سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 53339
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » پاسخ رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در مورد آشپزخانه ۱۰۰میلیونی مدیر لرستانی
Print This Post
حواشی یک تودیع و معارفه؛

در حالی ایرج عبدی نماینده خرم‌آباد و چگني در مجلس شوراي اسلامي پیش از این در مورد هزينه‌ي تجهيز آشپزخانه ۱۷۷ میلیونی منزل یک مدیر كل استان سخن گفته بود که امروز رئیس سازمان امور مالیاتی به طور تلویحی به این اظهارات پاسخ داد.

به گزارش سلام دلفان، بهمن‌ماه سال گذشته جلسه شورای برنامه‌ریزی لرستان در بخش زاغه با حاشیه‌هایی همراه بود که طرح ادعای آشپزخانه ۱۷۷ میلیون تومانی منزل یک مدیر از سوی ایرج عبدی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی از جمله این حواشی بود که پس از گمانه‌زنی‌های مختلف اعلام شد این مدیر، مدیر کل امور مالیاتی لرستان بوده است.
از آن تاریخ تا کنون نزدیک به 4 ماه می گذرد تا روز سه‌شنبه در مراسم تودیع “مصطفی پورامیدی” مدیرکل امور مالیاتی لرستان دوباره این بحث باز شده و این بار رئیس سازمان امور مالیاتی به برخی شائبه‌ها در این زمینه پاسخ دهد.
نماینده‌ای که 2 بار رئیس امور مالیاتی را به مجلس کشاند
علی عسگری با بیان این که از روز اولی که مصطفی پور امیدی به عنوان مدیرکل امور مالیاتی لرستان منصوب شد یکی از نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی مخالف وی بود، ادامه داد: به خاطر این مخالفت، من دو بار در هنگام کار وزیر قبلی و یک بار در نیز هنگام فعالیت وزیر جدید به مجلس رفتم و به سوالات این نماینده پاسخ دادم.
وی با بیان این که همه مسوولیت‌های ساختمانی که آقای پورامیدی در آن مستقر هستند با من است، گفت: هر جا سوالی کنند من جواب می‌دهم چرا که دستور بازسازی و همچنین پول این ساختمان را من داده‌ام و مسوولیت کار با من است.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با طرح این سوال که مگر بد است که برای مدیر جایی پیدا کنیم که با آرامش به کارش بپردازد، ادامه داد: دغدغه ایجاد نکنیم و مسوولی که می‌خواهد کار کند جلوی پایش سنگ نیندازیم.
از عملکرد مدیر کل قبلی امور مالیاتی لرستان در همه حوزه ها راضی هستم/ به پوراميدي پست مي‌دهيم
عسگری همچنین در حاشیه جلسه در گفتگو با خبرنگاران با بیان این که من از آقای پور‌امیدی در همه حوزه‌ها راضی هستم، گفت: به طور حتم اكنون نیز مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور مالیاتی نیست چرا که ما قصد داریم که از مصطفی پور‌امیدی در یکی دو استان نزدیک تهران به عنوان مدیر استفاده کنیم و ایشان فقط جابه جا شده‌اند.
وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران در زمینه هزینه ۱۷۰ میلیونی مدیرکل امور مالیاتی لرستان برای آشپزخانه منزلش با بیان این که من بیش از ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کردم و دستور این را هم من دادم، ادامه داد: من یک ساختمان را برای مدیرکل امور مالیاتی، بازسازی و مقاوم‌سازی کردم و مدیر هر که باشد از آن استفاده خواهد کرد.
اگر دنبال توسعه هستید تعلقات قومی و فردی را کنار گذارید
عسگری همچنین خطاب به کارکنان اداره کل امور مالیاتی لرستان با بیان این که من به عنوان رئیس سازمان امور مالیاتی به شما می‌گویم که اگر به توسعه استان علاقه‌مند هستید تعلقات قومی، محلی، فردی، گروهی و خانوادگی را کنار بگذارید.
وی ادامه داد: به مسائل به طور کل نگاه کنید و به جزئیات نپردازید چرا که جزئی‌نگری ما را به حاشیه می‌برد و وقت، فرصت‌ها و ظرفیت‌ها را از ما می‌گیرد.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان این که برخوردهایی که در بعضی استان‌ها به خصوص استان‌های کوچک مشاهده می‌شود حاکی از این است که فقط دنبال مسائل جزئی هستند در حالی که این امر فرصت‌ها را از استان می‌گیرد، افزود: این امر نمی‌گذارد که فرصت‌های بالقوه به بالفعل تبدیل شوند و اگر دنبال توسعه استان هستید دور‌اندیش باشید.
هر آمدنی رفتنی هم دارد
مدیر کل سابق امور مالیاتی لرستان نیز در مراسم تودیع خود با بیان این که هر آمدنی رفتنی هم دارد، خطاب به كاركنان اين نهاد اظهار داشت: دل کندن از شما کارکنان امور مالیاتی لرستان برایم سخت بود و این لحظه، لحظه سختی برای من است.
مصطفی پور‌امیدی با بیان این که تقدیر و سرنوشت این‌گونه رقم خورده و ما هم باید این موضوع را بپذیریم، عنوان کرد: خدمت به مردم توفیق بوده و مسوولان همواره باید از این فرصت برای خدمت به مردم نهایت استفاده را داشته باشند.
مدیرکل سابق امور مالیاتی لرستان با بیان این که به طور حتم در طول این مدت کاستی‌هایی هم وجود داشته که طلب حلالیت می‌کنیم، گفت: همه جای ایران سرای من بوده و خدمت به مردم برای من افتخار است.
قابل ذكر است ظهر روز سه‌شنبه پنجم خردادماه مراسم توديع و معارفه مديران امور مالياتي لرستان با حضور علي عسكري رئيس سازمان امور مالياتي كشور در خرم‌آباد برگزار شد و طي آن “محمدرضا محمدي” به عنوان مدير كل جديد امور مالياتي لرستان معرفي و از زحمات “مصطفي پوراميدي” مدير كل پيشين تجليل شد.
 منبع: مهر

  1. نویسنده دیدگاه: همسفر
    خرداد ۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۱۰

    حضرت علی علیه السلام در کتاب نفیس نهج البلاغه در نامه ای (نامه ۲۱) به زیاد بن ابیه درباره پرهیز از اسراف می نویسد: فَدَعِ الاْسْرَافَ مُقْتَصِداً، وَ اذْکُرْ فِی الْیَوْمِ غَداً،

    میانه رو باش و از زیاده روی دست بردار و امروز، فردا را به خاطر بیاور؛ همچنین حضرت امیر علیه السلام در نامه ای(نامه ۳نهج البلاغه) به شریح پسر حارث او را از اسراف باز می دارد و مجازات زیاده روی و تجملات در یک مسئول را برای قاضی شریح تشریح می کنند.

    (ای شریح) به من خبر رسیده که خانه‌ای به قیمت هشتاد دینار خریده‌ای و برای آن قباله و سندی نوشته‌ای و بر آن گواهانی گرفته‌ای!«شریح عرض کرد»: آری چنین بوده است ای امیر مؤمنان.راوی این روایت را می‌گوید: امام(ع) نگاهی خشم آلود به او کرد و سپس چنین فرمود:ای شریح بدان به زودی کسی به سراغت می‌آید که نه به قباله‌ات نگاه می‌کند و نه از شهودت می‌پرسد، تا تو را از آن خانه آشکارا خارج سازد و تنها به قبرت تحویل دهد.حال ای شریح! نگاه کن، ‌نکند این خانه را ازغیر مال خود خریده باشی یا بهای آن را از غیر مال حلال پرداخته باشی که هم دنیا را از دست داده‌ای و هم آخرت را، بدان اگر هنگام خریدن این خانه نزد من آمده بودی سندی را بدین گونه برای تو می‌نوشتم که دیگر در خریدن این خانه حتی به بهای یک درهم یا بیشتر رغبت نکنی.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار