ادامه داشت.

شبکه خبری المسیره نیز گزارش داد که ارتش و نیروهای مردمی یمن در حمله به عناصر القاعده در نزدیکی کارخانه سیمان «ردفان» در استان «لحج»، شماری از آنها را به هلاکت رسانده و شمار دیگری را نیز زخمی کردند.

مردم قبیله الحداء در استان ذمار نیز با شعار «همه با هم ضد تجاوز خارجی و حمایت از ارتش و کمیته های مردمی در دفاع از کشور»، تجمع بزرگی را برپا کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع ضمن محکوم کردن حملات و تجاوزات عربستان سعودی، افراد و گروههای یمنی همدست با متجاوزان را مورد سرزنش قرار دادند.

گروهی از مردم منطقه «رجوزه « در استان «جوف» نیز با برپایی تجمعی اعتراض آمیز، حملات عربستان سعودی به یمن را محکوم و حمایت خود را از ارتش و نیروهای مردمی اعلام کردند.

آنان از عربستان سعودی به عنوان دشمن یمن یاد کردند و از مردم این کشور خواستند برای مقابله با تجاوز ارتش سعودی آماده شوند.

رسانه ها همچنین از انهدام چهار دستگاه تانک ارتش عربستان توسط ارتش و نیروهای مردمی یمن در جریان حمله به پایگاهی در منطقه جیزان خبر دادند.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه یمن به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای آن کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

کارشناسان، حمله های عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به جنایات رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده اند.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار