سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 53448
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » تبادل امتیازات بین طرفین باید همزمان باشد و به آینده و شرط و شروط موکول نشود/ آمریکا مقصر به نتیجه نرسیدن مذاکرات است
Print This Post
بیانیه جمعی از خانواده های شهدای خطاب به مذاکره کنندکان هسته ای

جمعی از خانواده های شهدای با انتشار بیانیه ای به زیاده خواهی آمریکا در مذاکرات هسته ای اعتراض و با پیشنهاد ارائه گزاره برگ ملی از طرف تیم مذاکره کننده کشورمان، شرط هرگونه توافق هسته ای را رعایت اصول گزاره برگ ملی دانستند.

به گزارش سلام دلفان، جمعی از خانواده های شهدای  با انتشار بیانیه ای به زیاده خواهی آمریکا در مذاکرات هسته ای اعتراض  و با پیشنهاد ارائه گزاره برگ ملی از طرف تیم مذاکره کننده کشورمان، شرط هرگونه توافق هسته ای را رعایت اصول گزاره برگ ملی دانستند. متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحم الرحیم

تعالی و پیشرفت کشور در سایه اسلام و تامین امنیت، رفاه وآسایش مردم از اهداف همیشگی نظام اسلامی است.
همه میدانیم که امروزه پیشرفت کشورها در ابعاد مختلف و تامین رفاه مردم از جمله در تولید انرژی پاک و سالم، افزایش محصولات پزشکی، رقابت پذیری تولیدات صنعتی، درمان بیماری های صعب العلاج، توسعه سلامت و بهداشت و دستیابی به علوم و فناوری های نو و … مستلزم در اختیار داشتن فناوری هسته ای است.
ملت ایران با هوشمندی این نیاز را درک کرد. نخبگان و دانشمندان زیادی دست بکار شدند و با وجود تمامی تحریم های علمی و فنی و اقتصادی با خون دل های فراوان، هزینه های زیاد و تقدیم شهدایی بسیار ازشمند بالاخره به این فناوری دست یافتیم.
مستکبران حسود و تمامیت خواه که نمی توانند پیشرفت ملت ها را ببینند در صدد سنگ اندازی بر آمدند و اقدامات ظالمانه ای را علیه ملت ایران تدارک دیدند تا راه را بر پیشرفت ما ببندند.صدور قطعنامه های مکرر، اعمال تحریم های غیر قانونی و ترور دانشمندان هسته ای از جمله این مظالم است.
رهبری هوشیار و حکیم انقلاب اسلامی با نرمش قهرمانانه برای اتمام حجت به دشمنان و از بین بردن بهانه های آنان مسیر مذاکره را گشودند.اما ۱۲ سال مذاکره و گفت و گو و باز گذاشتن درب مراکز هسته ای به روی انواع نظارت ها و کنترل ها و دادن انواع امتیازات تا کنون ثابت کرده است که دشمن به دنبال حل مسئله نیست و اهداف دیگری در سر می پروراند.
عهد شکنی های مکرر آمریکا در طول مذاکرات هسته ای بویژه طی دو سال گذشته همچنین در قرداد الجزایر، در مذاکرات مربوط به افغانستان و عراق و معاهدات آمریکا با دیگر کشور همچون لیبی، کره شمالی،تعهدات تجاری با چین و حتی قرداد سالت ۲ با روسیه ثابت می کند. همان گونه که بار ها و بار ها رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس محترم جمهور و وزیر خارجه رسما اعلام کرده اند، آمریکا عهد شکن و کاملا غیر قابل اعتماد است.
آنها حتی در مذاکرات اخیر هم نارو زدند و با وجود اینکه هیئت ایرانی با صرف نظر کردن از بعضی حقوق امتیازات مهمی را به آنها داد، آن نمک نشناس ها با انتشار گزاره برگ آمریکایی زیر همه توافقات زدند و همانطور که وزیر خارجه ایران گفت: فکت شیت آمریکایی دروغ است.
این واقعیت های غیر قابل انکار ایجاب می کندکه همیشه مراقب حیله¬ی آمریکای عهد شکن باشیم.آنها بارها نشان داده¬اند که اگر در قراردادی امتیازات را بدهیم و دریافت امتیازات متقابل را به شرط و شروط و یا زمان آینده موکول کنیم قطعا زیر تعهد خود خواهند زد لذا تنها راه اطمینان بخش این است که تبادل امتیازات بین طرفین همزمان باشد و به آینده و شرط و شروط موکول نشود.
درهمین ارتباط و برای اطمینان از نتایج مذاکرات ما وظیفه خودمان می دانیم که گزاره برگ ملی خود را در مقابل گزاره برگ جعلی آمریکا منتشر کنیم تا همه¬ی مردم جهان واقعیت را بدانند و معلوم باشد که اگر مذاکرات به نتیجه نرسید مقصر آمریکاست.
گزاره برگ ملی هسته ای
ما ملت ایران با تاسی به رهبر حکیم خود و با تاکید بر مواضع صریح دیگر مقامات عالی کشور با انتشار این گزاره برگ ملی شرط هرگونه توافق هسته ای را رعایت اصول زیر میدانیم:
اصل یک: تمام تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یکجا و همزمان با امضاء توافق نامه کاملا لغو(نه تعلیق) شود.
اصل دوم: دستاورد های هسته ای در حد نیاز های واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.
اصل سوم: هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت های علمی و فنی در امور هسته ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوط وجود نداشته باشد.
اصل چهارم: هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین المللی اعمال نشود.
اصل پنجم: هیچ گونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نیست.
اصل ششم: توافق هسته ای باید بازگشت پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم.
ما اعلام می داریم منافع و عزت کشور و شش اصل فوق در توافقنامه هسته ای رعایت شود و هرگونه مصداق توافق بد است و یک قرداد تحمیلی،استعماری و غیر قانونی و نامشروع است و هیچ کس از طرف ملت ایران اجازه امضاء قراردادی بدون رعایت اصول ۶ گانه فوق را ندارد.

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار