سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 53489
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » فتح‌الله‌زاده سرمربی و لیست بازیکنان استقلال 94 را آماده کرد
Print This Post

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: وقتی می‌خواهیم در مزایده اجاره برند باشگاه شرکت کنیم، به این معنی است که سرمربی و لیست بازیکنان برای فصل آینده را آماده کرده‌ایم.

فتح‌الله‌زاده سرمربی و لیست بازیکنان استقلال 94را آماده کرده‌

به گزارش سلام دلفان،‌ علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال درباره عدم واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی در مزایده چهارم این دو باشگاه، بحث بازگشتش به استقلال، گزینه سرمربیگری او در این تیم و … صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانید:

*به نظرتان عدم واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی‌ به نوعی سرکار گذاشتن مردم نبود؟

ممکن است دیگران را سرکار گذاشته باشند اما واقعیت این است که استقلال و پرسپولیس لطمات جبران‌ناپذیری از بحث خصوصی‌سازی خوردند. زمانی که مدیرعامل استقلال بودم و موضوع خصوصی‌سازی مطرح شد، بازیکنان سرم ریختند و خواستار دریافت‌ پول‌شان شدند. آن زمان من لطمه خوردم و این فصل هم بهرام افشارزاده دچار مشکلاتی شد. این دو باشگاه برای مردم هستند و پس از انقلاب چند نفر به تنهایی اداره استقلال را برعهده گرفتند.

زمان ریاست هاشمی‌طبا در سازمان تربیت بدنی وقتی که سعید فائقی معاون او بود، در شش سال مدیریتم بر باشگاه استقلال یک ریال هم از دولت پول نگرفتیم. ما به همراه آقامحمدی و میرولد به سختی تیم را اداره کردیم. شما می‌توانید از هاشمی‌طبا بپرسید که آیا یک ریال پول از سازمان تربیت بدنی گرفتیم یا نه. در شش سال مدیریتم بر باشگاه استقلال علاوه برکسب افتخارات مختلف با مربیگری مرحوم ناصرحجازی به نایب قهرمانی آسیا رسیدیم.

*پیشنهاد شما چیست؟

به دوستان گفته بودیم که سرخابی‌ها را به پیشکسوتان و هواداران با قیمت کمتر بدهید و در ازای آن نیز وام با بهره کم بدهید، نه اینکه قیمتی بگذارید که هیچکس نتواند ورود کند. آقایان می‌گویند که استقلال و پرسپولیس از پول بیت‌المال استفاده می‌کنند! استقلال و پرسپولیس به بیت‌المال سود هم رسانده‌اند ولی بازهم مورد حمله قرار می‌گیرند. مشخص است که دل‌شان نمی‌خواهد که این دو باشگاه واگذار شوند.

*برای مدیرعاملی استقلال صحبتی با شما شده است؟

با من برای مدیرعاملی استقلال صحبت نشده است و هنوز هم کسی تکلیف تیم را نمی‌داند. با توجه به اینکه استقلال و پرسپولیس شرکت محسوب می‌شوند، به صورت قانونی برای وزارت اقتصاد و دارایی هستند و آنها باید هیئت مدیره باشگاه را انتخاب کنند. در این بین برخی افراد می‌خواهند توپ را به زمین وزارت ورزش و جوانان بیاندازند و می‌گویند این دو تیم در اختیار این وزارتخانه هستند، در صورتی که برای وزارت اقتصاد هستند و طیب‌نیا، وزیر اقتصاد رئیس مجمع استقلال و پرسپولیس است.

*برنامه‌ای برای بازگشت به استقلال دارید؟

منتظر هستیم که ببینیم برنامه وزارت ورزش چیست. اگر برند باشگاه به اجاره گذاشته شود، حاضر هستم با دوستان به صورت دو سه ساله برند باشگاه را اجاره کنیم.

*دوستان‌تان ورزشی هستند؟

نه ورزشی نیستند و در کار بیزینس هستند.

*گفته می‌شود که شما حتی سرمربی و لیست بازیکنان فصل آینده‌تان را هم انتخاب کرده‌اید …

نمی‌توان دروغ گفت. این موضوع صحت دارد. وقتی می‌خواهیم در مزایده اجاره برند باشگاه شرکت کنیم، به این معنی است که سرمربی و لیست بازیکنان را آماده کرده‌ایم.

*با این شرایط تیتر و جلد چند روز پیش استقلال جوان که زیر نظر شما فعالیت می‌کند، با عنوان «بازگشت ستاره‌ها» نشان دهنده آن است که تیم فصل آینده‌تان انتخاب شده است؟

باید به افرادی که در این روزنامه کار می‌کنند، احترام گذاشت. اتفاق افتاده که آنها از من هم انتقاد کرده‌اند. آن جلد نظر افراد داخل روزنامه بوده است. برخی از ستاره‌هایی که عکس‌شان روی جلد استقلال جوان بود، در لیست قرار دارند اما به اعتقاد من تیم باید جوان شود. البته هنوز نه به دار است و نه بار و باید منتظر تصمیمات آینده بود. اگر قرار باشد وزارت ورزش تصمیم و برنامه‌ای برای اجاره برند نداشته باشد و خودش تصمیم‌گیرنده باشد، باید افشارزاده مدیرعامل استقلال بماند و از او حمایت خواهم کرد اما در صورت واگذاری برند، من و دوستانم شرکت می‌کنیم.

*قطعا سرمربی فصل آینده‌تان علیرضا منصوریان است؟

گرینه داخلی ما 95 درصد علیرضا منصوریان است ولی به دنبال مربی خارجی در حد رایکوف قدیم و کارلوس کی‌روش جدید هستیم. اگر نتوانستیم مربی خارجی درجه یک جذب کنیم، به اعتقاد من امثال منصوریان از مربیان درجه دو بهتر هستند.

*امیر قلعه‌نویی در برخی از مصاحبه‌های خود به افرادی اشاره کرده که در دفتر کارشان جلسه می‌گذاشتند تا به او و استقلال ضربه بزنند. آیا واقعا چنین کاری می‌کردید؟

اگر علیه من موضعی گرفته شود، شجاعت دارم که همان زمان پاسخ دهم اما منظور قلعه‌نویی من نبودم و او این مسئله را اعلام کرد. اگر هم بخواهم جلسه بگذاریم، جای مدیرعامل را می‌‌گیرم نه سرمربیگری را.

*در اظهارنظری گفته‌اید که بهتر است قلعه‌نویی دو سال دور از فوتبال باشد؟

منظورمان دور بودن از فوتبال نبود، بلکه استقلال بود. حیف است که او در خانه بنشیند اما نظرم این است که از استقلال دور باشد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار